Ar viņiem lepojas: Janvāra sportists – Lauris Vanders

Cieņpilno titulu – mēneša sportists janvārī par aktīvu dalību skolas sporta dzīvē ieguvis 4. b transporta kursa audzēknis Lauris Vanders. 22. janvārī tehnikuma komanda, kurā četrus gadus, neizlaižot gandrīz ne treniņu, aizrautīgi spēlēja arī Lauris, izcīnīja trešo vietu AMI SK 25. sporta spēļu Vidzemes reģiona finālsacensībās telpu futbolā jauniešiem.


Lauris futbolā trenējas jau no četru gadu vecuma. Savulaik beidzis Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolu. Ar lielu prieku vienmēr spēlējis arī volejbolu, nodarbojies ar kalnu un distanču slēpošanu, monotriālu un vieglatlētiku.  Tāpat kā citiem puišiem, arī Laurim patīk braukt ar mocīti. No kursa audzinātājas Elitas Rences uzzinot par mēneša sportista titulu, Lauris juties pārsteigts un tajā pašā laikā bijis arī liels prieks un gandarījums. 

Futbols ir komandas sporta veids un Lauris nekad nav vēlējies sevi kaut kā īpaši izcelt un būt par zvaigzni. Viņš vienmēr kā pašu par sevi saprotamu uztvēris to, ka jābūt kopā ar komandu - gan ikdienā, gan sacensībās. Skolas sporta dzīves koordinators Leons Peļņa ar aizkustinājumu atceras, kā aizvadītajā rudenī, lai pārstāvētu tehnikumu sacensībās, Lauris atbraucis pat no prakses Olainē. Cits atrastu neskaitāmus aizbildinājums, tikai ne šis puisis. 

Arī audzinātāja Lauri raksturo kā ļoti atbildīgu, draudzīgu un izpalīdzīgu. Viņš ir kursa vecākais un pret šo pienākumu izturas tikpat nopietni kā pret mācībām un sportu. Uz viņu var paļauties. Daudziem šajā vecumā galvā vēl svilpo vējš, bet Lauris ir kā pieaugušais. Vienmēr pamanīs arī ko tādu, kam citi bieži paskrien garām. Viņš uzskata, ka šajā dzīvē galvenais ir dzīvot labestīgi, censties iespējami ātri aizmirst nelaimes un domāt pozitīvi. 

Laura dzimtā puse ir Rankas pagasts. Smiltenes tehnikumu izvēlējies, jo par šo skolu dzirdējis daudz labu atsauksmju. Šeit mācījies arī viņa vecākais brālis, kurš tagad strādā par viesmīli restorānā Rīgā. Pēc tehnikuma beigšanas Lauris kopā ar jaunāko brāli, kurš apgūst kokapstrādi Rankas profesionālajā vidusskolā, iecerējuši atgriezties tēva mājās „Saullejās”. 

Vecāki apsaimnieko lauksaimniecības zemes un ģimenei pieder arī mežs. Visticamāk, Lauris būs tas, kurš atbildēs par meža tehniku. Abiem ar brāli ir daudz lielu plānu, taču sapņi, par kuriem pārāk daudz runā, mēdz nepiepildīties... Tāpēc turēsim īkšķus, lai jauniešiem viss izdodas un gan jau par viņiem vēl dzirdēsim... Izejot lielajā dzīvē, Lauris ceļamaizē no Smiltenes tehnikuma paņems atmiņas par skolotājiem, kuri vienmēr bijuši ļoti atsaucīgi un devuši daudz praktisko zināšanu, kā arī atcerēsies spilgtākos brīžus skolas sporta dzīvē. 

Noderīgi