Ar viņiem lepojas: Mēneša kultūras cilvēks – Klinta Balgalve

Par mēneša kultūras cilvēku Smiltenes tehnikumā izvēlēta 3. viesnīcu pakalpojumu kursa studente Klinta Balgalve – skolas tradicionālā pasākuma „Talantu kaleidoskops” organizētāja un vadītāja. 

Mērķtiecīga, ar augstām prasībām pret sevi un citiem, vienmēr atsaucīga un  pretimnākoša – tā par jaunieti saka viņas audzinātāja Inese Veidemane. Klinta jau trešo gadu ar lielu prieku un aizrautību pilda kursa kultordzes pienākumus. Ja kaut ko uzņemsies darīt, tad to paveiks pēc labākās sirdsapziņas. 

Grūtības nebūs šķērslis, lai Klinta atteiktos no iecerētā. Viņai var uzticēties. Arī skolas ārpusklases darba organizatore Anita Bērziņa Klintu raksturo kā ļoti enerģisku, un atbildīgu jaunieti. Klintai idejas lido kā taureņi. Viņai patīk dziedāt, dejot un reizēm gribas paspēt vairāk nekā iespējams, tāpēc paliek arī pa kādam nepiepildītam sapnim. „Talantu kaleidoskopam” Klinta cītīgi gatavojusies jau no mācību gada sākuma, ik pa brīdim apstaigājot visus kursus un rosinot jauniešus nebaidīties atklāt arī tos talantus, kas līdz šim turēti noslēpumā.

 Neatlaidība vainagojusies panākumiem – atklājušās pat tādas prasmes, kas rūpīgi slēptas trīs studiju gadus – gan pasniedzēji, gan audzēkņi pārsteigumā noelsušies, uzzinot, ka skolā mācās mākslas vingrotāja... Tas nebūt nav vienīgais talants, kam ikdienā paskriets garām. Klinta labprāt spēlētu tehnikuma jauniešu teātra kolektīvā „Dramis”, taču šobrīd tam neatliek laika. Brīdis, kad esi uz skatuves un sirds sitas vienā ritmā ar skatītājiem, ir tik īpašs, ka jaunietei ar to saistīta arī kāda īpaša iecere, kas pagaidām lai paliek nepateikta. 

Vasarā Klintas hobijs ir makšķerēšana. Nav svarīgi, cik liels kuro reizi loms, būtiskākais – būt pie dabas, dzirdēt putnu balsis un atkal uz mirkli ieelpot dzimtās Jaunpiebalgas lauku un pļavu smaržu... Ikdienā Klintai svarīgi būt cilvēkos. Smiltene tehnikumu viņa izvēlējusies, jo šī bijusi tuvākā vieta mājām, kur piedāvāts apgūt iecerēto specialitāti. Vasarā jauniete dosies mācību praksē uz Spāniju un tur arī domā kādu gadu pastrādāt pēc tehnikuma beigšanas. Klinta ir Latvijas patriote un noteikti atgriezīsies. Skola viņai vienmēr paliks atmiņā kā liela un draudzīga ģimene, bet audzinātāja Inese Veidemane – atsaucīga un mīļa kā otrā mamma...

Noderīgi