Balvu par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā saņems Pēteris Tiļčiks

Jau šīs nedēļas piektdienā Smiltenes kultūras centrā norisināsies Smiltenes novada gada balvas sportā svinīgā apbalvošanas ceremonija. Kļuvis zināms, ka balvu par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā saņems sporta un aktīvā tūrisma aktīvists, viens no orientēšanās sporta aizsācējiem un futbola dzīves atjaunotājiem Pēteris Tiļčiks. 

Smiltenes novada gada balva sportā tiek rīkota piecus gadus pēc kārtas. Tās mērķis tradicionāli ir popularizēt novada sportistu panākumus, sporta notikumus un personības. Kopumā labākie un populārākie tika noteikti astoņās dažādās nominācijās - labākais sportists/e, labākais jaunais sportists, labākā jaunā sportiste, populārākais amatieru sportists/e, populārākā komanda, populārākais sporta notikums, sporta veterāns un balva par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā. Pirmajās sešās nominācijās norisinājās arī līdzjutēju balsojums. Interesanti, ka balvu ieguvēji septiņās no astoņām nominācijām taps zināmi vien apbalvošanas ceremonijā.

Kļuvis zināms, ka balvu par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā saņems smiltenietis Pēteris Tiļčiks. Savas dzīves laikā Pēteris bijis sporta meistara kandidāts ugunsdzēsības sportā, nodarbojies labā amatieru līmenī arī ar citiem sporta veidiem. Pēteris uzskatāms par vienu no galvenajiem orientēšanās sporta aizsācējiem Smiltenes novadā, esot sacensību organizators un distanču priekšnieks. Viņa rokas bijušas klāt arī pie Smiltenes futbola dzīves atjaunošanas. Tieši labsirdīgais un diplomātiskais Pēteris rīkoja zibensturnīru, kas vēlāk tika nosaukts populārā “Taizeļa kausa” vārdā.  Liela aizraušanās Tiļčikam ir bijis tūrisms. Viņa vadītās smilteniešu un citu pilsētu tūristu grupas bijušas Kolas pussalā, Urālu ziemeļos, Kaukāzā, Karpatos, bet vistālākais maršruts bijis Sajānu kalnos. Jāpiemin arī Pētera rīkotie slēpošanas pārgājieni Smiltenes apkārtnē. 

Atklāti arī mākslinieki, kuri priecēs Smiltenes novada sporta sabiedrību. Apbalvošanas ceremonijā ar savu dziedājumu priecēs populārā Latvijas dziedātāja Maija Stuģe ar skatuves vārdu Jenny May. Tāpat ar priekšnesumiem priecēs vietējās mūzikas skolas labākie audzēkņi. Tikmēr balvas katrā no nominācijām pasniegs Smiltenē labi zināmas personības.


Noderīgi