Barikāžu piemiņas pasākumā Doma laukumā uzstāsies leģendārā grupa Bumerangs

15.-16. janvārī Rīgā, Doma laukumā no plkst. 15.00- 15.00 diennakti notiks 1991.gada barikāžu rekonstrukcijas akcija. Laukumā atradīsies barikāžu laika tehnika, ugunskuri un uzstāsies mūziķi, kuri iepriecinās barikāžu dalībniekus gan pie ugunskuriem, gan muzicējot īpaši iekārtotā skatuvē smagās automašīnas kravas nodalījumā, ziņo pasākuma organizatori.

 

15.janvārī no plkst. 19.00. uz skatuves kāps arī leģendārā kapela “Bumerangs” un folkloras kopa “Nāburgi” no Valkas.

 

“Bumeranga dalībniekiem Barikāžu laiks ir īpašs, jo paši bijām dalībnieki”, stāsta kapelas “Bumerangs” dalībnieks Vents Armands Krauklis.  “Piedalīties barikādēs bija mūsu pārliecības jautājums, jo faktiski Bumerangs bija pirmais kolektīvs, kas jau 1987. gadā no skatuvēm dziedāja – “Par brīvu Latviju!” “Bumeranga” repertuārā tolaik skanēja īpašu strēlnieku, leģionāru dziesmu programma”, atminas V.A.Krauklis. “Mēs varam daudz slikta runāt par mūsu valsti, var patikt vai nepatikt, kas Latvijā notiek, bet tā ir mūsu valsts un zeme. Uzskatu, ka katram latvietim ir arī kāds pienākums pret savu valsti un piedalīšanās barikāžu atceres pasākumā arī ir savā ziņā šāds žests”.

 

Tāpat kā 1991.gadā, piedalīties pasākumā un uzmundrināt barikāžu rekonstrukcijas dalībniekus brīvprātīgā kārtā aicināti visi Latvijas mūziķi un kolektīvi, kas vēlas publiski apliecināt, ka dziesmu spēks spēj dot spēku un saliedēt tautu arī mūsdienās, informē organizatori. Akcijas laikā uzstāsies arī grupas "Pērkons", vīru koris "Tēvzeme", Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, Valdis Atāls, folkloras kopa "Skandinieki" un citi.

 


Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990.gada 4.maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1991.gada 13. līdz 27.janvārim.

Noderīgi