BMX – Sandras Aleksejevas jaunības trakums 2

Zvārtavietei Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknei Sandrai Aleksejevai 2010. gada BMX sezona ir izaicinājumu pilna. Pirmo gadu sportistes cīņu biedres ir Elites klases dāmas. Ar viņām jākonkurē Eiropas un Pasaules mačos.

Šobrīd Baltijas valstīs ir tikai divas BMX Elites klases sportistes. Viena no viņām Sandra Aleksejeva, bet otra - lietuviete. S. Alekejeva ir apņēmības pilna. Lai arī jaunieti nemitīgi vajā veselības problēmas un sporta traumas par sevi liek manīt, viņa prestižajā Elitas klasē startējusi Eiropas čempionāta 12 kārtās, divos Pasaules kausa posmos Francijā un Dānijā un pasaules visprestižākajās šī sporta veida sacensībās - Pasaules BMX čempionātā Dienvidāfrikā. Tas viņai izvērtās par neaizmirstamu piedzīvojumu. Taču viss vēl nav beidzies.

 

Četri saspringi mēnešiŠogad BMX sportistiem atlicis viens Latvijas Nacionālā čempionāta posms un Pasaules kausa posmi Amerikā un Francijā. Var teikt, ka 2010. gada sezona daudziem tuvojas izskaņai. Taču, atskatoties uz paveikto četru mēnešu garumā, S. Aleksejevai sezona bijusi saspringta.

"Pavisam piedalījos 12 čempionāta kārtās dažādās Eiropas valstīs. Divas reizes biju ļoti tuvu goda pjedestālam. Kopvērtējumā izcīnīju 7. vietu. Ņemot vērā, ka pirmo gadu startēju prestižajā klasē, ar rezultātiem esmu apmierināta. Varbūt citam šķitīs, kas tad ir septītā vieta, varēja jau nobraukt labāk. Bet galvenās sacensības sākās jau aprīlī un maijā. Jūnijā bija jāpaspēj gan uz mācībām un eksāmeniem skolā, gan uz sacensībām," stāsta S. Aleksejeva.

Viņa pateicas Smiltenes tehnikuma direktoram un pasniedzējiem par sapratni. "Sacensībās es nevarēju nebūt, jo katrs iegūtais punkts ir ļoti svarīgs," piebilst BMX braucēja.

Eiropā iejutās labiS. Aleksejevas jaunais treneris - Latvijas BMX izlases treneris Olafs Lakučs audzēknes sasniegto Eiropā vērtē labi. "Galvenais bija iedzīvoties Elites dāmu klasē, jo pagājušajā gadā Sandra startēja junioru konkurencē. Šajā sezonā mums vajadzēja saprast, kur Sandra ir starp lielajām dāmām, un piedalīties visās iespējamajās sacensībās, lai krātu punktus un gūtu pieredzi," paskaidro O. Lakučs.

BMX izlases treneris stāsta, ka pirmajās sacensībās sportiste bijusi bailīga. S. Aleksejeva konkurentes trasē palaida pa priekšu un pati no aizmugures vēroja, kā viss notiek. Eiropā braucēja iejutās labi, taču pasaules mačus aizvadīja piesardzīgi.

Sapnis, kas piepildījāsŠīs sezonas lielākais notikums bija dalība Pasaules čempionātā Dienvidāfrikā, kurš norisinājās superkrosa trasē (ar astoņu metru augstu starta kalnu). "Tas bija neaizmirstams piedzīvojums tādēļ vien, ka redzēju Āfriku, tās valsts iedzīvotājus, dabu, ievērojamākās vietas.

Tas bija skaists sapnis, kas piepildījās. Tā sacensību pieredze, ko guvu Pasaules čempionātā, ir neatsverama. Sapratu, cik ļoti daudz vēl man ir jāstrādā, lai būtu līdzvērtīga "vecajām" Elites braucējām. Galvenajām sacensībām kvalificējos, bet nespēju iekļūt pusfinālā, lai brauktu finālsacensībās," stāsta S. Aleksejeva.

Tā ir cīņa ar seviO. Lakučs teic, ka S. Aleksejeva ir laba audzēkne, tikai reizēm nedaudz slinka. "Kā jau jebkura sieviete," viņš smaidot piebilst. Taču treneris ievērojis, ka sportistei piemīt arī tādas īpašības kā uzcītība un gribasspēks. Sieviete ekstrēmajā sportā pats par sevi ir uzdrīkstēšanās. "Brīnos, ka viņa tik tālu ir tikusi. Vajadzēja Sandrai uzmanību pievērst jau pirms diviem gadiem," atzīst O. Lakučs.

S. Aleksejeva uzskata, ka BMX ir viņas jaunības trakums, emocijas, traumas, sāpīgi kritieni, kāpumi. "Tā ir cīņa pašai ar sevi un savu es. Paldies manai ģimenei, izlases trenerim, atbalstītājiem un līdzjutējiem. Bez jums es nevarētu darīt to, ko daru tagad," saka Sandra.

Kluss, bet mērķisZināms, ka sportisti par mērķiem runā izvairīgi. Tāpat arī S. Alekesejeva. Taču viņas treneris atklāj, ka kluss mērķis ir dalība olimpiskajās spēlēs. "Vai tas vispār būs iespējams, varēs sākt izvērtēt nākamās sezonas beigās, kad būs aizvadīts Eiropas čempionāts. Ja cerība nomirs, tad tas notiks 1012. gada 31. maijā.

Tad visi iegūtie punkti būs saskaitīti kopā un olimpiskā komiteja paziņos, cik sportistu no katras valsts dosies uz olimpiskajām spēlēm Londonā. Sandra pierādījusi, ka viņa var braukt olimpisko formātu. Pašlaik viņa visur kvalificējusies pamatsacensībām, priekš sevis ieguvusi starptautiskās riteņbraukšanas federācijas punktus. Lēnām un uzmanīgi iet uz augšu. Vajadzīgi tikai treniņi. Tiem mums laiks ir pietiekoši," nākotnē raugās O. Lakučs.

Patlaban sportiste aizvada treniņus, gatavojoties Latvijas Nacionālā čempionāta pēdējai kārtai un pasaules kausa posmam.

Komentāri 2

valcēniete

Sandra,lai Tev veicas!Tu esi mūsu favorīte jau daudzus gadus!Tieši Tevis dēļ gājām skatīties BMX sacensības Valkā!

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 09:35

"Vai tas vispār būs iespējams, varēs sākt izvērtēt nākamās sezonas beigās, kad būs aizvadīts Eiropas čempionāts. Ja cerība nomirs, tad tas notiks 1012. gada 31. maijā.


foršs 11 gs.

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 22:46

Noderīgi