Floristes darinātie adventes vainagi aizceļojuši uz daudzām mājām dažādās Latvijas vietās

Blomes pagasta "Kluģu" mājas saimniecei Līgai Jansonei jau no bērnības patīk dārza darbi, tāpēc viņa vēlāk absolvēja Bulduru dārzkopības tehnikumu. Viens no mācību priekšmetiem bija floristika, pēc kura apgūšanas audzēkņiem bija jākārto eksāmens. Līgu floristika tik ļoti aizrāva, ka dabas krāsu, aromātu un asociāciju pasaulē viņa turpina iedziļināties vēl un vēl.

Savulaik viņa strādāja Blomes kultūras namā par noformētāju, tad Jāņmuižas Profesionālajā vidusskolā par aroda meistari un mācīja meitenēm floristiku. Pēdējos desmit gadus Līgai vada ziedu veikaliņu, taču viņa ne mirkli nav aizmirsusi par floristikas darinājumiem. Prāts apveltīts ar fantāzijām par pašdarinātiem interjera priekšmetiem, dekoriem un dāvanām.

Advente klauvē pie durvīm

Kad advente klauvē pie durvīm, ir īstais laiks uzburt svētku noskaņu, radot prieku sev un apkārtējiem. Šajā laikā visaktuālākie ir adventes vainagi, ar kuriem cilvēki pušķo mājokļus vai arī tos dāvina saviem mīļajiem.

Floriste novērojusi tendenci, ka iedzīvotāji adventes vainagu iegādājas un veido tādos toņos, kas iederas viņu mājas interjerā. Izpratne par to, kādos toņos jābūt svētku vainagam atšķiras. "Vecāki cilvēki iecienījuši vainadziņus gaišos toņos, bet ar jauniem ir citādāk, to vēlmes ir visdažādākās. Tradicionālie Ziemassvētku dekoru krāsa ir zaļā, sarkanā, baltā, kā arī zelta un sudraba. Vainagus var veidot tik dažādus, cik dažādi ir paši cilvēki. Viss atkarīgs no vēlmēm, idejas, gaumes. Nebūt nav jābūt profesionālim, lai radītu pats savu adventes vainagu," stāsta Līga.

Viņa labprāt sniedz ieteikumus un atklāj dažādus knifiņus, kā ikvienam to izveidot brīnišķīgu, izturīgu un ugunsdrošu Adventes vainagu.

Lasiet šodienas laikrakstā "Ziemeļlatvija"!

Noderīgi