Garspalvains kaķis sver deviņus kilogramus 3

Pēdējā laikā nebiju redzējusi tik smuku un milzīgu runci, kurš uzskata, ka nevis viņš pieder saimniecei, bet saimniece pieder viņam.

Paldies Dievam, viņš savai mīļotājai un kopējai Zinaidai Zaigralovai klausa uz vārda un līdzīgi kā suns seko pa pēdām, uzmanot katru viņas kustību. Viesistabā varenajam runcim uz dīvāna iekārtota pašam sava vieta, kur kopā ar saimnieci skatīties abu iecienīto "Animal Planet" kanālu.

Viesojoties Zinaidas kundzes dzīvoklī, kaut kā nejauši iznāk apsēsties Baksa vietā, bet drīz vien iemantoju kaķa labvēlību, jo viņš apguļas aiz muguras, uzliekot savu glīto galvu uz mīksta spilvena. Zinaida brīnās, jo parasti runcim nepatīkot, ka kāds nelūgts ciemiņš aizņem viņa guļvietu, bet ar žurnālista klātbūtni kaķis ir visnotaļ apmierināts. Iespējams, nojauš, ka mans ierašanās iemesls ir tieši viņš.

Saimnieko pa augstākiem plauktiemZinaidas mājās Bakss nonāca pirms četriem gadiem. Pirms tam kaķis dzīvoja Igaunijā pie pensionāres mazdēla, bet liktenim labpatikās kaķim atrast jaunas mājas. Bakss saprot tikai krieviski, un bieži vien saimniece viņu sauc par barinu (tulkojumā no krievu valodas - kungs). Zinaida vaļsirdīgi pasaka, ka bez sava mīluļa nevar vairs iedomāties savu dzīvi un ikdienu - viņi abi mēdzot aprunāties, katru dienu vismaz rīs stundas iziet pastaigā, kopīgi ieturēt maltītes, gulēt, vārdu sakot, dzīvot kā īstiem draugiem piedienas.

Kādu reizi Bakss, kad nav bijis paklausīgs, esot arī dabūjis pa ausi un dibenu. Viņa lielākais niķis ir uzlēkt uz televizora un ar ķepu no grāmatplaukta ķeksēt grāmatas. Viņš saimnieko arī pa augstākiem plauktiem vārda vistiešākajā nozīmē - ielec skapja augšējos plauktos un tur uztaisa mazu nekārtību. Bakss, tāpat kā visi viņa sugas brāļi ir acīgs uz putniem, mušām un tauriņiem. Tos ieraugot, uzreiz metas pie loga gaiņāt.

Abiem īpašs dienas notikums ir āra pastaigas - kaķim saimniece uzliek īpašu pavadu, un tikai tad abi dodas laukā. Pastaiga ilgst vairākas stundas, tā bieži vien izvēršas par mīluļa kārtējo apjūsmošanas reizi. Zinaida jau esot pieradusi, ka runci apjūsmo ne tikai bērni, bet arī pieaugušie, lūdzot atļauju dzīvnieku nofotografēt.

Bakss kā jau īstens kungs mēdzot apsēsties uz soliņa līdzās saimniecei un piedalīties kaimiņu sarunās. Gaidi, kad kaķis laidīs cilvēkiem apsēsties! Zinaida ir pārliecināta, ka runcis visu saprot, jo ir bezgala gudrs, tikai nemāk to pateikt cilvēkiem saprotamā valodā.

Grib lai pašūpo kā bērnuToties ziņot savā kaķu valodā to, ka viņš ir pabijis tualetē, Bakss prot lieliski - uzstājīgā un skaļā ņaudienā. Otrreiz viņš uz tualeti neies, ja tā nebūs uzkopta. Nu īsts barins!Uz jautājumu, kāpēc Bakss ir tik apaļīgs, Zinaida stāsta, ka viņš nemaz tik daudz neēdot. Lielākā problēma esot tā, ka kaķis pārtiek tikai no junioriem domātās sausās barības, uzdzerot krāna ūdeni. Ja viņam priekšā nolikta cita ēdmaņa, drīzāk miršot badu, bet nepieskaršoties tai. Spītīgs un neatlaidīgs kā āzis.

Redzot, cik veikli kaķis pārvietojas pa savu teritoriju, mazliet jābrīnās, jo deviņi kilogrami kaķim nav nekāds nieks. Viņam nepatīkot dzīvoties pa rokām, tikai reizēm viņš mēdzot ierāpties saimnieces klēpī, ļaujot, lai viņu pašūpo kā mazu bērnu. Bet cik tad ilgi sieviete var pašūpot tādu milzeni?

Šī karstā vasara nomoka ne tikai cilvēkus, bet arī mājdzīvniekus. Lai būtu caurvējš, Zinaidas dzīvoklī visu laiku stāv vaļā atvērti logi. Pašās karstākajās dienās Bakss sācis nedabiski elsot, tāpēc saimniece viņa vismaz trīs reizes likusi zem vēsas dušas. Kaķis nav protestējis, jo sapratis, ka viņu atvēsina. Arī pašlaik viņa reizēm mīluli apslaka ar vēsu ūdeni, lai vieglāk elpot. Bakss jūtot, ja arī viņa saimniecei veselība sašķobās. Viņš uzreiz guļoties uz slimās vietas un cenšoties palīdzēt.

Arī kaķim pašam nākoties apmeklēt veterinārārstu, lai varētu apgriezt nagus un novērtēt vispārīgo veselības stāvokli. Zinaida domā, ka tagad ārsts būs jāsauc mājās, jo viņai vairs neesot spēka milzeni aiznest līdz speciālistam.

Saimniece gan pati jau iemanījusies kaķim apgriez nagus, gan arī viņu atbrīvot no biezās vilnas, kaķi ķemmējot vismaz divas reizes dienā. Šovasar gan esot bijusi jāpielieto visnotaļ drastiska metode - ar šķērēm no kaķa vēdera un priekšas jānogriež biezā un savēlusies vilna. Kaķis neesot īpaši protestējis, it kā saprotot, ka saimniece viņam ļaunu nedarīs.

Atvadoties no Zinaidas, viņa uzsauc kaķim, lai nāk atvadīties. Viņš, ieņemot karalisku lauvas pozu, liek manīt, ka nekāda atvadu ceremonija nenotiks, jo viņam ir slinkums kustēties. Tas gan nespēj vairs samaitāt mūsu satikšanās prieku.

Komentāri 3

kaķis

mans īsspalvainais draugs sver 8kg :) garspalvainajiem spalva vien daudz sver

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 14:20

Lote

Tiešām, tad nu gan brīnums, kaķim 9 kg. Kaimiņu kaķim, parastam runcim bija 13 kg, diemžēl tagad viņš ir citos medību laukos.

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 16:41

zuze

Runa nav par svaru, runa ir par mīlestību..... Neesam skaudīgi, priecājamies līdz!!!!! Katram savs mīlulis liekas tas labākais, arī man. Tomēr šis raksts Ingai ir izdevies. Veselību Baksam un Zinas tantei!

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 10:54

Noderīgi