Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ginta Ēķe: Dzīve turpinās arī pēc šova

Latvijas Neatkarīgās televīzijas populārākajā šovā "Zvaigžņu lietus" Valkas vārds izskanēja dubultīgi, jo tajā piedalījās bijušais pilsētas mērs Vents Armands Krauklis duetā ar valcēnieti Gintu Ēķi. "Ziemeļlatvija" uz sarunu aicināja Gintu, lai uzzinātu, kā pēc šova mainījusies viņas dzīve.

 

Ginta atzīst, ka jūtas dīvaini, jo, neskatoties uz to, ka šovs jau tik sen ir beidzies, viņa joprojām saņem jautājumus par to, kā bija tajā piedalīties un ko tas ir mainījis viņas dzīvē. Ginta atzīst, ka viņai joprojām mainoties domas par šo savas dzīves spilgto notikumu.

 

"Tobrīd patiešām ar nepacietību gaidīju šova beigas, jo pārāk strauji biju tajā iemesta un brīžiem nesapratu, kas jādara, lai attaisnotu cerības. Pieredzes un profesionālā atbalsta trūkums brīžiem dzina teju vai izmisumā," atklāj dziedātāja.

 

Ginta domā, ka tagad darītu pavisam savādāk - vairāk domātu par šova priekšnesumu, nevis par to, vai pārējiem šova dalībniekiem patīk kā jauka meitene ar labām manierēm. Jaunā soliste ir pārliecināta, ka tādi cilvēki maz ko sasniedz uz skatuves. Tas gan nenozīmē, ka viņa piekrīt uzskatam, ka skatuves bizness ir nežēlīgs un tāpēc tādiem jākļūst arī cilvēkiem.

 

 

Gintai skatuve nav visa dzīves jēga, tāpēc viņa bez aplinkiem stāsta par savām izjūtām. Viņa atzīst, ka šovs devis atpazīstamību un kontaktus ar šovbiznesa cilvēkiem. "Viss, kas man tagad ir un vēl varētu būt saistībā ar dziedāšanu, ir tāpēc, ka piedalījos šovā," secina Ginta.

 

 

Dziedātāja atklāj, ka pēc šova viņu uzrunājis un sadarbību piedāvājis producents un radio SWH dīdžejs Juris Millers. Viņš bija tas, kas valcēnieti "atrādījis" komponistam Zigmāram Liepiņam, kura dziesmu "Dzirdi!" Ginta ierakstīja. Pavisam drīz šo dziesmu varēs atkal dzirdēt radio SWH ēterā. Ir notikušas sarunas par turpmāko sadarbību, taču Ginta nevēlas atklāt nākotnes plānus, kamēr vēl nekas nav noticis.

 

 

Dziedātāja nepaļaujoties tikai uz iespējas būt uz skatuves, tāpēc viņa arī darbojas citos lauciņos. Vērtīgākais ieguvums esot iepazīšanās ar muzikālo producentu, taustiņinstrumentālistu, interesantu un muzikālu cilvēku Kristapu Krievkalnu. Ginta cer, ka tieši viņš būs tas, kas vadīs viņas muzikālos projektus.

 

 

Šobrīd viņi abi strādā pie dažiem projektiem. Pašreiz aktuālākais ir dziesma ar kuru Ginta plāno startēt nākamā gada Eirovīzijas dziesmu konkursā. Tās mūzikas autors ir K. Krievkalns, bet vārdus sarakstījusi pati Ginta. Īsumā viņa atklāj dziesmas saturu.

 

 

Tā stāstīs par to, ka mūsdienās cilvēki pārāk daudz dzenas pēc panākumiem, kuri nemaz nav tik nepieciešami, lai cilvēki būtu laimīgi. Tie vajadzīgi tāpēc, lai būtu ar ko lepoties citu priekšā. Savukārt dziesmas melodija būšot saulaina un uzmundrinoša.

 

Pavisam nesen Ginta dziedājusi arī uz kruīza kuģa "Regina Baltica".Ginta atzīst, ka sen nebija guvusi tik lielu baudījumu dziedāt, jo īpaši šim gadījumam bija izveidota arī pavadošā grupa ar spēcīgiem mūziķiem.

 

"Repertuārs bija tieši tāds, kurā varēju sevi izlikt līdz pēdējam, sākot ar populārām kantrī dziesmām, Džona Lenona liriskajiem skaņdarbiem un beidzot ar kārtīgu Tīnas Tērneres roku. Man tas bija milzīgs baudījums, lieliska izklaide un reizē arī vērtīga skola dziedāt kopā ar dzīvo sastāvu un darbs ar internacionālu publiku," priecājas Ginta. Ar K. Krievkalna atbalstu Ginta plāno izveidot klubu varianta koncertprogrammu.

 

Atceroties šova aizkulises, Ginta neko pārsteidzošu neatcerējās, vien piebilda, ka pārsvarā tur valdīja vienkārša darba atmosfēra ar pozitīvām un arī ne tik labām noskaņām. Protams, nācies saskarties arī ar intrigām, nesaskaņām, aizvainojumu un savstarpējo sacensību, bet publiski Ginta par to nevēlas runāt.

 

 

Jaunā dziedātāja ir pārliecināta, ka cilvēki paši var iedomāties, kas notiek tad, ja jācīnās par publikas atzinību un vērā ņemamu naudas balvu. Viņa atklāj, ka bijuši arī nesimpātiski šova dalībnieki, ar kuriem gandrīz nemaz nav kontaktējusies un arī tādi, ar kuriem joprojām ir draudzīgas attiecības - ar Martu Kukurāni, Uģi Viļumu un Kasparu Antesu. Ar Kasparu ierakstījām Ulda Stabulnieka dziesmu "Zirgu tirgu". Ar to sadarbība arī beigusies, bet ne draudzība.

 

 

Ginta joprojām turpina sadarboties arī ar Valkā pazīstamo mūziķi Andri Niklaviču, bet diemžēl aizņemtības dēļ tas izdodas arvien retāk. Dziedātāja ir pārliecināta, ka tas gan neko daudz nemainot, jo viņas vietu pie mikrofona ieņems jaunā dziedātāja valcēniete Ravita Kreicberga.

 

 

Ginta priecājas, ka, strādājot kopā ar Andri, izdodas nopelnīt naudu, kas ir būtisks atspaids, dzīvojot Rīgā. Ginta vēl pagaidām nestrādā patstāvīgā darba vietā, bet rudenī viņa plāno sākt strādāt ar kādu puišu vokālo grupu kā vokālā pedagoģe.Šis darbs Gintai būs pilnīgi jauns izaicinājums, un viņu pašu moka ziņkārība, kā tas viss izvērtīsies. Dziedātājai šķiet, ka nekas nav neiespējams, ir tikai jādara. Ginta turpinās apgūt arī pedagoga profesiju.

 

Kas attiecas uz dzimto Valku, tā joprojām Gintai ir mīļa un sirdij tuva, bet diemžēl Rīga kļuvusi jau par mājām. Ginta dzīvo kopā ar tuvāko draudzeni, mācās par mūzikas skolotāju Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā, mācās auto kursos.

 

"Neskatoties ne uz ko, es būšu dziedātāja no Valkas," smejas Ginta. Viņa atzīst, ka uzstāties dzimtajā pilsētā ir visgrūtāk, jo šķiet, ka kritika būs visbargākā. Savukārt ja tiek saņemtas uzslavas, tas esot divreiz patīkamāk, nekā citviet. Nesen Ginta uzstājās Lugažu baznīcā kopā Ziemeļlatvijas kameransambli. Pēc koncerta mūziķi nolēmuši paplašināt repertuāru un uzstāties arī citās baznīcās, jo pašiem paticis kopā muzicēt.

 

Ginta pateicas arī V. Krauklim, kurš viņai palīdzējis, kā reti kurš cilvēks. Vijušajai valcēnietei patiesi ir žēl, ka šovā liela daļa skatītāju Ventu redzēja tikai kā politiķi, nevis atraktīvu un interesantu cilvēku.

 

 

Tālāka sadarbība Gintai ar Ventu nav iecerēta, bet Ginta zina - ja viņai kādreiz būs nepieciešama palīdzība, Vents nekad neatteiks, ja vien tas būs viņa spēkos. Ginta atzīst, ka pēdējā laikā pati ir ļoti mainījusies. Kādreiz viņa bijusi diezgan stagnātiska un grūti pakļāvās pārmaiņām, taču tagad viņu iepriecina iespēja piedalīties dažādos muzikālos projektos.

 

Sarunas nobeigumā Ginta pateica, ka ļoti mīl savu tēti un apsveic viņu ar kāzām. Meita novēl tētim ilgu un laimīgu mūžu kopā ar mīļoto cilvēku.

Noderīgi