Ielūgums uz talku un gadskārtējo piemiņas pasākumu Jaunajā Jāņa kapsētā Tartu 1

Šī gada 26. aprīlī no 12:00-18:00 Jaunajā Jāņa kapsētā Tartu notiks talka piemiņas vietā, kas veltīta 180 latviešu strēlnieku pulku karavīriem un 98 latvju bēgļiem, kuri gāja bojā Pirmajā pasaules karā, kā arī Igaunijas un Latvijas brīvības cīņu laikā. Talkas laikā tiks sakopta un labiekārtota piemiņas vieta, kā arī būs iespēja uzzināt par Latvijas un Igaunijas neatkarības cīņām.


Talku rīko biedrība “Brāļu kapu komiteja” sadarbībā ar Igaunijas karavīru kapu aprūpes savienību projekta “Reviving Joint History” projekta ietvaros, kuras mērķis ir pētīt un iedzīvināt Latvijas un Igaunijas kopīgo kultūrvēsturisko mantojumu, atgādinot, ka brīvība abās valstīs tika iegūta kopīgiem spēkiem. Projekta ietvaros jau notikusi talka Strenčos, Tartu būs otrā talka, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents. 

 

Pasākuma plāns

11:45 pulcēšanās pie Jaunās Jāņa kapsētas Tartu

12:00-14:00 piemiņas vietas uzkopšana un labiekārtošana

14:15-15:00 svinīgā uzruna un vainagu nolikšana

15:30 – 17:45 kopīga maltīte talkas dalībniekiem

Projektu „Iedzīvināt kopīgo vēsturi” finansiāli atbalsta Eiropas Savienība. Projekta saturiskais vadītājs ir Latvijas Brāļu kapu komitejas priekšsēdētājs Eižens Upmanis. Projekta ietvaros notiek četras galvenās aktivitātes: 1) vēsturisks pētījums par Latvijas Igaunijas brīvības cīņām; 2) vēsturisko piemiņas vietu sakopšanas talkas; 3) jauniešu nometnes un 4) interneta vietnes izveide. Lai projekts būtu veiksmīgs, visās aktivitātēs būtiska ir cieša Latvijas un Igaunijas pārrobežu sadarbība. 

Komentāri 1

nazis

Patīkami, ka mēs uzzinām par šādu pasākumu. Par to vēsturi gan mazliet kauns, jo igauņi kādu laiku cīnījās pret latviešu sarkanajiem strēlniekiem un izcīnīja Latvijas neatkarību. Bet kapu sakopšana vienmēr ir svētīga lieta.

pirms 6 gadiem, 2015.04.25 14:34

Noderīgi