Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdevumus atsver rūdījums, emocijas un draugi 2

Nav obligāti jābūt profesionālim, lai trenētos siltajās zemēs un sportotu ārzemēs

Šogad kalnu riteņbraukšanas (MTB) sezonu smiltenietis Guntars Baranovskis (39 gadi) atklāja, trenējoties Ēģiptē un Spānijā, bet noslēgs Smiltenē, kur 5. oktobrī gaidāms starptautisku sacensību "Nissan MTB Cup 2008" pēdējais posms.

 

Guntars nebūt nav profesionāls sportists. Ikdienā viņš strādā par darbu vadītāju uzņēmumā SIA "Ķikuti '99", kas specializējies meža ceļu un meliorācijas sistēmu būvē.Tomēr MTB Guntaram nav tikai parasts hobijs.

 

 

Šajā sporta veidā viņš trenējas sešus gadus, pārstāv komandu "CBM/Smiltene" un ik sezonu, no maija līdz oktobrim, vismaz reizi nedēļā startē sacensībās Latvijā vai ārzemēs. Sportā Guntars iesaistījis arī ģimeni - sievu Sandru un meitas Emīliju (10 gadi) un Beāti (četri gadi), pagaidām gan pārsvarā kā līdzjutējas, kuras pavada vīru un tēti uz sacensībām.

 

Guntars savā vecuma grupā vairākkārt izcīnījis godalgas Latvijā un arī ārzemju mačos. Šosezon viņa lielākais panākums ir trešā vieta "Nissan MTB Cup 2008" trešajā posmā amatieru grupā aptuveni 300 sportistu konkurencē. Šīs sacensības notika Somijā.

 

SEB maratonā Latvijā, kas šosezon jau noslēdzies, elites grupā smiltenietis atrodas pirmo 50 sportistu vidū, Igaunijas "Elion Cup" maratonā, kur atlicis vēl viens posms - elites braucēju pirmajā simtniekā.

 

Kalnu riteņbraukšana Guntaru piesaista galvenokārt tāpēc, ka, trenējoties un sportojot MTB mačos, viņš uztur sevi labā fiziskā formā. Ir arī citi labumi. "Sacensībās iegūstu pozitīvu enerģiju. Satieku draugus un paziņas. Apceļoju ne tikai Latviju, bet arī citas zemes. Latvija jau ir izbraukāta krustām šķērsām, tāpēc gribu paskatīties, kas notiek ārzemēs," saka Guntars, vienlaikus piebilstot, ka MTB sports nav lēts prieks.

 

Šosezon smiltenietis startējis sacensībās Zviedrijā, Somijā, Igaunijā ("Elion Cup" MTB maratonā), Polijā, Čehijā, Latvijā (pārsvarā SEB maratonā), bet trenējies Ēģiptē un Spānijā. Vai arī nākamā sezona būs tikpat daudzveidīga, viņš pašlaik atturas prognozēt.

 

Tiesa, vismaz par darbu nākamajā gadā viņš ir drošs, jo darba devējs jau ieguvis pasūtījumu būvēt meža ceļus pavisam aptuveni 40 kilometru garumā. Ceļu būve Guntaram ir samērā jauna nozare. Celtniecības koledžu smiltenietis pabeidza aizvadītajā gadā, iegūstot sertifikātu ceļu būvē un meliorācijā.

 

"Ziemeļlatvija" savulaik jau rakstīja, ka Guntara firmai agrāk Smiltenē piederēja mednieku un makšķernieku veikals. Iespējams, kardināli mainīt dzīvi privātuzņēmējam palīdzēja sportiskais rūdījums un sportistiem raksturīgais cīņasspars, ļaujot pierādīt, ka mācīties un iegūt jaunu profesiju var arī pusmūžā.

 

Guntars uzsver, ka mūsdienās var savienot darbu un vaļasprieku, ja vien ir profesija, kurā var strādāt, izmantojot internetu, un ja ir pieejams dators ar pieslēgumu internetam. Spānijā viņš rītos cēlās pāris stundas agrāk, nekā pārējie sportisti, un gatavoja materiālus firmas pieteikumiem konkursos.

 

Braucienus uz MTB treniņiem vai mačiem ārzemēs Guntars apvieno ar ekskursijām. Interesanti šogad februārī bijis trenēties Ēģiptē. Braucienu organizēja Igo Japiņa Sporta aģentūra. Sportisti ar velosipēdiem brauca pa tādiem ceļiem, pa kuriem tūristu autobusi nekursē.

 

Ceļa abās pusēs - tuksneši, dažviet - beigti kamieļi, bet ik pēc noteikta attāluma - kontroles punkti, kuros ar automātiem un ložmetējiem bruņoti karavīri pārbauda dokumentus. Ēģiptē tūrisms ir viens no galvenajiem tautsaimniecības balstiem, tāpēc vietējās varas institūcijas rūpējas par ārzemnieku drošību.

 

 

"Pasei un vīzai visu laiku bija jābūt līdzi, jo dokumentus Ēģiptē pārbaudīja bieži. Mūsu riteņbraucēju grupu pavadīja viena, reizēm pat divas automašīnas, kurās brauca ar automātiem bruņoti policisti. Bija tikai trīs ceļi, pa kuriem varējām braukt," stāsta Guntars. Dienā riteņbraucēji nobrauca 70 līdz 100 kilometru.

 

Pēc pārrašanās no Ēģiptes Guntars Latvijā uzturējās divas nedēļas, jo devās uz nākamo treniņnometni Spānijā netālu no Malagas - ostas pilsētas Spānijas dienvidos Vidusjūras krastā.

 

Nometnē trīs nedēļas pa Spānijas kalnu ceļiem trenējās komandas "Trek/Philips/Metaleks" braucēji. Otrajā nedēļā viņiem piepulcējās arī smiltenietis Toms Knostenbergs.

 

"Marta nogalē Smiltenē sniga, bet Spānijā bija plus 20 grādi. Sauļojāmies pie Vidusjūras. Noīrējām villu gandrīz pašā jūras krastā," patīkamās atmiņās kavējas Guntars.

 

Spānija viņam iepatikās arī turienes cilvēku miera dēļ. "Viņi dzīvo bez stresa, strādā lielāko tiesu līdz pusdienlaikam, bet pēc tam sēd savās kalnu mājās un dzer vīnu."

 

Papildu treniņiem Spānijā Guntars redzēja vēršu cīņas, Eirolīgas basketbola spēles, brauca ar kuģīti pa jūru un apceļoja Gibraltāru - mazu, Lielbritānijai pakļautu valstiņu. Gibraltārs ir vienīgā vieta Eiropā, kur mīt savvaļas mērkaķi. Savā vaļā klīstošie mērkaķi ir uzbāzīgi, lec virsū cilvēkiem un rauj visu, ko viņi tur rokās. Vienai sievietei no Guntara grupas kāds mērkaķis pat iekoda, un sievieti nācās drošības labad vest uz slimnīcu brūci dezinficēt.Aizraujošs un iepriekš negaidīts piedzīvojums šovasar Guntaram bija nedēļu ilgas MTB sacensības Polijā un Čehijā, kurās startēja sportisti no visas pasaules. Smiltenietis pārstāvēja komandu "Salaspils/Zīriņi", aizstājot traumu guvušu MTB braucēju no Salaspils. Komandā startēja divi cilvēki, visu distanci veicot pārī.

 

Pavisam sportisti nobrauca 600 kilometrus. "Braucām no vienas pilsētas uz otru pa ļoti skaistām vietām, pārsvarā kalnu ceļiem. Starts un finišs katrreiz bija citā pilsētā," stāsta Guntars.

 

Savukārt uz Somiju, Tahko MTB maratonu, viņš paņēma līdzi ģimeni, sacensības apvienojot ar atpūtu. Vairāki smiltenieši noīrēja kempinga mājiņas, ezeros ķēra zivis (arī braucot ar motorlaivām) un paši cepa noķertās līdakas.

 

Otrās sacensības šovasar Somijā, Lahti apkaimē, bija jau minētais "Nissan MTB Cup" posms, kurā Guntars 35 kilometru garā distancē izcīnīja trešo vietu, bet visa "CBM/Smiltene" komanda - pirmo vietu.

 

 

Komandā startēja: Guntars Baranovskis, Agnis Apse (7. vieta individuāli), Jānis Roskošs (9.), Andrejs Iļjenko (23.) un Guntis Viļums (32.). Par uzvaru komandu saņēma 550 eiro, tā atpelnot sacensību un ceļa izdevumus.

 

Nākamā gada sezonai Guntars sāks trenēties jau novembrī. Ziemā viņš spēlē basketbolu, skrien un mājās min velotrenažiera pedāļus, skatoties televizoru.

Komentāri 2

Lielaakais Smiltene pedalu ***ataajs,Gan tu smaksaasi par saviem ***ataaj a darbiem!Lai jauki ripo !

pirms 10 gadiem, 2008.12.12 15:02

Lielakais Smiltenes pedalu suukaataajs,lai nakosgad tev tie kamieli izdusetu ta Egiptee!

pirms 10 gadiem, 2008.12.12 15:07

Noderīgi