Jāni Rezinu junioru vērtē kā apņēmīgu un neatlaidīgu sportistu

Riteņbraukšana Latvijā ir tradīcijām bagāts sporta veids. Jānis Rezins juniors ir viens no tiem Smiltenes riteņbraucējiem, kurš sevi spējis apliecināt nozīmīgās sacensībās gan Latvijā, gan Eiropā. Divdesmitgadīgo Jāni komandas "Alpha Baltic" riteņbraucēju uzrunāju pēc augustā spēcīgā konkurencē izcīnītajām uzvarām Baltijas valstīs un labiem sniegumiem Somijā.

Augusts riteņbraucējam bijis ļoti veiksmīgs mēnesis arī pašmāju sacensībās. Šosejas velosipēdu seriālā "XSPORTS kauss 2010" pēc sešiem posmiem riteņbraucējs ieguva augsto otro vietu. Izšķirošā Jānim izrādījās pēdējā kārta, jo pirms tās smiltenietis kopvērtējumā bija līderis.

Riteņbraucējs zina, ka ne vienmēr būs iespēja cīnīties pa spici, taču ar viņa neatlaidību var panākt daudz. Viņa mērķis ir nelokāms - būt labākajam riteņbraucējam Latvijā. Ģimenē par Jāni saka - viņš ir nosvērts un mērķtiecīgs.

Sporto jau kopš bērnībasJānis ar sportu nodarbojas kopš bērnības. Sporta pasaulē viņu ieveda tēvs Jānis Rezins. Jānis seniors sporta aprindās zināms gan kā bijušais bobslejists un BMX treneris, gan riteņbraucējs. Tieši viņš bija dēla pirmais treneris. Tiesa, tā nebija riteņbraukšana pa šoseju. Tolaik mazais puisēns pedāļus mina BMX velotrasē.

Cik Jānis sevi atminas, viņam paticis tas, ko darīja. Taču vienā brīdī nāca apjausma, BMX smiltenietis nespēj izpausties pilnībā. Tad viņš sāka trenēties pie Smiltenes leģendārā, nu jau mūžībā aizgājušā riteņbraukšanas trenera Jāņa Akmentiņa. Jāteic, ka šis treneris izskolojis ne vienu vien labu riteņbraucēju, kurš Smiltenes vārdam liek izskanēt pasaules mērogā.

Arī Jānim viņš ielicis labus pamatus tālākai attīstībai. "Šim trenerim bija ļoti liela pieredze un labas zināšanas. Jānim viņš daudz deva šosejas riteņbraukšanā un palīdzēja daudzu gadu garumā. Žēl, ka Akmentiņa kunga vairs nav starp mums, jo viņa zināšanas vēl tagad būtu liela vērtība daudziem jaunajiem riteņbraucējiem," secina Jāņa tēvs.

Šobrīd sportista trenera pienākumus turpina pildīt Igo Japiņš un Jāņa tēvs. Riteņbraucējs saprot, ja pats neieguldīs milzīgu darbu treniņu procesos, rezultātu nebūs.

Uz vietas nesēžJānis stāsta, ka brīvdienas un vasaras mēnešus labprātāk pavada mājās Smiltenē, ja vien nav sacensību. Pārējā laikā viņš dzīvo Rīgā. Taču nekāda sēdēšana vienuviet sportistam nesanāk. Septembrī riteņbraucējam gaidāmas vairākas nozīmīgas sacensības. Šobrīd Jānis atrodas Francijā, kur gatavojas individuālā starta sacensībām, kas notiks 12. septembrī.

Sportistam būs jāveic 30 kilometru gara distance. "Pēc tam uzreiz došos atpakaļ uz Latviju, lai kopā ar tēvu varētu trenēties Tartu maratonam, kas notiks 19. septembrī. Nopietns starts būs SEB MTB maratonā Smiltenē. Būs jācīnās par trešo vietu, pirmo iegūt būtu ļoti grūti, taču visādi var gadīties," stāsta sportists.

Pēc šīm sacensībām sezona tikpat kā būs beigusies. "Būs nopietni jāplāno, ko darīsim ziemā un nākamajā pavasarī. Treniņi turpināsies tāpat kā līdz šim. Esmu par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Uz vietas nekāda sēdēšana nenotiek. Ikdienā daudz braucu ar riteni. Vēl aizvien brīvos brīžos patīk pabraukāties BMX trasē Silvā," stāsta jaunietis.

Riteņbraucēja tēvs augsti vērtē iespēju trenēties Smiltenē. "Paldies Smiltenes novada domei par atbalstu un trenerim Guntaram Marksam, kurš izlīdz ar sporta zāli. Treniņu apstākļi Smiltenē ir ļoti labvēlīgi, treneri strādā pareizi un ar augstu atbildības sajūtu," teic Jānis seniors.

Redz pozitīvu un atraktīvuKad smagie treniņi un sacensības beigušās, Jānis ir smaidošs un atraktīvs jaunietis. Riteņbraucējs izpelnījies atzinību no apkārtējiem. Tuvākie draugi Jāni dēvē par Holivudas smaida īpašnieku un siržulauzēju.

"Tev ir vienkārši fantastisks smaids, Holivuda tevi gaida, tas, lūk, ir Jānis, ko es zinu - bezgala smaidīgs..." šie ir tikai daži no biežāk dzirdētajiem komentāriem par smiltenieti. "Kā lai nesmaida, ja cilvēki pretī nāk smaidoši?" vaicā Jānis.

Sportista laba draudzene Jana Oļseviča stāsta, ka Jānim piemīt ļoti liela uzņēmība un neatlaidība, un tas noteikti tāpēc, ka riteņbraukšana ir sirdslieta. „Kā draugs Jānis ir lielisks. Tiešām labs cilvēks. Vienmēr painteresēsies, kā iet otram, ar ko nodarbojas un vai viss kārtībā. Jāņa dzīvesveids - nekad nebūs tā, ka viņš vārtīsies dīvānā pie televizora.

Viņš vienmēr atradīs, kā izklaidēt sevi un draugus. Izklaide nebūs kā vairumam jauniešu, piemēram, aiziet uz bāru un sēdēt tur visu vakaru," riteņbraucēju raksturo Jana. Jānis ļausies visādām citām aktivitātēm, izbraukumiem, kas vienmēr būs aizraujoši un ar vēlmi tos atkārtot. „Šis ir viens no cilvēkiem, kuru reti, reti kad var redzēt bez smaida vai ar negatīvu noskaņojumu. Jānis vienmēr smaidīs, priecāsies un baudīs dzīvi. Viņš dara, viņam patīk un izdodas," atklāj Jana.

Arī draugs Artis Žentiņš teic, ka Jāni raksturo divi vārdi - smaids un dzīvesprieks, zem kuriem slēpjas vēl daudz citu labu vārdu. "No vienas puses, Jānis ir gara auguma, atlētisks un mūsdienīgs džekiņš, bet, no otras, acīm neredzamās puses, viņā ir prieks par visām vienkāršajām un skaistajām lietām, neviltots smaids, jaunā sabiedrībā integrējas ātri un viegli, ļoti labi apietas ar bērniem un priekšroku dod vērtībām, kas dara pašu un pasauli labāku.

Kā draugs esmu pateicīgs par mūsu satikšanos. Mēs esam dažādi, taču viens otru papildinām, sadzīvojam fantastiski, ļoti daudz mācāmies viens no otra, tādēļ jauki kopā pavadām laiku," saka Artis. Smiltenietis kopā ar savu draugu laiku kopā pavadījis ir visos gadalaikos, kopā piedzīvojot fantastiskas lietas un prātā paturot domu - kopā abi kalnus gāž. "Simtprocentīgi varu apgalvot, ka uzaicināt Jāni uz kādu pasākumu sev līdzi, ir tāpat kā pielikt sauli pie debesīm, kad gribas peldēties un sasildīties.

Nu jā, vēl mēs kā optimisti nevaram nejust, ka esam vajadzīgi šai pasaulei," saka sportista draugs. Artis uzskata, ka smiltenietis ir pieredzējis sportists. "Domāju, ka iepriekšējo startu neveiksmes viņam kaut kur paliek vēl atmiņā, tamdēļ arī katrs nākamais starts ir arvien veiksmīgāks un karjera stabilāka. Vēlu viņam izcīnīt to, ko viņš jau tagad pelna un kam gatavojas, lai ir pēc nopelniem!" vēl Artis.

Noderīgi