Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jānis Aleksejevs uzvaru izcīna nevis ar viltību, bet ar tīru un patiesu sirdi

Sastopot Jāni, nekas neliecina, ka 21 gadu vecais jaunietis varētu būt Ziemeļeiropas NEZ rallijkrosa čempions. Tāds kluss un mierīgs sākotnēji šķita, bet, kad sākam sarunu par autosportu, puisis degsmīgi stāsta par saviem panākumiem.

Un kāpēc lai nestāstītu, jo tādu viņam netrūkst. Netrūkst arī gribasspēka, jo viņš sācis ar mazumiņu - 12 gadu vecumā pieticīgā mašīnā kopā ar tēvu no laukiem devies uz amatieru sacensībām Smiltenē. Jā, tas ir autosportists Jānis Aleksejevs.

Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla atceras, kā pirms daudziem gadiem padsmitgadīgais Jānis kopā ar tēti braucis uz Smilteni ar pirmo golfiņu trenēties. "Ar katrām sacensībām viņš sportam pievērsās nopietnāk.

Jānis visu labi uztvēra un ņēma vērā padomus. Tā viņa meistarība izauga aizvien vairāk. Viņš savā vecumā ir daudz sasniedzis - daudzkārtējs Latvijas čempions un vairākkārtējs Ziemeļeiropas čempions. Protams, vēl ir izaugsmes iespējas, bet tas prasa attiecīgi vairāk finansiālo līdzekļu," stāsta V. Tralla.

J. Aleksejevs aizrautīgi stāsta, ka jau bērnībā viņam patikusi un padevusies autovadīšana. "Man patīk braukt ar automašīnu. Vienmēr esmu domājis, kā to labāk izdarīt. Pētīju, kā citiem izdodas un mācījos no viņu kļūdām. Daudz esmu apguvis no brāļiem Traubergiem (autosportisti Ivo un Uģis - red.), bet mani lielākie palīgi ir ģimene un radi," atklāj J. Aleksejevs.

No sākuma puisis kopā ar tēvu piedalījās Vaira Trallas organizētajās sacensībās, tad Kurzemes kausā, Latvijas čempionātā un tagad Ziemeļeiropas čempionātā.

J. Aleksejevs jau otro gadu studē Transporta un sakaru institūtā transporta loģistiku. Taujājot par brīvo laiku, jaunietis nedaudz apdomājas un nopūšas. "Brīvos brīžus pavadu garāžā, taisot mašīnu nākamajām sacensībām. Tā kā brīvā laika tikpat kā nav," saka autosportists.

Nav šaubu, ka rosīšanās garāžā Jānim atmaksājas, jo trasē viņam tehnika klausa. Protams, kā jau tehniskā sporta veidā, neiztiek arī bez ķibelēm. Tā gadījās arī šogad Ziemeļeiropas rallijkrosā.

Jānis piedalījās visos piecos Ziemeļeiropas rallijkrosa posmos, kuri notika Somijā, Latvijā, Lietuvā, Dānija un Norvēģijā. Dažbrīd skarbos laika apstākļos, saspringtā gaisotnē un sīvā konkurencē NEZ 1600 klases braucējs piecu posmu summā vinnēja čempionātā.

"Visvairāk man patika Dānijā, jo tur bija ļoti daudz dalībnieku, nobraucu labi, arī organizatoriskā puse bija augstā līmenī," saka sportists. Viņš piebilst, ka ķibeles gadījušās Latvijas posmā Ropažos, jo mašīnu piemeklējušas tehniskas kļūmes.

Trīskārtējais NEZ rallijkrosa čempions ar panākumiem ir apmierināts un nedomā apstāties pie jau sasniegtā. "Tagad tikai jāplāno, ko tālāk darīt. Jādodas uz priekšu, jo nevar sēdēt uz vietas. Tas nebūtu forši, jo tā nekādu izaugsmes iespēju nav," domā J. Aleksejevs.

Nav noslēpums, ka jebkurš sporta veids prasa attiecīgu finansiālo ieguldījumu. Jānim lielākoties jārēķinās ar ģimenes budžetu. Palīdz arī radinieki un sponsori - SIA "Vaidens" un "BALTTERA".

Portālā draugiem.lv Jānis profilā raksta: "Cīnīsi, izcīnīsi ne jau ar viltību, bet tīru un patiesu sirdi." Nav nozīmes neticēt puiša teiktajam, jo arī tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs atceras, kā no padsmitgadnieka attīstījies daudzsološs autobraucējs.

V. Tralla stāsta, ka jaunais autosportists esot korekts braucējs. Tomēr būtiskākais - Jānis ir no tiem sportistiem, kurš pat ar sliktu automašīnu nobrauktu labi.

"Mūsdienās daudz kur redzamas labas un dārgas mašīnas, tomēr autosportistu rezultāti nav augsti, jo viņos nav ielikts pats pamats. Jānim tas ir, tāpēc viņš tālu tiktu pat ar sliktu mašīnu, un tas nav mazsvarīgi. Ir jāsāk ar mazumiņu, ar nelielām sacensībām. Tāpat to darīja Raimonds Tiltiņš, Edgars Tralla un Jānis Tiltiņš," saka tehniskā kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs.

FAKTI 

Vārds, uzvārds: Jānis AleksejevsVecums: 21 gadsIzglītība: Ozolu pamatskola, Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikums, pašlaik Transporta un sakaru institūtsNodarbošanās: autosportistsSasniegumi: trīskārtējs NEZ rallijkrosa čempionsCitiem iesaka: Novērtēt to, kas ir. Sargājiet to, kas pie jums ir atnācis, lai vēlāk nenākas nožēlot pieļautās kļūdas.

Noderīgi