Janvārī kustība "Mans Doms" tiksies ar barikāžu dalībniekiem 

Visu janvāri, pieminot barikāžu notikumus, kustības "Mans Doms" vēstnieki un jaunās Rīgas Doma vitrāžas autors tiksies ar barikāžu dalībniekiem Valmierā, Limbažos, Talsos, Liepājā, Jelgavā, Bauskā, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Kustība "Mans Doms" organizē tūri dažādos Latvijas novados, lai kopīgi ar barikāžu dalībniekiem pieminētu 1991.gada barikāžu notikumus.  Tikšanās laikā tiks stāstīts par jauno Rīgas Doma vitrāžu, kas tiks atklāta 2014.gada maijā. Vitrāžas autors, arhitekts Krišs Zilgalvis rādīs stikla paraugus un modeli, kā tiks veidota barikādēm un Atmodai veltītā vitrāža. Kustības "Mans Doms" vēstnieki dalīsies savos atmiņu stāstiem un pieredzi Rīgas Domā un Doma laukumā.


10. janvārī plkst. 16:00 prezentācija notiks Valmieras integrētajā bibliotēkā, bet plkst. 19:00 Limbažu novada pašvaldības ēkā.
Ar iedzīvotājiem tiksies Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš, vitrāžas autors Krišs Zilgalvis, projekta "Mans Doms" organizators Gatis Vectirāns un “Ascendum” vadītāja Zaiga Pūce, kā arī īpašais viesis- hokejists Artūrs Irbe. 


"Šobrīd norit darbs pie jaunās Rīgas Doma vitrāžas "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas veltīta Latvijas neatkarības atjaunošanai. Jaunā vitrāža atradīsies Marijas kapelā, un tā būs vieta, kur cilvēki varēs uzkavēties, pieminot Atmodas laika notikumus. Paredzēts, ka vitrāža būs labi saredzama no Doma laukuma, šādi atgādinot par barikāžu notikumiem ikvienam garāmgājējam un pilsētas viesim", stāsta biedrības "Ascendum" valdes priekšsēdētāja Zaiga Pūce.

Noderīgi