Jaunās dizaineres, smiltenietes Elīnas Žīgures darbi ir pamanīti 1

Viss sākās ar vienkāršiem apļveida auskariem, kurus no ādas darināja jaunā modes dizainere smilteniete Elīna Žīgure. Strādājot viņai radās ideja par apģērbu kolekciju, kas balstās uz mūžības simbolu apli.

Rezultātā tapa "Pieskāriens" - septiņas kleitas kā mākslas darbi, ar kuriem jaunā dizainere uzaicināta piedalīties Vidzemes Modes šovā.

Modes šovs 15. aprīlī notiks Valmieras Kultūras centrā. Rādīt tajā savas kolekcijas uzaicinātas dizaineres Elīna Žīgure un Zane Zaharova no Cēsīm. Pavisam konkursā pieteicās septiņi dizaineri no Smiltenes, Cēsīm, Gulbenes, Rūjienas, Valmieras un Rīgas.

Elīnai šovs ir nozīmīga iespēja tikt pamanītai. Šobrīd 25 gadus vecā jauniete ar augstāko izglītību ir bez darba un par visu vairāk vēlas stabilitāti.

Studijas RTU viņa pabeidza aizvadītajā gadā. Šobrīd dzīvo Rīgā un ir bez pastāvīga darba, ko intensīvi meklē savā specialitātē. "Daudzviet prasa darba pieredzi, kuras man nav. Kaut gan apģērbu kolekcijas izveidošanā esmu ieguldījusi lielu darbu un zināšanas, darba devējiem tas acīmredzot šķiet mazsvarīgi," secina Elīna.

RTU topošajiem dizaineriem papildu apģērbu šūšanai un konstruēšanai mācīta arī grāmatvedība, lai viņi varētu dibināt paši savus uzņēmumus. Tas ir Elīnas sapnis, kam pagaidām reālu aprišu nav. Viņa apzinās, ka jārēķinās ar cilvēku pirktspēju, jo dizaineru radītie tērpi ir salīdzinoši dārgāki par sērijveidā ražotiem.

Piemēram, kleita no kolekcijas "Pieskāriens" vidēji maksājot 250 latu, ieskaitot kvalitatīvu audumu, dizainera ideju un tās izpildījumu. Kolekcijas izstrādāšana ir mēnešiem ilgs darbs, ieskaitot skiču zīmēšanu, auduma izvēli, konstruēšanu, šūšanu, modeļu atlasi, skaidro Elīna.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdien, 26. martā.

Komentāri 1

Noderīgi