Kas var būt garšīgāks par tikko ceptu silto maizi ar ieceptu gaļu tajā

Pēc Bronslovā (Dānija) aizvadītā pusgada mājās ir atgriezies Valkas ģimnāzijas 11.b klases audzēknis Matīss Šauja. Valkas ģimnāzija ir sekmīgi iesaistījusies starptautiskajā sporta projektā, jo tur jau agrāk ir izglītojušies vairāki valcēnieši.

 

Šajā skolā gandrīz viss laiks bija veltāms sportošanai. Nodarbības notika no pulksten 8.00 līdz 15.00. Katrs pats varēja izvēlēties nodarbību veidu. Pusgads tur sadalīts divos semestros.

 

 

"Pirmajā izvēlējos volejbolu, futbolu un tā saucamo tīnbolu, kurā varēja izmēģināt visdažādākos sporta veidus. Otrajā semestrī pievērsos badmintonam, cīņas mākslām un dejošanai," atceras Matīss. Otrs Valkas ģimnāzists Toms Asejevs joprojām turpina sportot Dānijā.

 

 

Latvieši ir labākie skrējējiJautāts, ko puisim devis aizvadītais laiks Dānijā, viņš teic, ka vispirms jau daudz jaunu draugu. Nenoliedzami, ka ieguvumu uzskaitījumā jāmin arī uzlabotās angļu valodas zināšanas un, protams, laba sportiskā forma.

 

 

Šajā skolā mācījās visu pasaules kontinentu pārstāvji, tāpēc tuvāk iepazītas dažādu tautu kultūras. Pavisam kopā ar Matīsu tur bija 11 valstu jaunieši. Puisis atzīst, ka mācības ģimnāzijā ir iekavētas, taču viņš ir apņēmības pilns nokārtot visus parādus.

 

Lūgts salīdzināt Latvijas un Dānijā apjaustos sportiskos aspektus, Matīss apgalvo, ka Dānijā sports ir lielā cieņā. Tiesa, tur skriešana nav tik populāra kā Latvijā. Īpaši populārs ir badmintons. To atzīstamā līmenī spēlē gandrīz visi. Arī komandu spēles tur ir lielā cieņā.

 

Īpaša interese radusies par volejboluMatīss vēl nezina, kuriem sporta veidiem dos priekšroku, dzīvojot Valkā, taču šķiet, ka tas būs volejbols. "Es gandrīz nemaz nepratu volejbolu. Dānijā apmeklēju papildu nodarbības šajā sporta veidā, lai labāk apgūtu šās spēles elementus. Man bija lieliska skolotāja," uzskata Matīss.

 

Puisis ievērojis, ka katrai tautai ir savi īpašie sporta veidi, kuros viņi gūst vislabākos panākumus. Piemēram, amerikāņiem tā ir peldēšana un riteņbraukšana.

 

Dzīvē jāizmanto katra izdevībaJautāts par sadzīviskajām lietām, Matīss atbild, ka dzīvojuši kopmītnē pa diviem vai trijiem cilvēkiem vienā istabiņā un tā atradušās turpat skolā. Viss bijis skaisti un lieliski iekārtoti. Garšas izjūtas ēdieniem gan citādas nekā mājās ierastās.

 

 

"It kā viss tas pats, kā pie mums, taču ēdiens garšoja pavisam neierasti. Pat tradicionālā lazaņja tur garšoja pavisam dīvaini," smaida Matīss. Jo īpašā cieņā bijusi skolā cepta maize ar ieceptu gaļu tajā. Tas bijis lielākais kārums, turklāt vēl silts, pēc sporta nodarbībām, kad līdz vakariņām atlicis pāris stundu.

 

Ja kādam rodas izdevība tur nokļūt, Matīss visiem iesaka to nelaist garām un aizbraukt. "Tas dzīvē dod pavisam atšķirīgu pieredzi un, iespējams, labu pamatu turpmākās karjeras veidošanai. Turklāt tur katrs var labāk iepazīt pats sevi," pārliecināts puisis.

Noderīgi