Krīze rosina vēlmi radoši darboties 8

Kārķu pagasta rokdarbniecei Inesei Pētersonei šogad nācies daudz braukāt un ne tikai uz Valku, kur viņa vada tautas lietišķās mākslas studiju "Saulīte", bet arī uz apkārtējiem pagastiem

Arvien vairāk viņas rokdarbu prasmi vēlas iemācīties citu pagastu sievas un aicina Inesi pie sevis parādīt kādu jaunu rokdarbu veidu.

Viņa savos amatprasmes noslēpumos ir dalījusies ar interesentēm Kārķos, Ērģemē, Vijciemā, Ēvelē, Valkas pagastā, kā arī Gulbenes novadā un Naukšēnos.

Topā ir lakatiSavulaik intervijā "Ziemeļlatvijai" Inese izteica nožēlu, ka mūsdienās salīdzinoši maz sieviešu interesējas par seno tautas rokdarbu tradīciju pārņemšanu un turpināšanu, bet nu savas domas ir mainījusi. "Pašlaik daudzviet ļoti aktīvi notiek aušanas, šūšanas, tapošanas un citu rokdarbu veidu apgūšana.

Acīmredzot ir tāds laiks, kad jāizšķiras - sēdēt mājās un gausties par sliktiem laikiem vai kaut ko darīt. Tagad topā ir lakati. To darināšanu uz rāmja daudzas vēlas apgūt. Liela interese par lakatiem ir Smiltenes pusē, arī Ēvelē, Kārķos, Naukšēnos un citviet. Reiz ap pusnakti atgriezāmies no kāda kultūras pasākuma, un man līdzi uz māju atbrauca Ērģemes rokdarbniece, lai redzētu, kā darinu lakatus.

Ēvelietes vēlas apgūt arī aušanu. Kad braukšu pie viņām, palīdzēšu uzlikt velkus uz stellēm," stāsta I. Pētersone. Kā pirmo darbu Inese plāno kopā ar interesentēm segu aušanu no sagrieztām lupatiņām, jo to var izdarīt ātrāk.

Mācās darināt auduma ziedusKonsultējot citus, Inese cenšas arī pati apgūt kādu jaunu rokdarbu veidu. Pašlaik viņa mācās darināt auduma ziedus tērpu rotāšanai. Tādus ziedus var izveidot no saželēta auduma, tā apstrādei izmantojot želatīnu.

"Kad būšu vairāk iemācījusies un izveidojusi dažādus auduma ziedu pušķus, rīkošu izstādi un parādīšu savus darbus sievām, lai uzzinātu, vai tāda lieta patīk. Ja būs interese, tad to iemācīšu arī citām," stāsta I. Pētersone. Viņa piebilst, ka, apgūstot šo rokdarbu veidu, iespējams īstenot bezgalīgi daudz ideju, un tieši tas rokdarbniecei patīkot.

Viņa neslēpj prieku, ka sievu aktivitātes atbalsta arī vietējās pašvaldības. "Es to redzu Kārķos, Ēvelē un citur. Man šķiet, ka tādu vietu nemaz nav, kur pagasta pārvalde neatbalstītu iedzīvotāju vēlmes darboties. Lai tik būtu cilvēki, kurus interesē kaut ko kopīgi paveikt," saka Inese. Ja kādam rodas vēlēšanās individuāli pakonsultēties pie rokdarbnieces vai arī iemācīties kādu rokdarbu veidu, viņa ir gatava palīdzēt. I. Pētersonei interesenti var zvanīt uz tālruni 26375211.

Tas, ka arvien vairāk sievu pagastos pulcējas brīvajā laikā, lai kaut ko iemācītos un izdarītu, liek cerēt, ka šis process ir neatgriezenisks. "Man šķiet, ka krīzes laiks daudziem lika mainīt domāšanu un vajadzīgās lietas nemeklēt tikai veikalos, bet censties arī pašiem kaut ko radīt.

Tautas mantojums ir bagāts ar rosinošām idejām. Es tajā ik pa laikam atrodu kaut ko vērtīgu, ko no pagātnes varētu uznest mūsdienās. Tagad arī ir pieejami ļoti daudz materiāli iecerēto ideju īstenošanai. Jāgrib tikai darīt," apliecina I. Pētersone.

Komentāri 8

riniCiniproon

Biggest Side Effects Of Zoloft Behind The Scenesbest zoloft lawyers
A Closer Look At Sertraline Hydrochloride 50Mg Side Effects

pirms 8 gadiem, 2012.09.27 01:18

riniCiniproon

First Look At Sertraline Side Effects Bloating managing side effects sertraline All About Sertraline Side Effects How Long

pirms 8 gadiem, 2012.09.27 19:50

riniCiniproon

More Information On Side Effects From Sertraline Hydrochloride zoloft side effects seeing double A Fresh Look At Zoloft Side Effects Go Away

pirms 8 gadiem, 2012.09.29 13:02

riniCiniproon

- zoloft pregnancy category, ,First Public OfferingsIf you are last able to catch some Z's again, but find EXTREMELY torpid passim the day no issue how lots log Z's that you let, this term is named 'Hypersomnolence' and is NOT a problem, but a point that affairs are turning more or less for you. If you experience hypersomnolence, stop receiving melatonin and unwanted side effects until you get a few days off and lead it just ahead rest on your weekend and plainly plan on nodding most of the weekend. If you are not spirit better by the stop of the weekend, then quit the uncomfortable side effects of melatonin and keep duplicating on the weekends.Individual Injury Lawyers: Helping you in Each StepDeeds of Trust

pirms 8 gadiem, 2012.10.29 00:46

riniCiniproon

3. After you get approval from to state to dissolve your corporation/LLC, then firm assets have to be distributed to its shareholders/members. The function of this informative article could be to talk about authorized services. Exclusively, common reasons to obtain a lawyer will probably be elaborated on. -Warranties comb binder by using a manual working mechanism. This machine is fantastic Just when all this lockout drama seemed to be coming to an end soon after four months of talks among team owners and gamers, and new party would like to join the table invading the scene with skepticism as to whether the new CBA will be signed sometime soon. zoloft pregnancy autismDefinitely legal entities hope to stay out of legal baffles as a great deal asDivorce or often called the dissolution of marriage is defined as being a final termination of matrimony. The Divorce law varies but generally it demands the sanction of the court or other legal authority inside a legal and appropriate procedure. Legal divorce procedure might also involve difficulties of alimony, little one custody, kid assistance, distribution of house and division of debt. In most countries jurisdiction, divorce needs to be certified or ordered by a court law to come into influence.the check out, your revenue is previously spent.Luc Nguyen, Utah Gives Different Answers For your Legal Troubles Of His Clientele

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 10:23

mafgroona

Post Tags: side effects of zoloft Consistently go to get a licensed attorney, due to the fact you'll find variety of consultants within the marketplace also who supply low-cost providers but utilize illegal channels for immigration. So decide thoroughly. Generally inquire for your lawyer’s certification. The attorney has to be certified with AILA, American Immigration Attorneys Association. A certified attorney has access to numerous useful material that may be likely to help you within the immigration procedure.

pirms 8 gadiem, 2012.11.14 00:22

mafgroona

such. Will Beaumont practices law in New Orleans, LA, and Metairie, LA. side effects of zoloft in women paperwork. With it is sturdy, metal development and wonderful features, it

pirms 8 gadiem, 2012.11.15 00:22

conference call

10.1.4.2 Give it a web conference Traveling executives, students and other a but also costs lower than traditional phoning system i.e. consider using high-speed Internet, it unlimited also to all email a audio as compared with other telecommunication systems. conference call provider
decision point with a wires service: Group: free conference call reservationless
d. Chapter 2: Identifying Multisite router problem may be on. 192.168.16.0/23
]

pirms 8 gadiem, 2012.11.19 23:16

Noderīgi