Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Republikas proklamēšanas brīdī Alberts Mednis bija piecus gadus vecs puika 1

"Vai baznīcā svētkos būs koncerts?" intervijas laikā "Ziemeļlatvijai" taujā smiltenietis Alberts Mednis. 18. Novembri - Latvijas valsts 90. dzimšanas dienu - viņš gaida ar saviļņojumu.

 

Možais pensionārs ir vecāks par Latvijas valsti par pieciem gadiem. Septembrī viņš svinēja 95 gadu jubileju.

 

"Valsts svētkus nevar atzīmēt tā, kā mēs svinam Jāņus - ar piedzeršanos, dziedāšanu, dauzīšanos. Valsts svētki jāsvin ar baznīcas svinīgumu. Neatkarība un brīvība mums nenāca viegli," ar asarām acīs saka A. Mednis.

 

Latvijas vēsturi 90 gadu garumā viņš piedzīvojis personīgi, papildinot valsts vēstures lappuses ar savu dzīvesstāstu. Otrajā pasaules karā ticis iesaukts latviešu leģionā, bet vēlāk par karošanu "nepareizajā pusē" padomju vara viņu izsūtīja uz Sibīriju. "Latviešiem abas puses karā bija nepareizas, taču mums nebija izejas," saka A Mednis.

 

Jau no pusaudža gadiem smiltenietis strādājis par mucinieku un vēl tagad retu reizi uzmeistaro kādu koka trauku. "Par veselību nesūdzos, esmu žirgts un vesels," smaida A. Mednis.

 

Par dzīvi viņš nesūdzas, jo zina, ko nozīmē patiesi grūti laiki. "Salīdzinot ar tiem, šodien Latvijā mums klājas labi," uzsver smiltenietis.

Komentāri 1

Yc

Veselību, izturību,tikpat humorīgu attieksmi pret dzīvi! Visu labāko Medņa k- gam! Reti kurš cilvēks piedzīvojis visus šos grūtos laikus un palicis dzīvespriecīgs un labestīgs. Ņemsim piemēru no viņa!

pirms 10 gadiem, 2008.11.20 11:22

Noderīgi