Madim ir gaiša galva, zināšanas pašas liptin līp klāt 3

Madis Miķelsons dzīvo un trenējas Liepājā, un masu mediji drukātajos un elektroniskajos izdevumos viņu jau dēvē par liepājnieku. Puisis savu karjeru uzsāka strauji un viņu itin ātri ievēroja valsts izlases selekcionāri.

Viņš ir Latvijas izlases pamatsastāvā un atbildīgās spēlēs, piemēram, augustā pret Krievijas izlasi, guva nozīmīgus vārtus.

Protams, jaunā futbolista dzinulis ir iespēja itin bieži doties uz ārzemēm pārbaudes spēļu turnīros, piedalīties visnotaļ nozīmīgos starpvalstu futbola mačos. Madis jau ir spēlējis Zviedrijā, Itālijā, Šveicē, Vācijā, Beļģijā, Holandē, Polijā, Krievijā, Čehijā un Baltkrievijā.

M. Miķelsons valsts izlasē ir pussargs, un tas nozīmē, ka viņš ir gana universāls spēlētājs, jo palīdz gan aizsargiem, gan ne reti pieslēdzas uzbrukumā, tāpēc arī gūst vārtus. Jautāts, kā puisis iejutās valsts izlasē, kur visi ir lielākas vai mazākas zvaigznītes, Madis atbild, ka ļoti cenšas, un to spēj novērtēt gan komandas biedri, gan treneri.

 

Futbolists visvairāk domā par komandas spēli kopumā, tāpēc vairāk vēro, kam palīdzēt, kam piespēlēt, nevis izrādīt tikai savu tehnisko varēšanu. Viņš atceras, kad bijis mazs puika, tad vairāk aizrāvies ar individuālo spēli. Tikai ar laiku nāk saprašana, ka vienatnē neko dižu izdarīt nevar. Iekļauties komandā ir nozīmīgāk.

Protams, bez individuālās meistarības neiztikt. Un tur nu treneru ieguldījums ir sevišķi liels. Ja nu kas neizdodas par 100 procentiem, tad konkrētais elements jāapgūst pašam individuāli. Neapšaubāmi, ka aizraujoši ir apgūt arī tās lietas, ko dažkārt televizoru ekrānos demonstrē pasaules dižākie futbola virtuozi.

Puisis nevar definēt, kas ir tie aspekti, kuri viņu padarījuši redzamu speciālistu vidū. "Laikam man vienkārši baigi labi sanāk," smaida Madis. Jautāts par iespējamajiem plāniem nākotnē, puisis atbild, ka vēlētos spēlēt kādā no Latvijas labākajiem klubiem, būt Latvijas izlasē un pēc tam iekļūt kādā no pazīstamiem Eiropas futbola klubiem.

Pilns teksts sestdienas, 10. oktobra laikrakstā  "Ziemeļlatvija".

Laikrakstu var nopirkt Valkas, Smiltenes un Strenču novadu tirdzniecības vietās, kur tirgo preses izdevumus.

Tomēr izdevīgāk ir abonēt (arī online).

 VISS PAR ABONĒŠANU ŠEIT

Komentāri 3

CCCP

Tas ir limenis, ka kautkadu madi izvaza pa pasauli ka briinumu, logiski sanaak, ka parejie berni neatkarigajaa latvijaa ir slinki, mulki, zuupas un vergot viniem irijaa.

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 22:02

zizuu

Lai veicas Madim....ceru, ka pēc dažiem gadiem varēšu vērot viņa spēli lielajā LV izlasē + kādā spēcīgā līgā Eiropā! Turās- galvenais, lai salmiņš nepārdeg!:)
to CCCP
galīgi garām tavs teksts. Piedod!

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 19:25

Katrā cilvēkā ir kāds unikāls talants, tikai ne visiem to izdotās atklāt. Madim tas ir izdevies. Atliek tikai cītīgi strādāt, lai to attīstītu!

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 19:29

Noderīgi