Mīļotajai dāvina sarkanas rozes 2

Viņi iepazinās masku ballē Birzuļu tautas namā 20. janvārī pirms diviem gadiem. Valdis Brikmanis jau tobrīd strādāja apsardzē un karnevālā uzraudzīja sabiedrisko kārtību.

 

Apsargs ievēroja malā sēžam vairākas meitenes. Aija iepatikās pēc skata. Valdis piegāja un viņu uzrunāja. Aija apmulsa, bet vēlāk biklums izzuda un sāka raisīties valodas.

 

Tagad abi jaunieši ir precējušies un martā svinēs kāzu pirmo gadadienu. Nu jau viņi ir trijatā. Meitiņai Anetei ir pieci mēneši.

Uz interviju "Ziemeļlatvijas" redakcijā ierodas visa jaunā ģimene. Kamēr vecāki runājas, Anete čuč turpat blakus savā sēdeklītī.

 

"Esat jaunais pāris, kurš pērn Smiltenē salaulājies vistuvāk Valentīna dienai jeb mīlētāju svētkiem," skaidroju Aijai (23 gadi) un Valdim (28), kāpēc tieši viņi izraudzīti sarunai. Turklāt abi izpelnījušies komplimentus, kā jauka ģimenīte.

 

Šodien Brikmaņi svinēs mīlētāju dienu, jo šos svētkus nenoliedz. Valdis atceras, ka drīz pēc iepazīšanās uzdāvināja Aijai Valentīna dienā sarkanas rozes.

 

Atraduši viens otru masku ballē, abi sarunāja satikties pēc divām dienām. "Aizbraucām uz kafejnīcu, lai tuvāk iepazītos. To, ka esam piemēroti viens otram, sapratām apmēram pusgada laikā," atceras Valdis.

 

Kad viņš bildināja draudzeni, abi jau dzīvoja kopā. Valdis uzskata, ka ir vajadzīgs ilgāks laiks, lai iepazītu otru cilvēku un saprastu, vai abi sader kopā.

Valdis bildināja Aiju mājās. Gaidot draudzeni mājās no darba, saklāja svētku galdu. Bija torte, šampanietis, ziedi.

 

"Bail nebija. Jau zināju, ka būs pozitīva atbilde," saka Valdis. Aija gan bija satraukusies. "Man tas bija pārsteigums," viņa atzīst.

 

Abi apprecējās trīs mēnešus pēc bildinājuma. Jaunais pāris laulājās Smiltenes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā. Fotografēties kāzu bildēm brauca uz Raunas Staburagu. Kāzu viesus pie galda lūdza Smiltenes tehnikumā.

 

Kaut arī daudzi jaunieši dzīvo kopā tāpat, bez salaulāšanās, Valdis domā, - ja ir normālas attiecības, tad tās jānokārto līdz galam.

Jaunā ģimene atzīst, ka dzīvo saticīgi un strīdas reti. "Acīmredzot esam piemēroti viens otram."

 

Aijai savā vīrā patīk viss. Savukārt Valdis sieviņu uzteic, jo viņa nebaidās no darba, ir izpalīdzīga, palīdz saviem vecākiem, nav izvēlīga un izlutināta. Ļoti patīk rokdarbi.Aija priecājas par to, ka vīrs prot viņu negaidīti pārsteigt. Iesēdina savu ģimenīti automašīnā un aizved kaut kur dabā vai uz jūru.

 

Abiem ir kopīgas intereses. Patīk daba, peldēšanās un makšķerēšana vasarā. Te nu jāpiebilst, ka Aija šajā gadījumā nav piemērojusies vīra interesēm. Viņa ir uzaugusi kopā ar brāļiem un jau bērnībā ķēra zivis dīķī pie vecāku mājas Bilskas pagasta Mēros.

 

Aija pabeigusi 9. klasi Birzuļu pamatskolā. Pēc tam iestājusies Smiltenes tehnikumā, iegūstot veterinārmedicīnas asistenta kvalifikāciju. Tomēr dzīve iegrozījās tā, ka Aija strādāja par pārdevēju "Zemnieksētā", bet vēlāk - "Drogās". Tagad viņa auklē meitiņu.

 

Valdis ir smiltenietis. Smiltenes Profesionālajā vidusskolā viņš savulaik izmācījies par mehāniķi, bet strādā par apsargu firmā "Pentano". Aija jau pielāgojusies tam, ka vīram ir diennakts darbs.

 

Jaunā ģimene spriež, ka nav viegli atrast savu īsto pusi, un cer, ka viņiem šajā ziņā ir paveicies. "Svarīgi ir tas, kāds ir cilvēks," uzsver Valdis.

 

Lai saglabātu mīlestību, Brikmaņi iesaka citiem pāriem būt uzticīgiem, atbalstīt vienam otru grūtā brīdī un izvairīties no strīdiem. Lai strīds nekļūtu pārāk sāpīgs, vienam ir jāpiekāpjas. To parasti darot Valdis.

 

Kā tad sajust, kurš cilvēks ir īstais? Jāieklausās sirdī. Ja būs dzirkstelīte jeb klikšķis, sirds pati to pateiks priekšā.

Komentāri 2

Lai mīlestība uz mūžu,tad vērts dzīvot .esiet laimīgi.

pirms 12 gadiem, 2009.02.14 14:09

Amoriņš.

Jauks un sirsnības pilns raksts! Visu to labāko jaunajai ģimenei!

pirms 12 gadiem, 2009.02.15 20:09

Noderīgi