Mūsdienās čigāni dzīvo un svin svētkus tāpat kā latvieši 3

Ja Jērcēnu pagastā sasveicinoties sacīsit: "Lačitašarla!", jūs noteikti sapratīs vairākās mājās.

Pagastā ir viena no lielākajām čigānu kopienām Vidzemē, un minētais vārds romu valodā nozīmē "Labdien!". No 545 iedzīvotājiem nepilni pieci procenti ir čigāni. Par kopienu to gan var saukt visai nosacīti, jo mūsdienās romu pēcteči dzīvo atsevišķi - katrs savā ģimenē.

Vairāk lasiet sestdienas, 8. augusta laikrakstā "Ziemeļlatvija".

Laikrakstu var nopirkt Valkas, Smiltenes un Strenču novadu tirdzniecības vietās, kur tirgo preses izdevumus.

Tomēr izdevīgāk ir abonēt (arī online).

 VISS PAR ABONĒŠANU ŠEIT!

Komentāri 3

latvija1918

un kam vajadzigs sis sovinistisks raksts? stilaa, re, pertiki ari prot dzivot, un pat ka citi pertiki, latviesi. un pat savaa majaa un gimenee. ja nav par ko rakstiit nerakstiet vispaar.

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 10:35

Nu gan pateici!

Kāpēc tad var rakstīt par jebkurām citām ģimenēm, kāpēc tad ne par čigāniem. Manuprāt, ļoti normāls rakstiņš ar nelielu ieskatu mūsu līdzcilvēku ikdienā un parašās.
Ka tikai kaut ko nopelt- tāda laikam tā latvieša būtība!

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 12:29

šoks

kāpēc šāds šovinisms? Kad lielie krievi par mums ko tādu, tad esam apvainoti, bet, kad paši tā izdarāmies ar citiem, mazākspēcīgiem, tad vis OK? Liekuļi!
Raksts vajadzīgs tiem, kas to lasa, kam interesē. Nevajag visus mērīt ar savu mērauklu! Ir taču cits ko lasīt, ja neptīk! Neviens neuzbāžas. Lai kā mums nepatīk vai patīk, arī čigāni ir tādi pat cilvēki kā ļatvieši un citi. Nav te ko pētriķoties (sk.pirmo koment.)

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 12:53

Noderīgi