Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūžs gadsimta garumā

Tuvinieki no jubilāres mācījušies čaklumu un humora izjūtu

Veselību, izturību, možu garu, sirsnīgus un mīļus cilvēkus apkārt smiltenietei Jekaterinai Mudrakai ceturtdien vēlēja sveicēji. 16. oktobrī sirmgalve svinēja 100. dzimšanas dienu.

 

Viņa ir vienīgā Smiltenes pilsētas iedzīvotāja, kura sasniegusi tik cienījamu vecumu. Jubilāri mājās sveikt ieradās arī pašvaldības un pensionāru apvienības pārstāvji, līdz ar citām dāvanām pasniedzot domes materiālu atbalstu 100 latu apmērā.

 

"Kāds ir mammas ilgas dzīvošanas noslēpums? Tas, ka viņai ir meita," saka J. Mudrakas vienīgais bērns Pelageja Druska. Viņa rūpējas par mammu, ar kuru dzīvo kopā šaurajā divistabu dzīvoklītī. Simtgadniecei ir slikta redze un dzirde. Bez tuvinieku atbalsta viņa nespētu sevi apkopt.

 

"Mammu nekad mūžā neatdotu pansionātā. Viņa viena mani uzaudzināja, smagi strādāja, lai būtu, ko ēst," saka P. Druska. Rūpēties par vecākiem viņa mācījusi arī savus trīs dēlus.

 

Simtgadnieces dzimtā puse ir Odesas apgabals Ukrainā. Uz Smilteni viņa pārcēlās pirms 25 gadiem pie meitas ģimenes. J. Mudraka Ukrainā strādāja par slaucēju, teļkopēju, laukstrādnieci, mūrēja krāsnis. 1933. gadā viņa savā zemē pārdzīvoja lielo badu, kad gāja bojā miljoniem ļaužu.

Noderīgi