Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neaizmirst pirms 76 gadiem notikušo

Šodien, 14. jūnijā, daudzviet Latvijā, arī Smiltenē piemin komunistiskā genocīda upurus.

 

Atgādinām, ka 1941. gada 14. jūnijā notika Latvijas iedzīvotāju pirmā masveida deportācija, un, kā norādījis vēsturnieks Jānis Riekstiņš savā pētījumā, “faktiski vienā dienā tika iznīcināta Latvijas elite, kas bija izveidojusies nedaudz ilgāk kā nekā 20 valsts neatkarības gados”.

Smiltenē  šodien vispirms pulksten 15 notika atceres brīdis pie pieminekļa “Sašķeltā ģimene”, pēc tam politiskie represētie devās uz atminu pēcpusdienu Smiltenes kultūras centrā.  Pulksten 18 Smiltenes pilsētas kultūras centrā sāksies Brantu pagasta amatierteātra izrāde “Centrifūga” pēc Gunāra Priedes lugas motīviem (režisore Gita Skadiņa). Politiski represētajiem ieeja ir bez maksas.

 Represēto pasākumi šodien notiek arī Valkā un Strenču novadā Jērcēnmuižā un citviet.


Noderīgi