Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nils Smelteris: Visvairāk patīk fotografēt cilvēkus 4

Bijušais valcēnietis Nils Smelteris jau vairākus gadus pazīstams kā Vidzemes televīzijas žurnālists, bet nu jau divus gadus nopietni aizrāvies arī ar fotografēšanu.

Šogad Nils nolēmis piedalīties arī Valkas pilsētas domes rīkotajā starptautiskajā fotokonkursā, bet pagājušajā gadā viņš piedalījās divos Valmieras domes organizētos fotokonkursos un vienā ieguva 1. vietu, bet gada nogalē sporta fotokonkursā bija starp trim veiksmīgākajiem iesūtīto darbu autoriem. Piedalīšanās konkursos Nilam ir kā sava veida padarītā darba novērtējums, jo viņam kā radošam cilvēkam ir svarīgi savus darbus salīdzināt ar pārējo autoru veikumu. Pašlaik bijušā valcēnieša labākās bildes apskatāmas Valmieras kultūras centra foajē. Nils ir pārliecinājies, ka tikai pats ir savas laimes kalējs, tāpēc dara visu iespējamo, lai ar savām bildēm iekļūtu vairākos preses izdevumos vai interneta mājaslapās un portālos. Fotogrāfu gandarī, ka viņa spēju notikumā ieraudzīt galveno un to neierasti un asi nofiksēt novērtējuši arī laikraksta "Latvijas Avīze" un Valmieras rajona laikraksta "Liesma" veidotāji. Vairākas viņa fotogrāfijas ievietotas "Latvijas Avīzes" pirmajā lapā. Nils atzīst, ka visvairāk viņam patīk fotografēt cilvēkus, sarīkojumus, ballītes, sporta un mūzikas pasākumus, reizēm neatsakoties arī no ainavām. Viņš labprāt fotografētu arī kāzas un citus cilvēku dzīvē svarīgus notikumus. Lai nezaudētu formu un asumu, Nils katru dienu plecā ceļ vismaz sešus kilogramus smagu somu, kas pilna ar fototehniku. Nils joprojām uz sevis dusmojas, kad kādu dienu steigā mājās bija atstājis fotokameras atmiņas kartes, tāpēc no rīta, ejot uz darbu, nav varējis fiksēt apsarmojošos kokus un no zemes tikko samanāmu miglu. Nils internetā skatās atzītu fotomākslinieku darbus, lasa profesionālu fotogrāfu atziņas, jo tas attīstot vizuālo izjūtu. Nils iecerējis tuvākajā laikā iegādāties otru kameru, jo "notikums ir te un tūliņ, un bieži pat nav laika no somas izņemt kameru un uzlikt tai objektīvu". Vēl viens fotogrāfa sapnis ir iegūt izglītību saistītu ar fotografēšanu. Viņam padomā ir vismaz trīs varianti.

Komentāri 4

Noderīgi