Pēteri visu dara no sirds 1

Šodien visā Latvijā tik svinēta Pēterdiena. Apkārtējie ievērojuši, ka Pēteri visu dara no sirds un ir ļoti kārtīgi un strādīgi cilvēki.

Pēterdienu atzīmēs arī Pēteris Kozlovskis, kurš strādā Smiltenes pašvaldības uzņēmumā "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) par traktoristu un mehanizatoru.

"Šogad Pēterdiena iekrīt darba dienā, tāpēc to atzīmēsim tikai ģimenes lokā. Ir tāda sajūta, ka Pēterdiena pēc garajām Jāņu brīvdienām paliek ēnā. Par daudz to svētku, un visi jau piekusuši no lielās svinēšanas. Arī citus gadus bijušas līdzīgas sakritības," norāda P. Kozlovskis.

Ģimenē populārs vārdsKozlovsku ģimenē vārds Pēteris ir populārs vārds. P. Kozlovskis stāsta, ka vārds Pēteris bijis gan viņa tēvam, gan krusttēvam. Viņi abi diemžēl jau miruši.

"Kad viņi vēl bija dzīvi, tad šos svētkus atzīmējām ar vērienu. Visi dzīvojām kaimiņos. Arī uz Pēterdienu, tāpat kā uz Līgo un Jāņu svētkiem, paši diedzējām graudus iesalam un brūvējām alu. Tagad vairs tā nav, un veikalā nopērkamais alus ne tuvu nelīdzinās mājās taisītajam," uzskata P. Kozlovskis.

Viņš ievērojis, ka jauniešiem nepatīk vārds Pēteris, un viņi to uzskata par vecmodīgu. Savam dēlam viņš ielicis vārdu Didzis.

Dažādas aizraušanāsP. Kozlovskis uzskata, ka Pēteri noteikti nav klusi cilvēki, drīzāk ir ātri un atraktīvi. Viņš pats atzīst, ka viņam ir daudz dažādu hobiju.

"Metinu dažādas lietas, piemēram šūpuļkrēslus, potēju bumbieres, šauju ar pneimatisko šauteni, kā arī vizinos un remontēju motociklus," stāsta Pēteris.

NKUP arhitekte Baiba Rubene P. Kozlovski raksturo kā ļoti strādīgu cilvēku. Viņa norāda, ka P. Kozlovskim patīk kārtība, tīrība un skaista vide. Viņš tur kārtībā kā savu traktoru, tā arī māju un sētu. P. Kozlovska privātā māja savulaik ieguvusi arī Smiltenes pilsētas sakoptākās mājas titulu.

Pēteri ir perfekcionisti"Daudzi cilvēki redz tikai to, kas skar viņus personiski, bet mūsu Pēteris redz arī, kas notiek apkārt. Pazīstu vēl kādu Pēteri. Dažas viņa rakstura iezīmes pilnīgi pretējas - viņš koncentrējas uz savu darāmo, un apkārtne ir samērā vienaldzīga. Jakaut kas neskar tieši, tas viņu netraucē, bet mūsu Pēteris, tieši otrādi - uztver apkārtējo vidi," novērojusi B. Rubene.

Viņa uzskata, ka visus Pēterus vieno tas, ka viņi ir perfekcionisti. "Jebkurā nozarē, ja viņi ko iesāk darīt, tad dara to no sirds. Varbūt ir arī kāds paviršs Pēteris, bet es tādu nepazīstu," skaidro. B. Rubene. "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka arī jaunās paaudzes Pēteri ir ļoti kārtīgi cilvēki.

"Brāļa dēļu sauc par Pēteri. Viņam ir divpadsmit gadi un viņš ir īsts latviešu puisis - strādīgs, kārtīgs, tendēts uz visu latvisko - ļoti patriotisks zēns," pastāsta smilteniete Dina.

Komentāri 1

Ari Peteris

Raksts pozitivs, bet darvas karote rakstaa par zeenu.
Stradiigs ir ok, bet patriotisks priekskam?
Kapec sikiem jaaudzina so meslu, lai dzivotu ar aizsegtam acim un neredzetu ka ir, lai jau vecaki dzivo iedomata pasaulee, velejot kas tuvak sirdij, un raud ka viss ir slikti.

Bernus ar politiku maitaat ir noziegums pret cilveci.

pirms 10 gadiem, 2010.06.30 10:02

Noderīgi