Reinis Ūdris: “Kad māsa bija maza, nekad nesaprata, kāpēc viņai svētkos ir viena dāvana, bet man divas.”

Ūdru ģimenē, it īpaši Reinim, Ziemassvētki ir īpaši svētki. Šodien viņš svin savu 18. dzimšanas dienu. Tagad jaunietis par to priecājas, bet agrāk domas bijušas citādākas. "Kad biju jaunāks, sapņoju kaut mana dzimšanas diena būtu vasarā, jo tad to vienmēr varētu svinēt ārā. Šīs domas sen esmu atmetis, jo gaidu gan Ziemassvētkus, gan dzimšanas dienu. Arī vārdadiena man ir ziemā - 12. janvārī," stāsta Reinis.

Ziemassvētki ir tiek svinēti kopā ar ģimeni. Smiltenes ģimnāzijas 11.a klases skolnieks Reinis katru gadu pirms svētkiem ar tēti Jāni dodas uz mežu pēc eglītes. Tikmēr mamma Evita ar māsu Sandiju abus gaida pārbraucam mājās, lai kopā izpušķotu zaļo skaistuli. Šoziem pēc ilgiem meklējumiem Reinis ar tēti raženu un skaistu egli atradis mežos Raunas pusē.

Mazā māsiņa neizpratnē

Dubultsvētkus Reinis sākumā svin ģimenes lokā, bet vēlāk pie viņa ciemos nāk draugi. "Ģimene un draugi man ir ļoti svarīgi. Ziemassvētkos, kad izsaiņojām dāvanas, māsa agrāk nesaprata un dusmojās, kāpēc man ir divas dāvanas, bet viņai tikai viena. Tagad Sandija zina, ka man tajā pašā datumā ir arī dzimšanas diena," saka jaunietis.

Lielākais pārsteigums, ko vecāki dēlam sagādājuši dzimšanas dienā, bija pirms daudziem gadiem. "Mamma ar tēti man uzdāvināja lielu rotaļu mašīnu, kurā varēju iesēsties un braukāt. Atceros, ka nevienam draugam neļāvu aiztikt, jo pašam visu laiku gribējās braukt. Tagad vēlētos iegūt autovadītāja apliecību, lai vēlāk varētu iegādāties mašīnu. Šaubos, vai kādā no jubilejām varētu sagaidīt pašu automašīnu," smaidot spriež Reinis.

Klusībā izkopj savu talantu

Jaunietis vairāk atbilst kautrīgajam tipam. Viņš savus darbus neuzkrauj citiem, jo vienmēr cenšas visu paveikt pats. Iespējams, ka daudzi viņa paziņas un klasesbiedri nezina, ka bez mācībām ģimnāzijā, kora klasē mūzikas skolā un dziedāšanas "Lido" korī Reinis arī komponē. Sākumā puisis savu aizraušanos slēpa pat no vecākiem. "Neesmu jau vēl neko īpašu izdarījis, lai lepotos. Ilgāku laiku internetā skatījos ko citi komponējuši. Man arī gribējās pamēģināt - sanāca," atklāj Smiltenes ģimnāzijas skolnieks.

Reiņa mamma par dēla jauno nodarbi uzzināja pavisam nejauši no meitas. Virtuvē, gatavojot maltīti, viņa dzirdēja, kā blakus istabā dēls spēlē klavieres. Pie sevis nodomāja, ka mūzikas skolā iedots labs skaņdarbs. Liels bija mammas pārsteigums, kad meita pateica, ka tā ir Reiņa komponētā melodija.

Jaunietis savus skaņdarbus iedevis novērtēt tikai saviem labākajiem draugiem un dažas melodijas pārsūtījis tētim uz mobilo telefonu. Arī "Ziemeļlatvijai" bija iespēja noklausīties vienu no puiša radītajām melodijām. Ja vien iepriekš nezinātu, ka tas ir Reiņa darbs, domātu - melodiju radījis kāds profesionālis.

Tik tālāk uz priekšu

"Gada laikā esmu uzkrājis nelielu pieredzi, tagad tikai jāturpina iesāktais, gan jau kaut kas izdosies. Šobrīd ir sakomponētas četras dziesmas, pārējās ir tikai iesāktas," stāsta Reinis. Viņam viss notiek pēc izjūtām un noskaņām. Reinis pats klausās visdažādākā stila mūziku un no katra paņem pa mazumiņam. "No roka līdz popam. Visbiežāk es pat neieklausos dziesmu vārdos, uztveru tikai melodiju," piebilst muzikālais jaunietis.

Šobrīd puisis mācās ģimnāzijas 11. klasē, tāpēc ar nākotnes plāniem var nesteigties, taču viņam ir kāds sapnis, ko gribētu īstenot. "Domāju kļūt par skaņu režisoru un kādreiz atvērt savu ierakstu studiju," par nākotni domājot, saka Reinis. Viņš cer, ka līdz ģimnāzijas absolvēšanai Latvijā atvērsies mūzikas režisoru skola, kurā puisis varētu izglītoties.

Uzspēlē ģitāru kopā ar draugiem

Reinis ir labs piemērs tam, ka, ja vien ir vēlme un gribasspēks, var paveikt daudz. Nesen viņš uzklausījis draugu ieteikumu un pamēģinājis ģitārspēli. "Vienam klasesbiedram bija ģitāra un viņš mani to mudināja uzspēlēt. Skolēnu brīvlaikā pastrādāju, sapelnīju naudu, un jau vasaras vidū ģitāra man bija rokā. Arī ģitārspēli apgūstu tikai pašmācības ceļā. Sākumā gāja ļoti grūti, jo no trenēšanās sāpēja rokas. Šobrīd protu nospēlēt vairākas dziesmas," saka Reinis.

Jaunietis atzīst, ka šis gads viņam bijis diezgan sarežģīts un noslogots. "Bieži vien darba dienās ātrāk par deviņiem vakarā mājās neesmu, jo pēc mācībām apmeklēju pēdējo klasi mūzikas skolā. Nākamajā vasarā tā būs jāabsolvē. Visam pa vidu vēl kora mēģinājumi, tāpēc, atnākot mājās, esmu noguris, paēdu, izmācos un eju gulēt. Ar mūziku visbiežāk nodarbojos brīvdienās, vēl mani aizrauj riteņbraukšana," atklāj jaunietis. Protams, Reinis brīvo laiku labprātāk pavada arī kopā ar draugiem.

Zelta vērtā draudzība

Reiņa draugi var lepoties, jo puisis viņus vērtē ļoti augstu. "Nezinu, ko darītu bez saviem draugiem, grūti būtu vienam pašam. Viņi daudzreiz īstajā brīdī snieguši atbalstu. Protams, atbalstu vienmēr esmu saņēmis arī no vecākiem, bet no draugiem tas ir citādāk," tiec jaunietis.

Par to, ka Reinis ir labs un tuvs cilvēks citiem, liecina komunikāciju portālā draugiem.lv draugu izteiktie viedokļi par puisi. Viņa bērnības draudzene no kaimiņu mājas raksta: "Tu NEMŪŽAM mani nepazaudēsi, mēs taču visi draugi - MŪŽAM. Žēl, ka sanāk tikties tik reti. Taču, kad tiekamies, ir tik daudz ko stāstīt, lai gan agrāk, kad diendienā tikāmies, tāpat vārījāmies vienā laidā. Mēs pat neesam strīdējušies,Tu laikam esi vienīgais, kurš spēj manu raksturu panest! Manā sirdī Tev ir īpaša vieta. Visa bērnība saistās tikai ar mūsu jautro kompāniju..!"

Reinis ir pārliecināts, ka dzīvē labo lietu ir daudz, tikai pašiem jābūt pozitīvākiem. Gada gaišākos svētkus viņš aicina pavadīt kopā ar ģimeni, būt laipniem un mīļiem vienam pret otru un atbalstīt savus tuvos. "Lai visiem labi svētki!" vēl jaunietis.

Noderīgi