Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē atceras kritušos karavīrus

Vakar, 16. martā Smiltenē pie piemiņas vietas "Baltais krusts" atcerējās kritušos karavīrus, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību Otrajā pasaules karā.

Atceres brīdī klātesošie dalījās ar stāstiem par saviem tuviniekiem leģionāriem, kas cīnījās par valsts brīvību. Arī Inese Rozentāle dalījās savā stāstā par tēvu, kurš bija leģionārs un nokļuva koncentrācijas nometnē. ‘’Tēvs bija cīnītājs, un tāpēc es iestājos Latvijas aizsargos, lai viņu godinātu,’’ teic I. Rozentāle. Viņa līdz ar citiem  nolika pie Baltā krusta svecītes un ziedus.

‘’Agrāk cilvēku bija vairāk, kas 16. martā nāca pieminēt kritušos,’’ teic I. Rozentāle. Tomēr ikgadējie apmeklētāji priecājas redzēt arī gados jaunus cilvēkus, kas nāk un atceras šo neoficiālo piemiņas dienu.


Cilvēki aicināti arī nākamajā gadā apmeklēt leģionāru piemiņas pasākumu. Šī diena cildina tos, kuri atdeva dzīvības, lai tagad mēs varētu dzīvot neatkarīgā valstī. Iedzīvotāji aicināti apmeklēt arī komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumu, kas notiks 25. martā plkst. 12.00 pie pieminekļa „Sašķeltā ģimene“. 


Noderīgi