Smiltenē -  “Dievs, Tava zeme deg! 

Svētdien, 18. oktobrī, Smiltenes luterāņu baznīcā un baznīcas dārzā ilgi neaizmirstamus, emocionāli saviļņojošus iespaidus skatītājiem sagādāja koncertizrāde “Dievs, Tava zeme deg!” ar moto “Neaizbrauksim! Paliksim! Nesadegsim!”.

Jau rakstījām, ka uzveduma idejas autors un režisors ir Māris Druva, kurš ieceri šādam dažviet Latvijā jau izrādītam līdzīgam uzvedumam radis pēc sarunām ar kantātes “Dievs, Tava zeme deg!” dzejas autoru Andreju Eglīti dzejnieka pēdējos dzīves gados.

Vakar Smiltenes ielās devās stilizēts 1944. gada bēgļu pajūgu gājiens, uz brīdi apstājoties baznīcas dārzā un sapulcējoties dievnamā,  lai teiktu atvadu vārdus un aizlūgumus  Latvijai.  

Uzstājās Smiltenes jauniešu koris “Lido” un jauktais koris “Vidzemīte”. Sanākušos ļaudis uzrunāja kinorežisors Jānis Streičs. 

Noslēgumā izskanēja Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes “Dievs, Tava zeme deg!” ieraksts.

Koncertizrādē piedalījās Smiltenes pilsētas un novada amatiermākslas kolektīvi,  Smiltenes luterāņu draudzes mācītājs Reinis Kulbergs, aktrises Irina Tomsone un Karina Lučiņina un dziedātājs Andris Ērglis. Vācu karavīru un latviešu leģionāru lomās iejutās Jelgavas vēstures kluba “Latviešu karavīrs” dalībnieki.

Noderīgi