Smiltenē viesojas brāļi Šici 3

Šī otrdiena Smiltenes Centra vidusskolas skolēniem bija īpaši gaiša un saulaina, jo viņiem bija vienreizēja iespēja satikt slavenos vairākkārtējos olimpiskos medaļniekus:  brāļus Juri un Andri Šicus.


Brāļi Šici ir piedalījušies pavisam trijās  Ziemas Olimpiskajās spēlēs (2006.g., 2010.g., 2014.g.). 2006. gadā Turīnā ieņēmuši septīto vietu divnieku sacensībās, pēc četriem gadiem Vankūverā izcīnījuši otro vietu (sudraba medaļu), kas bija pirmā sudraba medaļa Latvijai Ziemas Olimpiskajās spēlēs pēc neatkarības atjaunošanas. 

Šogad Sočos brāļi izcīnījuši bronzas medaļu divniekos, tādējādi kļūstot par pirmajiem latviešiem, kas Ziemas Olimpiskajās spēlēs izcīnījuši vairāk nekā vienu medaļu.Vispirms slavenie brāļi pastāstīja skolēniem nedaudz par savām dzīves gaitām, skolas gadiem un kā sākuši nodarboties ar sportu. 

Tad sekoja interesantākā daļa, ļaujot skolēniem pašiem aptaustīt un apskatīt īstu kamaniņu sporta inventāru – sākot no cimdiem, sporta tērpa, aizsargķiveres un beidzot ar pašām kamaniņām. Iesākumā brāļi paši nodemonstrēja, kā pareizi jāiekāpj un kāda poza jāieņem kamaniņās.

Pēc tam jau to varēja pamēģināt visi, kuri vien vēlējās. Un interesentu tiešām netrūka – ap kamaniņām veidojās garas rindas. Savukārt otra rinda izveidojās ap pašiem brāļiem Šiciem, kuri nenoguruši dalīja autogrāfus. Skolēni vēlējās, lai mūsu slavenie sportisti parakstās ne tikai uz viņu fotokartītēm, bet arī uz krekliņiem, cepurītēm, blociņos utt. Īpašu skolēnu sajūsmu izsauca olimpisko medaļu apskate, bērni tās varēja arī uzlikt kaklā un nofotografēties.

Paldies brāļiem Šiciem par vērtīgo informāciju, lai spētu saprast, cik patiesībā lielu ieguldīto darbu prasa šis sporta veids. Mēs ar jums lepojamies!

Komentāri 3

skatītāja

Ļoti jauka tikšanās . Prieks par jums .

pirms 7 gadiem, 2014.04.30 10:00

Sporta fane

Izskatās pēc ļoti forša pasākuma. Bērnu acīs patiešām liela interese un saviļņojums.

pirms 7 gadiem, 2014.04.30 11:14

Noderīgi