Smilteniete Elīna Melīte: Mājas te, dzīve tālumā 1

Smilteniete Elīna Melīte jau sešus gadus dzīvo ārzemēs. Draugi Latvijā priecājas, ka viņa atbrauc ciemos, bet visvairāk gaida atgriežamies pavisam.

 

 

Smiltenieti Elīnu Melīti atminos no pamatskolas laikiem. Pēc horoskopa būdama Lauva, simpātiskā meitene jau tolaik bija radoša un mazliet valdonīga, ar ļoti skaistu balsi. Katram bērnam dzīvē bija savi sapņi, arī Elīnai.

 

 

Pēc pamatskolas absolvēšanas pusaudze uzsāka mācības Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā, kur piedalījās skolas jauniešu grupā. Grupu mēģinājumus darba dienu pēcpusdienās gribēja skatīties ne viens vien interesents.

 

 

Kāds vēl manījās no ārpuses pa logu ieskatīties ēkā, kurā pulcējās muzikālie jaunieši. Bet šķietami vieglā, aizraujošā un reizēm bezrūpīgā jauniešu dzīve Elīnai neturpinājās ilgi. Pienāca laiks, kad viņas ģimeni piemeklēja finansiālas grūtības, kaut arī Latvijā tolaik daudziem dzīve bija daudz rožaināka kā šobrīd.

 

 

Tad nācās domāt, ko iesākt un kā rīkoties, lai saule iespīdētu ne tikai pa mājokļa logu, bet arī sirdī. Kopš tā laika ir pagājuši seši gadi. Dzimtene ir pazaudējusi vēl vienu ģimeni, jo no Anglijas uz Latviju Elīna atbrauc vien pāris reižu gadā. Atgriezties uz palikšanu viņa pagaidām nedomā. Diemžēl.

 

Drosmīgo soli, doties uz svešu zemi pēc labākas dzīves, jauniete izlēma spert kopā ar mammu un brāli. Viņiem pievienojās arī kaimiņš. Viņa vēl tagad atceras, ka tas nebija viegli. Bet tolaik citas izejas vienkārši nebija.

 

 

"Caur aģentūru noskaidrojām vietu, kurā varētu strādāt, un sēdāmies lidmašīnā. Bet viss neizrādījās tik skaisti, kā solīts. Darbs palika tikai solījumā, un naudu, ko bijām paņēmuši līdzi, mums atņēma. Tāpēc pirmo nakti prom no mājām pavadījām zem klajas debess, staigājot pa pilsētu," aizbraukšanu svešumā raksturo smilteniete.

 

 

Sajūtas nav bijušas patīkamas, bet pamazām lietas nokārtojušās. "Daudzi tam iziet cauri. Sākumā solījumi par skaistu un labu dzīvi pārvēršas murgā, bet pēc laika skaistais dzīvē atnāk negaidot," saka Elīna.

 

 

Ar turienes latviešu un paziņu palīdzību atrasts darbs kādā sendviču fabrikā un jums virs galvas. Tiesa, jāsadzīvo bija kopā ar vairākām ģimenēm. Jauniete atklāj, ka pagājis gads, kopš viņa tā kārtīgi iedzīvojusies ārzemēs.

 

Patlaban smilteniete dzīvo īrētā mājā Northamptonā un kopā ar mīļoto cilvēku audzina divus bērniņus - meitu Melisu un dēlu Adrianu. Līdz ar bērniem izaugusi arī pati Elīna. Viesojoties Latvijā, pirmajā mirklī viņa šķiet sveša, daudz pieaugušāka nekā pirms pāris gadiem.

 

 

Ar dzīvi Northamptonā viņa ir apmierināta, jo tur ir krietni vairāk iespēju un izredžu veidot labāku dzīvi. Bet kā tad ar Latviju, kad atgriezīsies pavisam? "Te taču nekā nav. Es domāju darba iespējas. Anglijā vismaz es esmu droša, ka nauda būs. Pie mums tur nenotiek tā, ka kādu mēnesi neizmaksātu algu.

 

 

Nav jādomā, kā iztikt atlikušo nedēļu vai mēnesi," atzīst jauniete. Labklājība lielākoties arī ir iemesls, kāpēc ceļš uz mājām Latvijā uz nenoteiktu laiku ir tikai kā ciemiņam. Prombūtnes laikā saikni ar savējiem dzimtenē viņa uztur elektroniski.

 

 

Tieši tādēļ, komunicējot ar Elīnu, ir jūtams, kā sažņaudzas sirds un kaklā veidojas sāpīgs kamols, jo viņas īstās mājas ir Latvijā. Te viņu gaida daudzi un cer, ka kādreiz pienāks reize, kad nebūs jādodas prom.

 

 

Tomēr šī nebūs tā reize. Pēc nedēļas viņa sēdīsies lidmašīnā, lai atgrieztos nu jau ierastajā vidē Anglijā, kamēr te Latvijas gudrās galvas turpinās domāt tikai par savām interesēm.

 

Par Elīnu Melīti

Ance Bondare: - Ar Eli iepazinos laikā, kad viņa mācījās Priekuļos. Kopīgi draugi, ballītes. Man Elis vienmēr ir saistījies ar tādu "vēso meiču", tāpat kā es.

 

 Viņa ir jāiekaro un tā pamatīgi. Elīna zina, ko viņa grib, bet tajā pašā laikā ir ļoti kautrīga, varbūt pat nedaudz vēsa, kas kādam vai kādai ir liedzis pie viņas pieiet klāt. Bet man viņa ir ļoti, ļoti mīļa, kaut satiekamies reti.

 

Elim ir ļoti liela mīlestība pret saviem bērniem. Tas it kā ir tikai loģiski, bet viņa ir tik jauna. Iedomājoties, vai es spētu savos gados audzināt divus superīgus bērneļus. O, nē...vēl ne! To es viņā no sirds apbrīnoju.

 

Un, protams, vēlu visu to labāko. Vispiepildītāko dzīvi, ko sniedz viņas bērni un mīļotais cilvēks. Vislielāko laimi, ko viņa no sirds ir pelnījusi. Ceru, ka viņa kādreiz atgriezīsies mājās pavisam un tad mēs viņu redzēsim daudz biežāk.

 

Jānis Zaļkalns: - Elīnu pazīstu daudzus gadus. Šo meiteni jau nevar aizmirst. Kad pats dzīvoju Anglijā mēs draudzīgi sarakstījāmies.

 

 Par Eli droši varu teikt tos labākos vārdus. Viņa patiešām ir jauka un forša, ar lielisku humora izjūtu. Viņai patīk ballēties. Smaidoša būtne un ļoti interesanta čata partnere.

Komentāri 1

Noderīgi