Strencēniete Marina Vdovičenko gūst prieku, cepot kūkas. 17

Tik garšīgas kūkas, smalkmaizītes un pīrāgus, kādus cep strencēniete Marina Vdovičenko, reti gadās nogaršot. Viss kūst uz mēles. Tomēr bijusī konditore - maizniece vairs nestrādā savā profesijā, bet jau trīs gadus ir Strenču pilsētas bibliotēkas vadītāja.

Kūku cepšana palikusi Marinas lielākais vaļasprieks, lai iepriecinātu tuvākos cilvēkus un radoši izpaustos. Pati viņa nav liela kārumniece un ar izceptajiem gardumiem apdāvina radus, kaimiņus un darba kolēģus. Dēls un māsas meita reizēm uz skolu dodas ar svaigām smalkmaizītēm pilniem tīkliem. Cept našķus pēc pasūtījuma gan diez ko nepatīkot.

Plašāk šodienas, 10. aprīļa, laikakstā "Ziemeļlatvija"!

Komentāri 17

lize

nu baigais jau notikumss...
laikam nav pa ko vairaak rakstiit...

pirms 11 gadiem, 2010.04.10 18:18

*

ir gan neparasti- kaa konditors var taa hops- par bibiotekas vadiitaaju!? tik atshkjiriigas profesijas, nekaada sakara!

pirms 11 gadiem, 2010.04.11 00:43

dr.biblo

Ari mani tas izbinija, ir cilveki, kas macas gadiem so profesiju universitate, iegustot bakalauru, bet ne, te luk, hops! konditors biblioteka!!!! Tapec jau tik sudigi iet, ka tie, kas macas sava profesija netiek. Smiltene lidzigi - kulturas dzivi vadija agronome, tagad biologijas skolotaja un visi brinas ak,vai - mi un zhe kapec nekas nenotiek? Nu tapec jau ar nekas nenotiek! Vaina gan jauznemas pasvaldibai, nevis konitorei Vieniga ceriba, ka vina vel varetu beigt atteicigu specialitati un but sava vieta.

pirms 11 gadiem, 2010.04.11 13:46

pazīstu Marinu

Iepriekšējie komentētāji, skaidri nojaušams, nepazīst Marinu, nu viņa gan nav pelnījusi šādus uzbraucienus!!! Bibliotekāram laikam jālasa tikai grāmatas, ēst un pēc kūkām jāiet uz ēdnīcu ...???

pirms 11 gadiem, 2010.04.11 17:20

Malacis, Marina

Nu, jūs nu gan mīļie esat riktīgi " atsaldēti"! Laikam jau neko sakarīgu vairs nav jēgas " Ziemeļlatvijā" likt . lai jūs atkal nebūtu klāt un ar savu žūlti visu nenovemtu. Vienkāŗši pretīgi lasīt šīs riebeklības. Pašiem jau kauna laikam nav un ir bezcerīgi tādu meklēt! Pieejiet pie spoguļa un apskatieties _ Vai tādi vispār ir uz kaut ko spējīgi? Bet laikam jau nav te ko bezcerīgi saukt pie kādas sirdsapziņas , jo šitādiem jau tādas nav. Aicinu visus godprātīgos komentētājus , nevis kā es - uzsprāgt aiz pretīguma , bet pilnībā ignorēt šos "dr.biblo", "lizes" un tiešām rakstīt atzinīgus vāŗdus cilvēkiem , kas to pelnījuši

pirms 11 gadiem, 2010.04.11 17:48

Radiniece...

Jus esat idioti normals raksts tas ir.....
Jums patiktu ka jusu radus ta nomelnotu ja pa jums butu kads raksts es ari teiktu ka tas ir kautkadas rupjibas un sudi un es par jums ta pasmietos ka veders saktu sapet....
Man tadas dusmas uz jums ka es varetu jums visas acis apskrapet.....
Ne man vairs nav ko teikt jus esat ka suni kas pat sava kazoka nevar blusas atrast idioti.....

pirms 11 gadiem, 2010.04.13 15:19

Atbalstu

Apliecinu savu cieņu Marinai un arī viņas tuviniekiem. Šīs " niecības" , kas neko savā dzīve vairāk nav iemācījušās kā ķengāties internetā, ir vienkārši beidzot jāpieliek pie vietas. Pilnīgi piekrītu" Malacis, Marina", ka šie cilvēki ir tiešām ar "atsaldētām" smadzenēm. Veiksmi un panākumus Marinai!

pirms 11 gadiem, 2010.04.13 15:56

pārdomas...

hmm... diez vai tā vienkārši uz Hopss kaut kas notiek.. nav redzēts un dzirdēts tāds brīnums..

pirms 11 gadiem, 2010.04.13 18:35

Domājošā

Nekas nemainās-jebkurā rakstā, jebkurā notikumā tādas ilzes(ar mazo burtu) un līdzīgi domājošie negribēs saskatīt gaišās puses.
Esat dzirdējušas par negatīvo enerģiju, kuru uzkrājat, meklēdamas TIKAI negatīvo?
Man jūsu žēl!

pirms 11 gadiem, 2010.04.13 19:19

???

Tas labi, ka daudz aizstāvju cepējai. Tomēr jautājums patiešām interesants, vai tad bibliotekas vadītājs var būt katrs, bez kādas specizglītības. Vai tā tikai Strenčos, kā vienmēr, likumi un noteikumi amatpersonām pie d...?

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 01:07

varbūt tomēr jautāt cilvēkam pašam?

domāju, ka katrs.. kas mācās augtskolā.. var kaut kur tikt tālāk..tie kas mācās.. nestāv uz vietas man tā domāt.. un tas ir tikai apsveicami.. manuprāt, ja ir jautājumi, noteikti vajag aiziet uz bibliotēku un pajautāt viņai pašai.. kā viņa tur tika.. un nebūs nekādu problēmu..jo cilvēks ir informētāks par visu kas notiek apkārt.. jo vairāk viss top skaidrs... esmu bijis bibliotēkā, bet atbildes neesmu palicis..

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 11:37

!

ja tā pameklē, tad atradu ka ir rakstīts likumā, lai strādātu kādā vadošā amatā.. ir jābūt augstākai izglītībai, vai arī cilvēkam ir jāmācās augtskolā... pēc raksta izlasīšanas saprotu ka cilvēks par ko iet runa tā arī dara, tā kā viss ir kārtībā, bet jāpiekrīt iepriekšējiem, vajag pašiem aiziet uz bibliotēku un noskaidrot šo jautājumu

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 12:09

kolēģe

NO BIBLIOTĒKU LIKUMA : 25.pants. Bibliotēkas darbinieki

(2) Bibliotēkas vadītājs (direktors) var būt persona, kurai ir bibliotēkas darbā iegūts darba stāžs un attiecīga izglītība:

3) vietējas nozīmes bibliotēkas vadītājam (direktoram) — augstākā akadēmiskā, augstākā profesionālā, vidējā speciālā izglītība bibliotēku darba jomā vai tālākizglītības kursu beigšanas sertifikāts bibliotēku darba jomā.

TĀ LŪK!!!!!! Netrakojat!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 14:21

kaktuss

kādam laikam ļoti skauž šī darba vieta... laikam pārāk laba liekas, acīmredzot bibliotēkas vadītāja "krēsls" kādam citam ir sakārojies ļoti.. un vispār teksts jau ir par pavisam kaut ko citu

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 15:14

Viss kārtībā

Ir milzīgs prieks par to , ka strencēnietei Marinai ir tik daudz atbalstītāju un draugu. Par bibliotēku lietām runājot , pie pašreizējā bibliotēku darba uzstādījuma es nu gan neredzu nekādu vajadzību pēc speciālām augstām zināšanām. It kā bibliotekārs pēc būtības ir arī kultūras darbinieks. Bet šis darbs jau sen ir tā nonivelējies ,ka neviena bibliotēka ( it sevišķi laukos) ne ar kādu kultūras darba organizāciju nenodarbojās. Var jau iebilst ,ka ikdienā ir jāprot ieteikt materiāli un lasāmviela , bet tā ir tikai viena procenta daļa no tā , ko māca bibliotekāram, Praksē ,mācītais tiek pielietots ļoti reti. Es domāju , ka atsaucīgs un komunikabls cilvēks bez kādas speciālas izglītības, var izdarīt šajā darbā daudz , daudz vairāk nekā nīgrs, slinks un ļoti mācīts speciālists ar nez kādiem izglītības dokumentiem.

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 15:33

Ance

Marina ir jauka, smaidīga, atsaucīga. Prieks komunicēt!
Rūgumpod,i- pasmaidiet pret pasauli, un arī viņa Jums pasmaidīs pretī!

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 15:48

Juris

Domāju, ka tas ir mērķtiecīgas kampaņas pirmais (varbūt arī otrais vai trešais) solis - ar nolūku atbrīvoties no pašvaldības iestāžu vadītājiem, kas bijuši labās attiecībās (tīri profesionāli) ar iepriekšējo pašvaldības vadību. No tādiem, kas nemet cepures gaisā un nesauc "urrā" katram patreizējās vadības solim, bet vienkārši un pilnīgi normāli - dara savu darbu.
Par sevi varu teikt, ka bibliotēkā neesmu biežs viesis, bet tad, kad palīdzība bijusi nepieciešama - to esmu saņēmis pietiekoši kvalitatīvu un pietiekamu.

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 16:45

Noderīgi