Svētku brīvdienu “maratona” pirmā puse aizvadīta salīdzinoši mierīgi (foto) 5

Valkas, Smiltenes un Strenču novadā Līgo vakars un Jāņu diena aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Atbildīgie dienesti cer, ka arī atlikušajās brīvdienās iedzīvotāji atpūtīsies un neradīs problēmas sev un apkārtējiem.

Jāņu dienā ziemellatvija.lv kopā ar policijas patruļu pārliecinājās, ka autovadītāji ir ieklausījušies medijos izskanējušajos brīdinājumos un pie auto stūres sēdušies tie vadītāji, kuri nav lietojuši alkoholu vai narkotiskās vielas.

Novērojumi pierāda, ka šajos Jāņos uz autoceļiem šoferu pienākumus lielākoties bija uzņēmušās sievietes. Tikai retajā auto pie stūres bija stiprā dzimuma braucējs. Laikā, kad reidā piedalījās ziemellatvija.lv, policijas darbinieki pārbaudīja transpotrlīdzekļus Blomes pagasta teritorijā, kā arī uz autoceļa Valmiera - Smiltene. Ar gandarījumu var teikt, ka visiem apturētajiem braucējiem policisti novēlēja laimīgu ceļu, tas nozīmē, ka pārkāpumu nebija.

Svētku dienas - mierīgasApkopojot kopējo statistiku pa abām aizvadītajām dienām, mūsu pusē tomēr bijuši arī daži pārkāpumi. Izrādās, ka visneapzinīgākie bijuši velo un moto transporta vadītāji. Tā Smiltenes pusē aizturēts viens velosipēda vadītājs, bet Valkas - trīs mopēdu un trīs velosipēdu stūrētāji. 23. jūnijā Valkas novadā iereibis bijis arī viens autovadītājs. Policijas darbinieki atzīst, ka šīs svētku dienas bijušas mierīgas un cer, ka arī atlikušās brīvdienas neatnesīs nepatīkamus pārsteigumus.

Sazinājāmies ar Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciālisti Benitu Brilu, kura informēja, ka mediķiem galvenās rūpes bijušas par cietušajiem, kuri traumas guvuši attiecību skaidrošanas laikā. Pie vainas bijis arī alkohola reibums. Tomēr nopietnu negadījumu, kuri parasti asociējas ar Jāņu svinēšanu, šogad izpalikuši.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nav nācies izbraukt uz negadījuma vietām. Mūsu novadu iedzīvotāji svinējuši apdomīgi, un jāņugunis degušas tikai līgotāju priekam.

Cieš ģimenes strīda laikāTomēr bijis kāds incidents, kas policijas ziņās licis Latvijā izskanēt arī Smiltenes vārdam. 23. jūnijā Smiltenē, Raiņa ielā, ģimenes strīda laikā kāda sieviete mēģinājusi sevi aizdedzināt. Kad ieradušies mediķi, cietusī šoka stāvoklī aizbēgusi. Uz notikuma vietu izsauktie glābšanas dienesta darbinieki sievieti atraduši, un viņa nogādāta medicīnas iestādē, kur cietušajai sniegta palīdzība.

Kopumā Latvijā Jāņu svinēšana nav bijusi tik mierīga kā mūsu pusē. Policijas darbinieki pavisam pārbaudījuši aptuveni 7000 vadītāju. Jāņu dienā aizturēti 124 iereibuši braucēji, bet Līgo dienā - 64 alkohola lietotāji un astoņi, kuri bijuši narkotisko vielu reibumā.

Viens no traģiskākajiem gadījumiem reģistrēts Daugavpils novada Naujienas pagastā. Kā ziņo aģentūra BNS, atsaucoties uz neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sniegto informāciju, kāds vīrietis, baudot svētku maltīti, aizrijies ar šašliku un nosmacis. Lai gan tuvumā esošie cilvēki nekavējoši centušies smokošajam vīrietim palīdzēt, viņu glābt nav izdevies.

Traģiski svētki bijuši arī Valgā, kā ziņo delfi.ee, tur avarējusi automašīna, kurā atradušies septiņi jaunieši. Bojā gājuši 20 gadīgs jaunietis, kā arī 17 un 16 gadus veci pusaudži. Pārējie 17 un 18 gadīgie nogādāti slimnīcās Tartu un Valgā.

Komentāri 5

valodas filologs

nekavejoši centušies palīdzēt...? ko nozīmē šis vārds? vai tikai nav nekavējoties?:)

parasti gan šādas lietas neievēroju, bet šis vārds skan drausmīgi.

Bieži gadās vārds nekavējoši, lai gan latviski jāsaka nekavējoties vai tūlīt. (http://www.liis.lv/latval/Darbinieki/19Kuskis/Nekavejosi.htm)

pirms 10 gadiem, 2010.06.25 21:08

johaidi

tupums,kam ritenbrauceji jatur-ja visur pasaule brauc ar riteniem?????

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 00:14

zinātājs

Jo tikai Latvijā, brauc dzēruši ar velosipēdiem un lielā ātrumā tie var uzskriet cilvēkiem virsū.

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 06:58

riteņiem būt

Johaidī,saproti to loģiku-kāpēc riteņbraucējus.Vieglāk noķert,ietaupās benzīns lieku reizi ko pavizināties.

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 21:09

Noderīgi