Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trikātas pamatskolas direktore Vineta Skudra uzskata, ka skolai ir īpaša aura 4

"Savā profesionālajā dzīvē meklēju jaunus izaicinājumus, lai rastu iespēju sevi pierādīt," tā par savu izvēli strādāt Trikātas pamatskolā saka jaunā skolas direktore Vineta Skudra.

 

Šis ir viņas pirmais mācību gads direktores amatā. V. Skudras dzimtā vieta ir Rūjiena, kur viņa beidza pilsētas vidusskolu. Pēc tam V. Skudra studēja sociālo pedagoģiju un gluži nesen ieguva maģistres grādu projektu vadībā.

 

 

Pirmo pedagoģes darba pieredzi viņa ieguva Rūjienas pirmsskolas izglītības iestādē, bet pēdējos gadus pirms atnākšanas uz Trikātu viņa Valmieras jaunatnes centrā "Vimba" bija palīdzības biroja vadītāja. Tajā V. Skudrai vajadzēja strādāt ar sociālā riska grupas bērniem.

 

Jaunais amats pirmajos darba mēnešos pedagoģei nav sagādājis pārsteigumus. "Jau pirms šī darba biju guvusi pieredzi gan pedagoģiskajā, gan administratīvajā darbā, tādēļ skaidri apzinājos, kādu darbu esmu uzņēmusies.

 

 

Manas cerības ir attaisnojušās - darba ir daudz, bet tas ir interesants," apliecina direktore. Viņa uzskata, ka atnākšana uz Trikātu bijusi veiksme. "Ienākot pamatskolā, es sajūtu tās īpašo auru. Arī cilvēki, kuri šeit strādā, ir īpaši. Domāju, ka būsim vienots, radošs, uz izaugsmi tendēts kolektīvs," saka V. Skudra.

 

Šajā laikā direktore jau ir atradusi kontaktu ar audzēkņiem un uzskata viņus par atvērtiem, sirsnīgiem un godīgiem bērniem. Viņai nav nācies izjust tos pārbaudījumus, ar kuriem dažkārt pusaudži cenšas izvest no pacietības jaunu skolotāju. "Šajās attiecībās, lai tās būtu normālas, galvenais ir neiesaistīties cīņā par varu. Ar skolēniem nevajag ielaisties konfliktos, bet tajā pašā laikā nedrīkst atteikties no savām prasībām," stāsta V. Skudra.

 

Pagaidām viņa veic tikai direktores administratīvos pienākumus, bet uz jautājumu, vai nav ieplānota arī stundu vadīšana, direktore atbild: "Nekad nedrīkst teikt nekad."

 

V. Skudra uzskata, ka iegūtā izglītība sociālajās zinībās viņai labāk ļauj veidot attiecības ar skolēniem un pedagogiem, savukārt zināšanas projektu vadībā ļauj justies kompetentai vairākās jomās. Tuvāki direktorei ir humanitārie mācību priekšmeti. Ja vajadzētu strādāt par skolotāju, viņa labprāt mācītu sociālās zinības, latviešu valodu un literatūru.

 

Jaunajā amatā direktore nolēmusi veicināt skolas, vietējās sabiedrības un pašvaldības sadarbību. "Gribu, lai starp mums būtu draudzīgs un saprotošs dialogs, jo tikai kopā strādājot, mēs varēsim sasniegt izvirzītos mērķus. Mums priekšā ir teritoriālā reforma, kad veidosies novadi. Tāpat kā citās jomās, arī izglītībā paliks un izdzīvos labākās skolas. Domāju, ka vien no tādām varētu būs arī Trikātas pamatskola," apliecina V. Skudra.

 

Komentāri 4

Cien. Skudrai

Cik skaisti, ka arī manā pirmajā skolā ir jauka un gudra direktorīte. Lai viņai veicās pirmajā un turpmākajos darba gados. Trikāta ir brīnišķīga vieta mūsu Latvijā un es ar prieku gaidu atkal nākošo absolventu tikšanos šajā skolā.
1955. g. absolvente M. Balode( Pavasare)

pirms 11 gadiem, 2008.10.16 10:29

skolnieCe...:)

Man prieks par jauno direktori. Viņa ir patiešām jauka,drusciņ jautra un jāatdzīst prieks ka mūsu skolai ir netikai gudra bet arī skaista direktore! ja izdaram kko sliktu, viņa nebļauj, bet mierīgi izrunājas.! Veiksmi.!

pirms 10 gadiem, 2008.10.22 16:55

sauliit

Njā... nav forsi ka iepriekšēja direktore aizgaja.. man viņa patika... :(

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 18:49

Noderīgi