Vācu skolniece divos mēnešos iemācās latviski 6

Līdz šim viņa dzīvoja nelielā pilsētiņā pie Reinas upes - Vēzelē. Tā esot līdzīga Valkai. Mācoties Vācijā, Anna Lena pārsvarā pārvietojās ar velosipēdu, dienā nobraucot gandrīz 20 kilometru.

 

Svētdienas vakaros kopā ar Latvijas ģimeni Anna Lena skatās TV šovu "Koru kari", un fano par Valmieras un Madonas kori. Meitene ir iejutusies Latvijā un pieņēmusi šā brīža spēles noteikumus. Tie viņai nerada grūtības, jo Anna Lena ir cilvēks, kas prot pielāgoties un izbaudīt likteņa piespēlētos pavērsienus...

 

Kā meitene nokļuva Valkā un viņas pārdomas lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdien, 31. oktobrī.

 

Laikrakstu var nopirkt Valkas, Smiltenes un Strenču novadu tirdzniecības vietās, kur tirgo preses izdevumus.

Tomēr izdevīgāk ir abonēt (arī online).

 VISS PAR ABONĒŠANU ŠEIT!

Komentāri 6

Nu re

bet Valkas novada Osipova partijas rupors,kas gan neizskatās vairs diezin cik jauns,tātad Latvijā dzīvo vismaz 50 gadus,tā arī vēl nav iemācījies latviešu valodu.

pirms 11 gadiem, 2009.10.31 08:36

re kā

Tādi ir daudz un tā es uzskatu ir necieņa pret latviešu tautu!

pirms 11 gadiem, 2009.10.31 10:37

ziemelniece

Malacis! Tad, kad mūsu ģimenē vairākus gadus atpakaļ ESF programmas ietavros dzīvoja amerikāniete, ar svām amaerikāņu lielumnācijas ambīcījām un iemācījās latviešu valodu, biju pārlaimīga.Tas, ka te dažs labs Titovs nevar sakarīgi uzraktīt latviski savus komentus un Ziemeļlatvija to uztver par sevi pašsaprotamu praksi, neievēro Latvijas likumdošanu saistībā ar latviešu valodas piemērošanu, izraisa izbrīnu, bet, proatms, ikviens no mums tiesīgs savu viedokli paust tā, kā to spēj, bet, ja šeit dzimis cilvēks to nevar valsts valodā, tad jādomā, kādas šim cilvēkam ir problēmas, vai viņš vienkārši spļauj virsū pamatnācijas pārstāvjiem, sevi stādot agstāk pār vsiem, to paužot arī savā attieksmē savos komektāros.
Meitēns malacis un cerams, ka viņa būs tas vēstnesis, kas nesīs Latvijas un Valkas vārdu pasaulē.Lai viņai veicās!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.01 21:41

??

Un kur " Latvijas likumdošanu saistībā ar latviešu valodas piemērošanu" kaut kas ir pārkāpts??Vajag tos likumus palasīt, tad nekāda izbrīna nebūs!

pirms 11 gadiem, 2009.11.01 22:18

ka izglitotam cilvekam ir jasaprot, ka interneta vide ir ta vieta, kur cilveki var izpausties ka grib, kada valoda grib. un ja seit tiktu likti entie komentari anglu valoda, tad diez vai buutu kaadi aizraadijumi un uzbraucieni. nevajadzetu savas personigas ambicijas jaukt ar valodas likumiem.
p.s. man obsoluti nav simpatiska konkretaa partija, tacu pret krievu valodu man nav nekadu iebildumu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 11:20

nu
Titova k-gs jau-lai nebūtu jānolaižas no saviem osipovieša augstumiem-pat mājas kāpņu kaimiņus nemaz nepamana,nemaz jau nerunājot par "labdien",nu kaut vai "zdrastvuiķe"" .Izņēmums ,protams ,ir Iveta.

pirms 11 gadiem, 2009.11.05 09:48

Noderīgi