Valkā atzīmē ģenerāļa Radziņa 135.jubileju 4

2.maijā Valkā ar svinīgiem pasākumiem atzīmēja Latvijas armijas ģenerāļa, divkārtējā Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Pētera Valdemāra Radziņa 135.jubileju. Lai piedalītos pasākumā un teiktu svinīgas uzrunas, Valkā ieradās Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Plkst.12.00 visi pulcējās pie piemiņas akmens ģenerāļa dzimto māju vietā „Jaunvīndedzes”, kur Aizsardzības ministrs R.Vējonis un Valkas pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis teica svinīgas uzrunas un nolika ziedus pie akmens.

“Pēteris Radziņš mīlēja savu valsti, bija gatavs cīnīties par Latvijas brīvību, aizsargāt tās neatkarību. Mūsu uzdevums ir ietekmēties no tādiem cilvēkiem, turēt piemiņā viņu vārdus un pašiem veidot labāku, skaistāku valsti”, uzrunā uzsvēra R.Vējonis.


“Savulaik ģenerāļa Radziņa teiktais un rakstītais ir tikpat nozīmīgs arī šodien”, runā pauda V.A. Krauklis. “Galvenais novēlējums – atcerēties viņu, bet vēl svarīgāk - realizēt tās idejas, kuras viņš savulaik centās īstenot, kas izdevās tikai daļēji. Mūsu pienākums - veidot savas valsts aizsardzību - kopā ar igauņiem un lietuviešiem. Pašiem jāspēj būt savas valsts saimniekiem un katram jāsaprot, ko nozīmē to aizstāvēt”.


Jubilejas svinības turpinājās ar svinīgu pasākumu Valkas kultūras namā, kurā klātesošos uzrunāja R.Vējonis un V.A.Krauklis, kā arī Zigfrīda Annas Meierovica radiniece Ingrīda Meierovica.

 Par Pētera Radziņa nozīmību Latvijas vēsturē stāstīja rezerves pulkvedis Jānis Hartmanis. Jubilejas koncertā uzstājās Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris, diriģenta virsleitnanta Anda Kareļa vadībā, kā arī Valkas ģimnāzijas koris un deju kolektīvs “Vendīgs”.


Ģenerālis visu savu dzīvi veltījis Latvijas armijas veidošanai. Viņš apbalvots ar daudziem ordeņiem: IV šķiras Sv. Jura ordeni, II un III šķiras Sv. Staņislava ordeņiem, II, III un IV šķiras Sv. Annas ordeņiem, III šķiras Lāčplēša Kara ordeni nr. 1, 1927. gadā apbalvots ar II šķiras Lāčplēša Kara ordeni, I šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, I šķiras, II pakāpes Igaunijas Brīvības krustu, III šķiras Francijas Goda Leģiona ordeni, Polijas “Virtuti Militari” ordeni, I šķiras Somijas Baltās rozes ordeni un I šķiras Zviedrijas Šķēpa ordeni.


Neaizmirsīsim, ka trīs mirdzošās zvaigznes Brīvības piemineklī ir izcīnītas arī ar ģenerāļa Radziņa gudrību.

Komentāri 4

Germans

Doto cepuri sauc par deķeli. Deķeli nav iespējams nopirkt vai pārdot, lai iegūtu oranžo deķeli ir jākļūst par studentu korporācijas Tervetia dalībnieku un nokārtojot krāstnešu eksāmenu Jūs iegūsiet attēlā redzamo deķeli. Pēteris Radziņš bija Tervetijas filistrs, tāpēc prieks, kā doto pasākumu apciemoja Tervetijas krāsnesis.

pirms 6 gadiem, 2015.05.02 22:54

un ja tadu pasutit pie suvejas

kas bus? tervetia istie dalibnieki satiekot sitis?

pirms 6 gadiem, 2015.05.03 02:37

Pie paka...s tas viss

Nekas nebūs. Kā jau parasti latvānija var darīt ko gribi.

pirms 6 gadiem, 2015.05.04 17:09

Noderīgi