Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā atzīmēs dzejnieka Pētera Brūvera jubileju

21. aprīlī 18.00 Valkas kultūras nama mazajā zālē notiks dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera atceres pasākums “Dzejas ceļa gājējs”. Pasākumā piedalīsies dzejnieka meitas – Indra Brūvere Daruliene un Zane Brūvere, kā arī komponists Māris Lasmanis.

“Pasākumā dzirdēsim P. Brūvera dzeju, vairāku cilvēku atmiņas un komponista M. Lasmaņa muzikālas improvizācijas, kā arī agrāk komponētas dzejnieka dziesmas”, stāsta pasākuma vadītāja, Valkas novada literārās apvienības vadītāja Zane Brūvere.

Komponists Māris Lasmanis stāsta, ka pasākums iecerēts kā sirsnīgs sveiciens dzejniekam 60.jubilejā: “Esam iecerējuši sirsnīgu pasākumu, kurā nebūs vietas grūtsirdībai – atmiņā tiks atsaukti gan smieklīgi, gan ekstravaganti notikumi iz ievērojamā vārda meistara dzīves. Tie tiks papildināti ar muzikālām etīdēm un improvizācijām”.

Šī gada 24. aprīlī dzejniekam būtu apritējuši 60 gadi. P. Brūveris ir vairāku dzejas krājumu autors, atdzejojis un tulkojis no azerbaidžāņu, turku, vācu, lietuviešu, krievu, gagauzu, osetīnu, Krimas tatāru, azerbaidžāņu, mordviešu, Tuvas šamaņu, prūšu valodām.  Rakstījis dziesmu tekstus muzikālām izrādēm. Rakstījis arī grāmatas bērniem. Bijis literārais konsultants laikrakstā "Latvijas Jaunatne" un literārās nodaļas vadītājs laikrakstā "Literatūra un Māksla".

P. Brūveris rakstījis dziesmu tekstus arī teātra izrādēm. Populāras kļuvušas Valta Pūces dziesmas ar Brūvera vārdiem no teātra izrādes “Šveiks” (Dailes teātris, 1998). Kopā ar mūziķi Aigaru Voitišķi ierakstīts albums "Stikla laivas" (2009). Viņš arī teksta autors animācijas filmai “Neparastie rīdzinieki” (2001). Iesaistījies ambientās mūzikas un vides zinātnes kopprojektā “Dabas koncertzāle”. Saņēmis Klāva Elsberga prēmiju (1987), A/s "Preses nams" oriģinālliteratūras konkursa balvu (2000, 2001), Dzejas dienu balvu (2001, 2005), Baltijas Asamblejas balvu (2004) un Literatūras gada balvu (2006), Baltvilka balvu un Lietuvas Republikas nozīmīgo apbalvojumu - bruņinieka krustu.

Pasākums ieskandinās Valkas novada dzejas dienas, kas norisināsies 23. septembrī. To moto būs “Brūverim 60”.  Taču tas nebūt nebūs vienīgais ievērojamajam dzejniekam veltītais pasākums šogad. Šobrīd Valkā līdz 15. maijam Valkas bibliotēkā var apskatīt izstādi, “Vesela jūŗa iz Brūveŗa pūra”, kurā starp izdotajām grāmatām izstādītas dzejnieka intervijas, rokraksti, atmiņas, publikācijas, tulkojumi, nākotnes ieceres. Savukārt 24. aprīlī, plkst.13.00  P. Brūvera dzimtajās mājās “Kalējos” Stopiņu novada dome atklās piemiņas plāksni P. Brūverim. Tāpat arī citur Latvijā šogad norisināsies izcilajam dzejniekam veltīti pasākumi.

Dzīvesstāsti