Valkā no kapiem nozog skulptūru

Pērnā gada pavasarī valcēnieši Lietuvā iegādājās, atveda un Cimzes kapos uzstādīja baltu eņģeļa figūriņu. Pašsaprotami, ka skulptūriņu piemiņas vietā, kas atrodas kapu nomalē, tuvinieki uzstādīja, domādami par aizsaulē pavadītu dvēselīti. Tāpēc grūti aprakstīt sajūtas, kas viņus pārņēma aizvadītajā nedēļā, kad atklājās, ka to piesavinājies kāds garnadzis.


"Nevēlamies, lai tiktu minēti konkrēti vārdi. Šādā situācijā var nonākt ikviens, kurš rūpējas par savu tuvinieku piemiņas vietu un vēlas veltīt aizgājējam skaistus ziedus, sveces vai pieminekļus. Par vandālismu to nesauktu, jo nekādu pēdu zādzības vietā nebija. Nekas nav salauzts vai apgāzts, tikai klusi, nevienam nemanot, nozagts eņğelītis. Sajūtas ir ļoti nepatīkamas, jo nav pazudis, piemēram, grābeklis vai vāze," portālam atklāj tuvinieki.


Valcēnieši pieļauj, ka zaglis dekoru iekārojis, lai to pārdotu, tāpēc vēlas brīdināt potenciālos pircējus, kas, to nezinot, var Ziemassvētku dekoram iegādāties kapu apgānītāju piedāvātu preci. Viņi tāpat cer, ka arī līdz zagļu godaprātam aizies apziņa, ka viņi ir paveikuši noziegumu, kas līdzi nes negatīvu auru. 


Skulptūriņa, ja tā atradīsies, atgriezīsies iepriekšējā vietā, bet tik "balta" tā vairs nebūs nekad. Šis gadījums lieku reizi pierāda, ka daļa mūsu sabiedrības ir ļoti slima, ja spēj zagt pat no apbedījumu vietām.

Noderīgi