Valmierā sveic 1000. jaundzimušo 3

Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā priecīgs notikums – otrdien, 26. novembrī, pasaulē ieradies šī gada 1000. bērns – meitene Madara. Pavisam jaundzimušo pirmajā tūkstotī ir 483 meitenes un 517 puiši, viņu vidū 22 dvīņu pāri un 192 valmierieši (mazuļu vecāku deklarētā dzīvesvieta ir Valmiera).


„Tūkstošais bērniņš,” atzīst dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsārsts Gints Lapiņš, „ir svarīgs un ilgi gaidīts notikums mūsu nodaļā. Visā aizvadītajā gadā Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā piedzima 959 bērni un bija 16 dvīņu pāri. Tagad vēl mēnesis līdz gada beigām, tātad to pabeigsim ar cerīgu statistiku.” Iepriekšējā reize, kad Valmierā dzimuši ap tūkstoš bērniem gadā, bijusi pirms ... 22 gadiem, 1992.gadā. 


Tolaik nodaļa atradusies tagadējā Veselības centra Bastions telpās, atceras dr. G. Lapiņš. Zemākais jaundzimušo skaits slimnīcā Valmierā bijis 90. gadu vidū, kad gadā pieņemtas ap 550 dzemdībām.


„Tas, ka arvien biežāk topošie vecāki izvēlas Vidzemes slimnīcu, kur dzimt mazulim”, komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, „ir mūsu speciālistu komandas nopelns. Vieni mūsu dzemdību nodaļu, iespējams, izraugās komfortablo apstākļu dēļ vai tāpēc, ka te pieejamas dzemdības ūdenī profesionālā dzemdību vannā. Citi dod priekšroku drošībai – slimnīcā ir jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa, ir asins sagatavošanas nodaļa ar asins preparātu rezervēm. Drošība un kvalificēta palīdzība īstajā brīdī ir vērtības, ko sniedz Vidzemes slimnīca”.


Statistika apliecina Vidzemes slimnīcas kā reģionālas ārstniecības iestādes statusu – vidēji tikai katrs piektais jaundzimušais šogad ir valmierietis. Pārējie pēc izrakstīšanās no slimnīcas atgriežas mājās visā Vidzemes reģionā, arī Pierīgā, Saulkrastos, Salaspilī.Attēlā: Māmiņu Sanitu ar meitu Madaru - šī gada tūkstošo mazuli - sveic Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa.

Komentāri 3

Bijusī kolēģe

Sanitiņ, veselību Tev un Tavai metiņam , bet tētim izturību un pacietību meitiņas auklēšanā!!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.29 12:07

Julia

Es priecājos par tevi santin ta Tik turies at Marius es Mīlu jus Avis

pirms 6 gadiem, 2014.12.22 00:59

Noderīgi