Variņu saimniece lauku godos galdus klājusi gandrīz pusmūžu

Ja meklējat labu lauku saimnieci, tad uzrakstiet par Dainu Stīpnieci, viņa gandrīz 40 gadus pagastā dažādos godos galdus klājusi, "Ziemeļlatvijai" iesaka Variņu pagasta cilvēki. Tā bija gan, vēlāk apliecina Daina.

"42 gadus esmu nostaigājusi pa pasauli. Jau kā bērns sāku iet līdzi mammai. Arī viņa godos bija saimniece," tagad atceras sirmā kundze. Drīz viņa svinēs 70. dzimšanas dienu.

Daina Stīpniece gatavojusi ēdienu kristību un kāzu mielastiem un bērēm Variņu un Palsmanes puses lauku mājās, klājusi banketu galdus savulaik slavenā kolhoza "Oktobris" viesiem. Daudzas gudrības pavārmākslā viņai nodeva mamma Elmīna (pasē rakstīts - Elmīra), Rankas mājturības skolas absolvente.

Tagad Daina svinībās un bērēs galdus vairs neklāj. Katram cilvēkam vajadzētu saprast, kad laikus paiet malā, jo gadi ņem savu tiesu un no tiem izbēgt nevar, viņa apgalvo. Tomēr ēst saviem bērniem un mazbērniem pensionāre joprojām gatavo ar prieku un mīlestību.

Dainas firmas ēdiens ir žāvētas kotletes, kas zinātājiem Variņos komentārus vairs neprasa. Tās ir pikantas, sātīgas, smaržīgas. Galvenais, lai gaļa būtu laba, citām saimniecēm iesaka Daina.Kotlešu masai viņa sajauc cūkas un liellopa gaļu, pieliek sarīvētu sīpolu, sāli, pāris saujas rīvmaizes, ķimenes un "krūzīti ontlīgas kumelītes, - tās, kas tējai". Kotletes liek žāvētavā un žāvē, līdz izveidojas brūna garoziņa.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdien, 14. maijā.

Noderīgi