Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vents Armands Krauklis uzskata - privātā dzīve ir viņa privātā darīšana 43

Agrāk žurnālisti bijušajam Valkas pilsētas domes priekšsēdētājam un tagadējam Saeimas deputātam Ventam Armandam Krauklim bieži prasīja viedokli svarīgos ar pašvaldību lietām saistītos jautājumos. Būdams mērs, viņš gozējās arī televīzijas saulītē. Šobrīd par viņu vairāk raksta dzeltenā prese. Tās galvenokārt ir publikācijas par viņa privāto dzīvi.

 

Pēc pēdējā raksta "Ar bezkaunību viss kārtībā" žurnālā "Kas jauns" arī "Ziemeļlatvija" nolēma uz sarunu aicināt bijušo Valkas mēru, lai noskaidrotu, vai politiķa spožo uzvaras gājienu nav pabojājusi vētrainā privātā dzīve.

 

 

Jau ilgāku laiku V. Krauklis publiskos pasākumos parādās kopā ar Līgu Avotu. Lielāki pārmetumi ir bijuši par to, ka viņš vēl būdams precēts vīrietis, sabiedrībā parādījās ar savu draudzeni.

 

 

Šķiet, ka žurnālisti tevi aizmirsuši saistībā ar tavām politiķa aktivitātēm un visus interesē tikai tavs mīlas sakars ar uz pusi jaunāku draudzeni.

Nosacīti. Vēl arvien pret žurnālistiem, kuri strādā godprātīgi, esmu tikpat atklāts kā agrāk. Tas būtu dīvaini, ja tā nebūtu, jo pats esmu no žurnālistu vides. Arī tagad man zvana no centrālajiem laikrakstiem, lai konsultētos, piemēram, par enerģētikas likumu, par inflāciju, par aizsargjoslu likumu - par lietām, ar kurām ikdienā nodarbojos.

 

 

Tas gan diemžēl paliek pašu žurnālistu zināšanai. Bieži vien laikrakstos redzu atspoguļotas savas domas, bet nav atsauces, ka esmu to teicis. Jāatzīst, ka pašlaik Latvijā žurnālistikā ir tāds stils, ka par deputātiem lielākoties raksta vai nu sliktu vai neko. Iespējams, arī šī iemesla dēļ cilvēkiem trūkst informācijas par parlamenta darbu, kāpēc deputāti pieņem vienu vai otru lēmumu. Savā vidē pat smejamies, - ja gribas īstu publicitāti, tad kā Jānim Lagzdiņam jāparāda ne pārāk smalks žests (redakcijas piebilde - Tautas partijas deputāts J. Lagzdiņš uzmanību izpelnījās ar nepieklājīgu žestu). Viņš ir bijis visās Saeimās, bet vislielāko publicitāti ieguva dēļ vienas muļķīgas izdarības.

 

 

Šeit varētu minēt piemēru arī nu jau par bijušo e-lietu ministri Inu Gudeli. Lūdz šim man daudzi jautājuši - kas viņa tāda ir? Patiesībā viņa strādāja profesionāli, arī Valkas domei bija rezultatīva sadarbība. Esmu sapratis, - kamēr strādā klusi un profesionāli, nevienam neesi interesants. Līdzko tauta uzzināja par zemeņu torti, tā visi tagad zina, kas ir I. Gudele.

 

Pēc tava sacītā izriet, ka preses izdevumiem pašlaik vairāk interesē tava privātā dzīve, nevis profesionālā darbība?

Šinī ziņā esmu drusku panaivs un vēl arvien uzrakstu kādu rakstu laikrakstiem "Diena" un "Dienas Bizness". Bet pastāv jautājums - cik daudz ir to cilvēku, kuri izlasa nopietnus rakstus, publicētus komentāru sadaļā. Apzinos, ka to dara cilvēki, kas ir saistīti ar rakstos pieminēto jomu.

 

 

 Diemžēl līdz lielākajai daļai lasītāju tas nenonāk. Tas pats attiecas arī uz televīziju un radio. Mani nelabprāt aicina uz Jāņa Dombura raidījumu "Kas notiek Latvijā?", jo atšķirībā no citiem es parasti runāju profesionāli par konkrēto izskatāmo tēmu, un tāpēc neiznāk īstais šovs. Nenoliedzami, proporcionāli dzeltenā prese raksta par mani vairāk.

 

 

Šāda veida rakstus par šādām tēmām varētu uzrakstīt par salīdzinoši daudziem politiķiem, sākot no pilsētu mēriem un beidzot ar daudziem deputātiem. Ja man jautāju, tad es varētu nosaukt virkni Vidzemes pašvaldību mērus, kuriem dzīve ir iegriezusies līdzīgi manējai, bet par viņiem neviens neraksta, jo acīmredzot viņi nav tik interesanti. Vēl joprojām uzskatu, ka katra cilvēka privātā dzīve ir viņa privātā darīšana.

 

Pēkšņi tu žurnālistiem kļuvi interesants citā kontekstā. Vai ar to var sadzīvot?

 

 

Dzeltenā prese naudu pelna, bradājot pa citu cilvēku dzīvēm. Tā nenotiek tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Īpaši skarbi tas notiek Lielbritānijā. Spilgts piemērs ir princese Diāna. Latvijā tik traki vēl nav, bet neko īpaši neatpaliekam. Tā ir Rietumu demokrātijas ēnas puse, bet es kā politiķis esmu spiests ar to samierināties. Jādzīvo vien tālāk.

 

Aicinot tevi uz sarunu, pārliecinājos, ka tu vēl nebiji izlasījis iepriekšminēto rakstu par savu privāto dzīvi?

 

 

Nebiju gan, jo atrados komandējumā Norvēģijā. Pēc atbraukšanas rakstu, protams, izlasīju. Jāatzīst, nav nekas patīkams par sevi ko tādu lasīt. Tur gan ir daudz nepatiesu faktu par mani. No otras puses - suns zina, ko ēdis. Domāju, ka šis izdevums apzinās, - ja mana draudzene tiešām ar viņiem tiesāsies, tad iznākums var būt ne jau par labu izdevumam.

 

 

Man kā politiķim nekad nav bijusi doma šo žurnālu sūdzēt tiesā, kā to uzsver paši tā veidotāji. Labi apzinos, ka Latvijā politiķim būtu bezcerīgi cīnīties pret šāda veida publicitāti. Politiķis a priori būs zaudētājs, līdz ar to tam nav nekādas jēgas. Pastāv tāds termins, ka visam jānotiek saprāta robežās. Ja politiķis ir persona, par kuru var izrakstīties, kā patīk, tad par cilvēku, ar kuru viņš ir kopā, to nevar darīt. Šis cilvēks atrodas citā kategorijā.

 

 

Te minēšu piemēru par bijušo Privatizācijas aģentūras ģenerāldirektora Jāņa Nagļa dzīvesbiedri juristi Kristīni Dupati, kura tiesājās par savas privātās dzīves aizskaršanu. Cik zinu, tad tieši K. Dupate uzrunāja manu draudzeni. Juristei, lasot šīs publikācijas, bija 200 procentu pārliecība, ka ir pārkāptas visas robežas. Pēc K. Dupates ierosmes, jau pirms aptuveni gada mana draudzene ir iesniegusi prasību tiesā pret diviem masu medijiem - laikrakstu "Vakara Ziņas" un žurnālu "Kas jauns". Diemžēl K. Dupate pašlaik strādā valsts sektorā un kā advokāte vairs nevar šo darbu paveikt.

 

 

 Arī tiesu sistēma valstī ir pārslogota. Līdz ar to mēs rūpīgi izvērtēsim, vai ir vērts šo lietu turpināt. Es esmu par to, ja kādam tu uzgāz uz galvas samazgu spaini, ir jābūt gatavam par to atbildēt. Cilvēki, kas nav politiķi, rīkojas pareizi, izmantojot tiesiskos mehānismus, kas ir pieejami Latvijā.

 

Kā tev pašam šķiet, kā tas viss beigsies?

 

Absurdi ir tas, ka tie cilvēki, kuri vēlas, lai dzeltenā prese par viņiem rakstītu, nenonāk šajos izdevumos. Savukārt tie, kuri negrib, piedod asumu žurnālistiem iespēju sameklēt un kaut ko nopublicēt. Vienmēr esmu bijis sabiedrisks, tāpēc mēs kopā ar draudzeni ejam uz dažādiem pasākumiem, aktīvi sportojam.

 

 

Vienmēr esmu uzskatījis, - ja ar kādu cilvēku esmu kopā, tad kopā priekos un bēdās. Līdz ar to būtu muļķīgi man nekur kopā neiet, slēpties un satikties tikai kādā tumšā vietā, bet tad visi būtu priecīgi. Iespējams, ka šeit vainīgs arī iedzimtais žurnālistu slinkums.

 

 

Kāpēc meklēt jaunu tēmu, ja esmu pazīstams cilvēks, tēma - aktuāla un interesējoša. Domāju, ka vēl ilgi mūsu gaitas aprakstīs. Protams, tas ir sāpīgi man, draudzenei, maniem un viņas tuviniekiem. Tā faktiski ir emocionāla vardarbība. Diemžēl dzīvē nākas saskarties ar lietām, kuras tu nevari ietekmēt.

 

Tātad tu dzīvo pēc principa - suņi rej, bet karavāna iet tālāk.

 

 

Apmēram. Profesionāli un no sirds cenšos darīt savu darbu Saeimā. Tā ir mana daba - pats meklēju darbu, pats uzprasos vadīt sarežģītu likumu izstrādes darba grupas. Tas, ka publiski tas nevienu neinteresē, ir sava veida Latvijas traģika. Esmu pārliecinājies, ka Lietuvā un Igaunijā žurnālisti daudz vairāk un profesionālāk raksta par šiem procesiem.

 

 

No otras puses, man ir gandarījums par to, ko esmu paveicis. Vadīju darba grupu, kas strādāja pie enerģijas tirgus likuma. Tas bija sarežģīti un grūti, jo ekonomikai pa vidu jaucās arī politika, bet šis likums ietekmēs katru Latvijas iedzīvotāju nākamajos divdesmit trīsdesmit gados.

 

 

 Strādāju arī pie izmaiņām konkurences likumā, kur saņēmām milzīgu spiedienu no lielo tirgotāju puses. Tomēr pieņēmām likumu, kas ir vērsts par labu Latvijas ražotājiem. Pēc šādiem darbiem ir liels gandarījums. Joprojām daudz laika veltu, lai turpinātu palīdzēt Valkai. Jāatzīst, pašreizējā ekonomiskā situācija ir sarežģīta, bet politiskā situācija ir uzkaitēta, tāpēc daudz laiku prasa uzmanīt, lai no politiķu puses tiktu izpildītas iepriekšējās norunas.

Komentāri 43

Skats no malas

Vienmēr augstu esmu vērtējis Venta aso prātu un analītisko domāšanu.Piekrītu,ka privātā dzīve ir dziļi personīga darīšana,kur pārējiem nav jābāž savs deguns.Vent,Valkai joprojām ir vajadzīgs Tavs atbalsts!Bez Tevis daudzas lietas ir apstājušās!Ļoti ceru,ka atgriezīsies Valkā kā Novada vadītājs!Lai veicas!

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 10:28

Ja,ja

"Ko sēsi, to pļausi"! "Nedari otram to, ko nevēlies saņemt pats atpakaļ"! Ticības gan vairs nav šim vīram, jo ja cilvēks ir spējīgs NODOT vienā lietā, tad to var sagaudīt arī citās nopietnās lietās. Vecu vīru slimība - andropauze.

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 09:41

Katrīna

Tiesājoties Krauklis panāks tikai to, ka ētikas normas prasīs atkāpties no politiķa karjeras. Uzskatu, ka jau tagad Krauklis kā politiķis ir beidzis pastāvēt, tas ir līdzīgi, kā ar Māri Gulbi.
Ja Krauklis ticētu, ka taisnība viņa pusē, nav problēmu dabūt labu advokātu. Vienkārši tā ir patiesība, ka pirms Saeimas vēlēšanām Krauklis bija redzams vai visās Vidzemes puses avīzēs, kurās runāja par ģimeni kā vērtību, bet pats rīkojās pilnīgi pretēji. Atceros, cik liels šoks bija, kad dižais ģimenes tēvs parādījās ar mīļāko.
Negribu darīt pāri meitenei, kas meklē savu laimi dzīvē, jo katram no mums par to ir sava izpratne. Gribu tikai ieteikt Kraukļa kungam būt korektam pret jauno sievieti un viņu apprecēt, tad visām baumām būtu jābeidzas.
Cilvēkiem vienkārši ir nepieņemami, ka it kā Saeimas deputāts izklaidējas kā pusaudzis.
Šaubos, vai kā mērs Krauklis bija labāks. Viņš vienkārši ar TP starpniecību saņēma, īpaši nepiepūloties. Tā pati Tautas partija ir novedusi valsti tik tālu, ka vienkārši vairs nevar tā vienkārši iedot savas partijas pilsētām, jo patreiz nav, ko dot, tāpēc izskatās, ka pilsētā nekas nenotiek. Kādu laiku jau var iztikt ar to, ko kāds iedod, bet jāprot arī pašiem kaut ko sasniegt. Kraukli neievēlētu par novada vadītāju, jo cilvēki vēlas redzēt stabilas vērtības. Ja kāds spēj nodot savu ģimeni, nodos arī vērtības un ideālus.

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 09:46

siekala

Pilnīgi nevajadzīga intervija, jo netika atbildēts uz galveno jautājumu- vai viņš kā slavens politiķis tā drīkstēja rīkoties??? Būdams precēts publiskos pasākumos ierasties ar citu sievieti un neslēpt, ka ir vairāk kā draugi..... Tauta viņam bija noticējusi un piekrītu Katrīnai, ka apprecot Līgu, visām nedienām pienāktu gals. Un vēl.....ļoti vīrišķigi un patiesi būtu, ja Vents atzītos, ka ir bijis vājš un ir bijuši mirkļi, kad rīkojies neētiski. Arī viņš ir tikai cilvēks. Tagad lasu pašpārliecinātus tekstus- mani ir daudz labu darbu, bet augstām vērtībām es varu spļaut virsū un darīt kā gribu! Skatieties cik daudz labu esmu izdarījis! Tikai žurnālisti nez ko izdomā un pārspīlē.

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 09:56

bridža

Jā, privātā dzīve ir dziļi personīga darīšana. Vai tādēļ Kraukļa kungs un viņa draudzene ir intervējušies visos iespējamos Latvijas lielžurnālos? Nu tur jau gan viņus ar koku nedzina.
Neviens nenosoda cilvēku par to, ka viņam neizdevusies ģimenes dzīve. Tas ir tikai bēdīgi. Sašutums ir par divkosību un cinismu, pat tagad, kad sen visas kārtis galdā. Vai tad ļaudis Valkā tik akli, ka neredzēja Ventu vēlēšanu dienā staigājam pa Valku ar kundzi pie sāna, bet naktī TV jau ar mīļāko. Tas jau ir tas sašutuma iemesls. Izglītots, it kā, bet tēlo, ka nesaprot.
Ierašanas pie prezidenta ar Līgu kopā, bija vislielākais melnais traips Kraukļa politiskajā karjerā. Ir tikai jācer, ka nākošās vēlēšanas būs bez viņa. Cilvēks, kas ir tik divkosīgs ikdienā, nevar nebūt divkosīgs politikā. Bet sadarbība ar TP, jau vien ir ko vērta (negatīvā nozīmē).

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 13:59

YYY

Viņš nav traktorists Jēcis, bet publiska persona.Deputāts.

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 18:10

***

.Vai ar šo interviju Kraukļa kungs gribēja sevi mazgāt baltu-es jau neko tādu ,un Vidzemē tādu mēru daudz. Protams.ka ir tādi un neviens nedara godu ne savai pilsētai ne ģimenei.Kādeļ gan Avotas j-kundze cer ,ka viņa būs tā vienīgā un pēdējā, jo Rīga taču pilna ar jaunām un skaistām meitenēm.Diemžēl nevienā intervijā Kraukļa kungs nav lūdzis piedošanu savai ģimenei ,kurai ir sagādājis kaunu un sāpes. labus darbus nevar darīt ar netīru sirdsapziņu

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 22:19

Manas domas

Vents nav ne pirmais, ne pēdējais, kam pajukusi pirmā laulība. Cita lieta - viņa atpazīstamība, popularitāte un līdz ar to katra indivīda pārprastās tiesības lūrēt ar savu "pareizo" aci pa otra durvju spraugu un čakli ieraudzītā druskas stiept pa visiem iespējamiem preses kanāliem. Manuprāt, drīzāk ir jāapsveic Vents, kurš nevienā intervijā ne vārda nav pieminējis par Aiju - ne sliktā, ne labā nozīmē. Bet atcerēsimies - viena pagale nedeg...
Man visvairāk žēl ir Ārijas. Domāju, viņai ne tik daudz sāp dēla pajukusī laulība, cik Venta vazāšana pa dzelteno presi. Skumji uzjautrinoša ir arī šī "Ziemeļlatvijas" intervija. Korespondente ar visu spēku jautājumus griež "gultas virzienā", bet Vents diplomātiski atbild vienīgi par politiku... Un labi, ka tā. Jo, ko gan mēs par viņu vēl nezinām? Visu, sākot jau no Tautas frontes laikiem, neveiksmīgām uzņēmējdarbībām, naivo cilvēciņu cerībām tikt pie vieglas peļņas loterijās, un, protams, "Bumeranga" otru pusi...

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 10:04

Mazā kodīte

Nav Krauklis nekāda harismātiskā persona, ka nu visiem būtu par viņu kāda īpašā interese, vienkārši cilvēciņš kā politiķis nav mācējis sevi pasniegt un cilvēkiem ir, par ko paklačot, lai atslēgtos no pagrūtās ikdienas, kam iemesls lielā mērā ir patreizējā smagā ekonomiskā situācija valstī.
Ja neņemtu vērā, ka Kraukļa sieva Aija, visticamāk, ir bijusi materiāli nodošināta, tad citādi viņas laulība būtu jāuzskata kā neizdevusies, jo paciest sev blakus muzikantu ar bohēmisku dzīvesveidu un plātīgu dabu ne katra spētu. Pēc daudzajām intervijā jāsaprot, ka Krauklis ir peldējies naudā(kad bijis muzikants), un nauda ļauj baudīt dzīvi citādi, ne tikai kā laimīgai sievai, kaut varbūt mazā meža būdiņā. Tāpēc varbūt sievai ir tikai uzjautrinoši vērot, kā vīrietis ar alus vēderu un pliku pauri ārdās. Un meitene arī nav nekāda īpašā, tāds pelnrušķītes variants, kad varbūt par veča naudu izskolosies, uzpucēsies, iemācīsies uzvesties sabiedrībā.
Latvijā ir pavisam maz personu un ģimeņu, kuras ļaujas intervēties par personīgām un dziļi imtīmām lietām, tā kā paši vien vainīgi, ka gala iznākums ir citāds, kā varbūt bija iecerēts.
Mans, Mazās kodes ieteikums Krauklim ar meiteni - varbūt tik ļoti nevajadzētu zīmēties pa Valku, varbūt iepriekšējai ģimenei ir kauns un viņi spiesti tupēt četrās sienās?

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 14:39

dusmiigaa

....nu cik tad var.....lieciet tachu cilveekam mieru, nevajag atkal un atkal cilaat vienu un to pashu, sen izrunaatas lietas.neko jaunu jau te neviens nepasaka, runaa to ko kaadreiz jau kaads pateicis. labaak pieveersiisim uzmaniibu sev pashiem, vai esam tieshaam tik ideaali visur un vienmeer?

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 16:16

..........

Man prieks par jaunajām meičām,kuras "uzvārās" uz veču naudas!Tādas vairāk dzīvē iegūst.....................!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 18:12

zāle

vai godīgāki ir tie kuri slēpj mīļākās, pie radiem brauc ar sievu un vizuāli izliekas ka ir labi, bet klusā stūrī aiz malkas šķūņa sūta isziņas mīļākajai un garie darba vakari arī ir citādāki. Te grūti izvēlēties kam taisnība un kā pareizāk. Sirdsapziņa klusē vai grauž varbūt, bet kā viens tāds mīļotais teica- jāizaudzina bērni un tad dzīvošu tā lai justos laimīgs un saprasts.

pirms 11 gadiem, 2008.04.30 07:25

patiesība

Nu paklau, Mazā kode!
Valkā ir daudzas šķirtas ģimenes, kas joprojām dzīvo vienā pilsētā un arī pasākumus apmeklē vienus un tos pašus. Viņi nedala, kurš sēž četrās sienās, kamēr otri zīmējas? Absurdi!

pirms 11 gadiem, 2008.04.30 10:56

diemžēl

Tā vienkārši ir tāda vīriešu pasuga un diemžēl kļuvusi ļoti izplatīta.Šie eksemplāri nevar būt savādāki un velti apelēt pie viņu sirdsapziņas, goda prāta un morāles.Cik mūsu darbabiedru, kaimiņu un radu pulkā nav šādu ,,kraukļu,,Ar nožēlu jānoskatās uz šādu papucīti kam bērni jau padsmitnieki , bet viņš sēdina mašinā ,,draudzeni,,lai dotos izklaidēties.Sievai tas vienkārši ir jāpacieš jo kur tad paliksi-bērni jāaudzina, dzīvoklis kopīgs

pirms 11 gadiem, 2008.04.30 20:26

zālite

diemžēl, nožēlojami ir tad ja papucis izvēlas jaunāku untik skrien apkārt, bet ir jau arī stāsti par to ka pēc 40 satiek domubiedru un iekārojamu sievieti, arī tad izjūk iepriekšējā dzīve un sirdsapziņa mokās...

pirms 11 gadiem, 2008.04.30 21:56

XXX

Vismaz beidzot Ziemeļlatvijas portālā var palasīt arī kaut ko jautru. :))
Turpinat, turpinat.... :))))))

pirms 11 gadiem, 2008.04.30 22:10

Krīze

Man tāds jautājiens radās = vai pastāv tikai vīriešu 40 gadnieku krīze? A kā sieviešiem? Vai tad viņām tās krīzes nav??

pirms 11 gadiem, 2008.04.30 22:20

Noderīgi