Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viss, kas uzspiests, nenes svētību

Rūdolfs Veinbergs 1949. gadā ir dzimis septiņu bērnu ģimenē un bērnību pavadījis Strenčos. Pērn viņš izdeva savu pirmo dzejoļu grāmatu "Vējš vijoli spēlē" un ir tās arī ilustrāciju autors.

 

Neko citu taustāmu bērnības pilsētai svētkos uzdāvināt nevarot, bet savu dzejoļu krājumu gan. "Dzejoļus pa retam sāku rakstīt bez sevišķa nolūka - lai izteiktos. Gadu gaitā, kad bija sakrājušies gana daudz, nolēmu, ka šo darbiņu vajadzētu padarīt līdz galam un izdot dzejoļu grāmatu," par sevi stāsta dzejnieks.

 

Dzejnieks piebilst, ka grāmatas izdošana bija sarežģītāka par tās sarakstīšanu. Krājumā esot dažādi dzejoļi, jo nemēdz būt sēklas bez sēnalām.

 

 

Dzejnieks saka: "Ja katram lasītājam sagādās prieku vai dos padomu un spēku kaut viens dzejolis no visa krājuma, jau tad mans darbs nav bijis velts".

 

 

Grāmatas pēcvārdā autors raksta, ka ļoti nevēlētos, lai bērniem viņa dzejoļus liktu mācīties no galvas obligāti, bet tikai pēc brīvas izvēles, jo viss, kas uzspiests, nenes svētību.

 

 

R. Veinbergu priecē jaunatne ar savu erudīto laušanos cauri iepriekšējo paaudžu radītajiem dzīves džungļiem uz zinībām un patiesām vērtībām pasaules kontekstā, kas padomju režīma paaudzēm bija stingri ierobežots.

 

Rūdolfa tēvs Alberts Strenčos strādāja dzelzceļa darbus, bet māte Fanija - Strenču slimnīcā. Vecākiem, jo īpaši mātei tā arī mūžs pagāja, smagi strādājot, lai izaudzinātu godīgus un izglītotus bērnus. Lai uzlabotu ģimenes labklājību, piecdesmito gadu beigās māte izlēma pārcelties uz dzīvi laukos, tāpēc Rūdolfam nav sveša nedz lauku spirdzinošā smarža, nedz pilsētu mānīgā reklāma.

 

 

Nu jau vairāk nekā 20 gadu R. Veinbergs ar ģimeni dzīvo Salaspilī. Līdz 1996. gadam viņš strādāja par elektriķi Ogrē un arī tagad turpina līgumdarbus šajā profesijā.

Noderīgi