Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs izjūt spriedzi attiecībās naudas dēļ 2

36% Latvijas iedzīvotāju finanšu jautājumi rada spriedzi attiecībās ar partneri, un Latvija ar šo rādītāju apsteidz gan savus Baltijas kaimiņus, gan arī Eiropas vidējo rādītāju (26%), secināts Eiropas patērētāju maksājumu ziņojumā (European Consumer Payment Report 2019), ko veicis Eiropas vadošais kredītu pārvaldības uzņēmums Intrum.

Nauda ir kļuvusi par būtisku faktoru katra cilvēka dzīvē un arī attiecībās - 24% Latvijas iedzīvotāju, 25% Lietuvas iedzīvotāju un 36% Igaunijas iedzīvotāju atzīst, ka atklāti runāt par finansēm ar savu partneri viņiem sagādā grūtības. Savukārt 15% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka viņu finansiālā situācija bijusi iemesls, lai nepārtrauktu romantiskas attiecības - pārsvarā uz to norādījuši 18-37 gadus veci iedzīvotāji, līdzīgi gan sievietes, gan vīrieši.

“Eiropas patērētāju maksājumu ziņojuma dati rāda, ka finanšu jautājumi un ar tiem saistītais stress negatīvi ietekmē ikviena cilvēka personīgo labsajūtu, kā arī attiecības ar partneri un ģimeni. Finanšu pratībai jeb prasmei plānot savus tēriņus un apieties ar naudu ir izšķiroša loma katra individuālās labklājības nodrošināšanā. Veiksmīgi pārvaldot un kontrolējot savas personīgās finanses, ir vieglāk pieņemt pārdomātus lēmumus un nenonākt finanšu grūtībās. Diemžēl bieži vien daļa Latvijas patērētāju netiek galā ar finanšu izaicinājumiem zemās finanšu pratības dēļ,” skaidro Ilva Valeika, Intrum ģenerāldirektore Baltijā.

Kā jau ziņots iepriekš, saskaņā ar jaunāko Intrum veikto Eiropas patērētāju maksājumu ziņojumu, Latvija finanšu pratības ziņā ierindojas 21. vietā - augstāk nekā Igaunija un Lietuva, taču joprojām Eiropas reitinga apakšgalā. Kā liecina statistikas dati un Eiropas patērētāju maksājumu ziņojums, Latvijas patērētāju nelielie ienākumi ierobežo iedzīvotāju spēju veidot uzkrājumus, mazina vispārējo finansiālo labklājību un pārliecība par spēju efektīvi pārvaldīt savas finanses samazinās. 58% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka bažas par rēķinu pieaugumu negatīvi ietekmē viņu vispārējo labsajūtu (tas ir vairāk par Eiropas vidējo rādītāju 43%).

Par Intrum Eiropas patērētāju maksājumu ziņojumu 2019

Lai izveidotu Eiropas patērētāju maksājumu ziņojumu, Intrum apkopoja datus no 24 004 patērētājiem 24 Eiropas valstīs, kas galvenokārt vai daļēji atbild par finanšu un maksājumu jautājumiem savā mājsaimniecībā. Pētījums ļauj gūtu ieskatu Eiropas patērētāju ikdienas dzīvē, ieskaitot viņu tēriņus un spēju katru mēnesi pārvaldīt savas mājsaimniecības finanses. Latvijas dati balstīti uz 1 000 respondentu atbildēm, un dati reprezentē valsti atbilstoši iedzīvotāju dzimumam, vecumam un reģionam.

Kā Eiropas lielākais kredītu pārvaldības uzņēmums, Intrum katru dienu runā ar 250 000 parādnieku visā Eiropā.

Pētījumu veica kompānija Longitude, Financial Times grupas uzņēmums.

Pilns pētījums pieejams www.intrum.com/ecpr2019

Detalizēts ziņojums par Latviju pieejams www.intrum.lv/ecpr2019


Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Tas tāpēc, ka izvēlās lauķes, kuras ir viegli apmuļķot ar precēm. No turienes arī apburtais loks. īsto sievieti nevienam neizdosies pievilināt ar 1000 un vienu rozes pusķiem, vai aifoniem. Gluži otrādi, viņa attalināsies, jo sapratīs, ka viss maksā, un viņu pērk ar mantām. Lauķes grābs cik varēs.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.13 20:08

bezugunsnavdumu

Rītden simtiem lohu skries ar mantām apdāvināt savas lauķes. Plika un patiesā mīlestība jau lauķei nav vajadzīga.

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.13 20:21

Cilvēkziņas