Aprūpē divus mazus pūčulēnus

Pavasaris ir laiks, kad sagaidāmi daudz un dažādi negaidīti pārsteigumi. Tādu pārsteigumu piedzīvojusi valcēniete veterinārārste Ingrīda Vilne, kurai jāuzņemas rūpes par diviem bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem pūčulēniem – Viktoru un Dainu.. 

Patiesības labad gan jāteic, ka tie nav pirmie pūču mazuļi, kurus Ingrīdai nācies izaudzināt. Viņai jau ir pietiekami bagātīga pieredze, kā no maza un nevarīga putnēna izaug skaistas, gudras un varenas pūces, kuras pēc dzīves Ingrīdas mājās pārceļas dzīvot Pedeles upes krasta varenajos kokos. Ingrīda nekurnēdama ir uzņēmusies mazuļu barošanu. 

Pašlaik mazuļi barojas ar ūdenī izmērcētu gaļu, kas apvārtīta olu čaumalās. Ingrīda priecāsies, ja labvēļi viņai palīdzēs sagādāt peles vai cirslīšus. Tos parasti mēdz nomedīt mājas kaķi un atnest kā pierādījumu saviem mīļajiem saimniekiem. 

Veterinārārste atgādina, ka gadījumā, ja kāds zemē ierauga pūčulēnu, kuru grasās noknābāt bezkaunīgas un agresīvas vārnas, kovārņi vai arī uzbrukt kaķi, tad to vakara krēslā vajadzētu pēc iespējas augstāk uzcelt atpakaļ tuvējo koku zaros.

 Putnam jāļauj augt dabiskā vidē kopā ar savējiem, nevis jāmēģina glābt nesot uz mājām. Ja vien putns nav stipri savainots vai cietis no kritiena, tas izdzīvos. 

Mīluļi