Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo reizi norisināsies trušu izstāde „TRUSIS UN CITI 2016”

19. un 20. novembrī Vaidavas sporta bāzē norisināsies vērienīga trušu izstāde „Trusis un citi 2016”. Izstādē būs apskatāmi vairāk kā 150 truši, mājputni un eksotiski sīkdzīvnieki. Izstāde paredzēta visai ģimenei.

Sestdien, 19. novembrī, izstāde apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 12.00 līdz 18.00. Plkst. 12.30 svinīgā izstādes atklāšana un apbalvošana, dienas laikā notiks šķirnes trušu parāde. Vērtētie šķirnes truši sacentīsies par titulu „Izstādes čempions ”. 

Svētdien, 20. novembrī, izstāde apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 10. 00 līdz 16.00. Plkst. 11.00 notiks konkurss: „Atraktīvākais mīļtrusis”. Aicināts piedalīties ikviens ar savu trusi. Līdzi jābūt truša vakcinācijas dokumentam. 

Izstādes abas dienas būs apskatāmi vairāk kā 20 dažādu šķirņu truši, mājputni un eksotiski sīkdzīvnieki no dažādiem Latvijas novadiem. Apmeklētāji varēs iepazīties ar trušu vērtējumiem, saņemt konsultācijas no pieredzējušiem speciālistiem un barības ražotājiem, kā arī iegādāties dzīvniekus un zoopreces.  

 Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības (LSAB) „Trusis un citi” valdes priekšsēdētāja Ilga Mihmele uzsver: „ Lai rūpētos par kvalitatīvu, perspektīvu trušu audzēšanu, nepieciešams nopietns darbs trušu ciltsdarba izkopšanā. Audzēt šķirnes trušus, kuri ir vērtēti pēc Eiropas standartiem, ir atbildīgs darbs, tādēļ reizi gadā ir jātiekas trušu audzētājiem, lai novērtētu paveikto un uzstādītu jaunus mērķus šķirnes trušu audzēšanā. Ceru, ka izstāde dos jaunus impulsus truškopības nozares popularizēšanā un tiks iedibināta kā ikgadējs pasākums.”

Izstādē konsultācijas sniegs pieredzējuši speciālisti: Ilga Mihmele, LSAB „Trusis un citi” valdes priekšsēdētāja; Dace Kaula, Veterinārārste un sertificēta trušu vērtētāja;  Ranta Legzdiņa, trušu saimniecība „Garauši”, Māra Ostrovska, šķirnes trušu saimniecība „Mārasdārzs”,  Inguna Valdmane, šķirnes trušu saimniecība „Mežiņi” un Jurijs Dmitrijevs, putnkopības speciālists. 

Aicinām piedalīties visus interesentus! 

Izstādes darba laiks: 19.11.2016. no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00; 

                                     20.11.2016 no plkst.10.00 līdz plkst. 14.00.

Adrese:  Nākotnes iela 1, Vaidava, Kocēnu novads. 

Izstādē ieeja bez maksas. 

Izstādi „Trusis un citi 2016” organizē Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība "Trusis un citi” un ir Valsts atbalsta pasākums „Atbalsts dzīvnieku darbspēju un ģenētiskās kvalitātes popularizēšanai”. 

Mīluļi