Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vaidavā norisināsies pirmā šķirnes trušu izstāde "Trusis un citi 2016"

Lai informētu par truškopības nozares perspektīvām, šodien Kocēnu novada Vaidavā sāksies divu dienu izstāde "Trusis un citi 2016", kurā būs apskatāmi vairāk nekā 150 truši, mājputni un eksotiski sīkdzīvnieki, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Izstāde tiks atklāta plkst.12.30 Vaidavas sporta bāzē, Nākotnes ielā 1, kam sekos apbalvošana un visas dienas garumā - šķirnes trušu parāde. Vērtētie šķirnes truši sacentīsies par izstādes čempiona titulu.

Savukārt rīt izstādē notiks konkurss "Atraktīvākais mīļtrusis", kur aicināts piedalīties ikviens truša īpašnieks, līdzi ņemot dzīvnieka vakcinācijas dokumentu.

Abas izstādes dienas būs apskatāmi vairāk nekā 20 dažādu šķirņu truši, mājputni un eksotiski sīkdzīvnieki no dažādiem Latvijas novadiem. Apmeklētāji varēs iepazīties ar trušu vērtējumu, saņemt konsultācijas no pieredzējušiem speciālistiem un barības ražotājiem, kā arī iegādāties dzīvniekus un zoopreces.

Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības "Trusis un citi" valdes priekšsēdētāja Ilga Mihmele atzina - lai nodarbotos ar kvalitatīvu, perspektīvu trušu audzēšanu, nepieciešams nopietns ciltsdarbs.

"Audzēt šķirnes trušus, kuri ir vērtēti pēc Eiropas standartiem, ir atbildīgs darbs, tādēļ reizi gadā audzētājiem ir jātiekas, lai novērtētu paveikto šķirnes trušu audzēšanā. Izstāde dos jaunus impulsus truškopības nozares popularizēšanā un, iespējams, tiks iedibināta kā ikgadējs pasākums," sacīja Mihmele.

Izstādi "Trusis un citi 2016" organizē Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība "Trusis un citi" ar valsts atbalstu pasākumā "Atbalsts dzīvnieku darbspēju un ģenētiskās kvalitātes popularizēšanai".

Mīluļi