Diānas Zandes ieteikumi māmiņām Smiltenē sniedz jaunas atklāsmes par bērnu audzināšanu

24.augustā labdarības akcijas „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietvaros ar jaunajām māmiņām un tētiem Smiltenē un Amatā tikās projekta vēstnese, psiholoģijas zinātņu doktore Diāna Zande, sniedzot nepieciešamās zināšanas par mazuļu aprūpi un emocionālo atbalstu bērnu audzināšanā lekcijā „Kā izprast savu mazuli?”. „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ir labdarības organizācijas Ziedot.lv rīkota akcija sadarbībā ar veikalu tīklu SIA „Maxima Latvija”, kuras mērķis ir palīdzēt ap 2000 bērnu no maznodrošinātām ģimenēm visā Latvijā.


Smiltenē uz lekciju bija ieradušās 23 mammas un viņu mazās atvases. Lielākā daļa no mammām šobrīd auklē savu pirmdzimto, bet citām paspārnē aug jau pieci un vairāk bērni. Pēc lekcijām apjautātās mammas atzina, ka ir iedvesmojoši klausīties Diānas ieteikumos, jo tie ļauj paskatīties uz iepriekšējām zināšanām no citu skatu punkta. 


Mazās Elīnas mamma Valda Balode atzina, ka daudzas lietas no lekcijas laikā dzirdētā, viņai iepriekš nebija zināmas. Tāpat lekcijas laikā jaunā māmiņa guva labas atziņas, kā veidot attiecības ar bērnu: „Mana meitiņa šobrīd ir tajā vecumā, kad viss, ko mamma var darīt, ir skriet pakaļ kā sunītis. Reizēm tas ir ļoti grūti, taču jāsaprot bērna vajadzības un arī man kā mammai ir jāuzticas savam bērnam.”


Lekcijas laikā Diāna Zande ne tikai dalījās savās zināšanās par to, kas jāzina par mazuļa attīstību dzīves pirmajos gados, kā izprast bērniņu un viņa vajadzības, un kā vecākiem pašiem neaizmirst parūpēties par sevi, auklējot jaunākos ģimenes locekļus, u.c. Tāpat lekcijas laikā D.Zande vairākkārt atgriezās pie temata par mammas un tēta vienlīdzību sava bērna audzināšanas procesā. Lekcijas noslēgumā Diāna vecākiem aicināja paturēt prātā jautājumu, kas noderēs visai dzīvei, proti, kā bērns uzzinās, ka mamma vai tētis viņu mīl?! „Ja mēs neparādām vai neizsakām savu mīlestību bērniem, tad viņi nezina, ka mamma un tētis viņus mīl, un jūtas nemīlēti. Ģimenēs, kurās aug vairāki bērni, vecākiem sava mīlestība ir jāprot parādīt katram bērnam atsevišķi nevis  visiem kopīgi,” stāsta D.Zande. 

Diānas Zandes lekcija „Kā izprast savu mazuli?” Smiltenē notika labdarības projekta „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietvaros. Projekta laikā ģimenēm, kurās aug bērni līdz 2 gadu vecumam, katru mēnesi tiek nodrošinātas autiņbiksītes un piena maisījumi 16 eiro vērtībā, lai bērni augtu veseli un laimīgi. Lai varētu sniegt palīdzīgu roku visām akcijā iesaistītajām ģimenēm, nepieciešami 32 000 eiro mēnesī.


Noderīgi