Kārķos ar iedzīvotājiem tiksies Romualds Ražuks un barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais 1

27. februārī Kārķos viesosies Saeimas deputāts Romualds Ražuks un 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais. Februāris ir laiks, kad valsts dibināšanu svin Lietuva un Igaunija. Arī politiski šobrīd ir laiks, lai mēs ikviens domātu, kas ir brīvība, ko tā mums nozīmē un kāda ir tās cena.

Romualds Ražuks ir lietuviešu izcelsmes Latvijas ārsts un politiķis. Bijis otrais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, nomainot amatā Daini Īvānu. R.Ražukam arī Saeimas darbā saikne ar medicīnu nav zudusi – viņš ir Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs. Šajā sakarībā Romualds Ražuks pirms tikšanās ar iedzīvotājiem, iepazīsies ar Aldas Kārkliņas doktorātu un uzklausīs ģimenes ārstes viedokli par situāciju lauku medicīniskā aprūpē.

Pulksten 13.00 visi interesenti aicināti uz tikšanos ar Romualdu Ražuku un Renāru Zaļo Kārķu tautas namā. 99 kārķēnieši 2005. gadā Barikāžu muzejā saņēma vienu no valsts augstākajiem apbalvojumiem – 1991. gada Barikāžu piemiņas Goda zīmes. Barikāžu laiks tā ir pieredze un izjūtas, kas nav aizmirstamas un atņemamas. Mēs ceram, ka šī tikšanās ikvienam liks padomāt par brīvību un būs vērtīga domu apmaiņa. Renārs Zaļais ir 1991. gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un tā prezidents no 1995. gada.  Viņš 1991. gada 20. janvārī kopā ar Bauskas miličiem aizstāvēja LR Iekšlietu ministriju un kaujas laikā tika ievainots.


Sarunas tautas namā iecerētas par Baltijas vienotību, barikāžu dalībnieku statusu un citiem valstiskiem un iedzīvotāju interesējošiem jautājumiem.


Pasākumu kuplinās Kārķu skolas audzēkņu muzikāli priekšnesumi, tulkotāju, atdzejotāju Zanes Brūveres un Indras Brūveres Darulienes dzejas lasījumi.


Būsiet gaidīti!

Komentāri 1

Arur

Ja man samaksātu kādus 10 euro, tad varētu aiziet, bet tā, ejiet pie velna!

pirms 6 gadiem, 2015.02.20 10:25

Noderīgi