„Smiltenes Mākslinieku apvienība” godina Latviju 96. gadadienā 1

Piektdien, 28. novembrī Smiltenes pensionāru klubiņa telpās notika biedrības „Smiltenes Mākslinieku apvienības” pirmais organizētais pasākums „Latvijai – manai tēvzemei”, kurš tika rīkots par godu Latvijas 96.gadadienai. 

Tumšajā vakarā visiem apmeklētājiem ceļu rādīja gaišas sveču liesmiņas, un arī pasākums tika sākts ar patiesi gaišām emocijām, vispirms aicinot sadoties rokās un vienoties kopīgā valsts himnā. 

Sanākušos priecēja skaistās floristikas kompozīcijas, kuras bija izveidojuši Palsmanes pamatskolas skolēni.

Arī tālāk klātesošie varēja dziedāt līdzi pazīstamām patriotiskām latviešu dziesmām, kuras ar muzikālo pavadījumu izpildīja Palsmanes pamatskolas teātra pulciņš (vadītaja Iveta Reinsone). Neizpalika nelielas oriģinālas teātra etīdes, kas spēja gan sasmīdināt, gan likt pārdomāt patiesās vērtības.

„Smiltenes Mākslinieku apvienību” sveikt bija ieradies Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, kurš vēlāk kopā ar pensionēto skolotāju Ēvaldu Apīni prata ieinteresēt jauniešus, meklējot un rodot atbildes uz dažādiem aktuāliem jautājumiem, piemēram, kas ir gudrība, un kāda ir mūsu dzīves jēga.

Savukārt Smiltenes novada dzejnieki iepazīstināja apmeklētājus ar savu jaunāko dzeju, veltītu mūsu dzimtenei.

Noslēgumā jaunieši no Smiltenes Centra vidusskolas izspēlēja skolotājas un dzejnieces Ivetas Reinsones dzejoli, kas bija kā veltījums viņai, un tas bija ļoti saviļņojošs brīdis gan pašai autorei, gan  klausītājiem.

Vakara otrajā daļā sekoja pārrunas pie tējas tases visiem interesentiem. Paldies visiem, kuri atnāca un piedalījās!

Nākošais biedrības „Smiltenes Mākslinieku apvienība” rīkotais pasākums - „Radošās darbnīcas” notiks š.g. 11.decembrī plkst. 17:00 Smiltenes novada bibliotēkā. Aicināti visi, kuri vēlas paši savām rokām izveidot skaistu dāvanu saviem mīļajiem svētkos, gluži vienkārši grib pamēģināt ko jaunu vai arī vēlies iepazīties un kopā darboties ar citiem radošiem, atraktīviem cilvēkiem.Veidosim interesantus svečturus no dabas un floristikas materiāliem.

Līdzi jāņem: svece, paliktnis svecei (kāds šķīvītis, mazs puķu podiņš utt.), dažādi dabas materiāli (čiekuri, zīles utt.), floristikas materiāli (lentītes, krellītes utt.), līme, šķēres, kā arī – labs garastāvoklis un vēlme darboties.


Komentāri 1

Noderīgi