Draudzē - jauns priesteris

Drīzumā Smiltenes Romas katoļu draudzē, būs jauns prāvests. Pāvelu Kamolu nomainīs Juris Škapars, kurš līdz šim kalpo Madonas Kristus Karaļa draudzē.


 Rīgas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs izsniedza jaunus nominātus sešiem priesteriem, un vairākām Rīgas arhidiecēzes draudzēm tagad būs jauns prāvests.

Priesteris Juris Škapars ir atbrīvots no viceprāvesta pienākumiem Madonas draudzē un iecelts par Smiltenes un Jaunpiebalgas draudzes prāvestu.


Priesteris Pāvels Kamola ir atbrīvots no Smiltenes un Jaunpiebalgas prāvesta pienākumiem un iecelts par Gulbenes un Alūksnes draudzes prāvestu ar dzīves vietu Gulbenē.


P. Kamola “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka ir nedaudz žēl pārtraukt kalpošanu Smiltenes draudzē. “Draudzē ir cilvēki, kuri vēlas tuvoties Dievam, Baznīcai un cits citam,” smilteniešus uzteic P. Kamola. Piemēram, šomēnes pēc draudzes locekļu ierosinājuma pirmo reizi cilvēki no Smiltenes katoļu draudzes devās svētceļojumā uz Aglonu ar kājām un P. Kamola bija viņu garīgais vadītājs.


Priesteris Juris Škapars (42 gadi) kalpošanu Smiltenē uzsāks tuvākā mēneša laikā.  Priestera amatā viņš ir ordinēts 1997. gadā. “Ziemeļlatvijai” J. Škapars pastāstīja, ka 14 gadus kalpojis Rīgas Marijas Magdalēnas draudzē, aptuveni gadu -  Rīgas Kristus Karaļa draudzē, gadu - Liepājas Svētā Jāzepa draudzē, vairāk nekā gadu - Madonas Kristus Karaļa draudzē.


J. Škapars ir absolvējis Rīgas Garīgo semināru, studējis Romā (Itālija), Pontifikālajā Svētā Krusta Pāvesta universitātē, kur ieguvis licenciāta grādu kanoniskajās tiesībās.


Kalpojot Rīgā, bijis docētājs (pasniedzējs) Rīgas Garīgajā seminārā un tiesnesis Romas katoļu baznīcas Baznīcas tiesā. 

Noderīgi