Mainīti kapu svētku norises datumi Valkā 10

 Valkas novada domes sēdē deputāti nolēma apstiprināt grozījumus Kapsētu uzturēšanas un izmantošanas noteikumos, kas paredzēs izmaiņas kapu svētku norises datumos. 

Plānots, ka turpmāk Valkas pilsētas Cimzes un Meža kapos, kā arī Valkas pagasta Stoķu kapos kapu svētki notiks augusta pirmajā sestdienā, savukārt Vijciema kapos – augusta otrajā sestdienā. Iepazīstoties ar kapusvētku norises laikiem apkārtējo novadu kapos, speciālisti konstatēja, ka kapusvētki augusta pirmajā svētdienā notiek Alūksnes, Strenču, Rūjienas, Palsmanes kapos, savukārt – augusta trešajā svētdienā Gaujienas kapos. 

Kapusvētku dienās parasti notiek arī citi publiski pasākumi, tāpēc lai izvairītos no pasākumu pārklāšanās, nepieciešams mainīt datumus, lai mirušo piederīgie varētu apmeklēt vairākus kapusvētkus. 

“Datumi tiek mainīti, lai cilvēkiem būtu ērtāks kapu svētku apmeklējums. Tā kā arvien vairāk cilvēku dzīvo ārpus novada, daudz ērtāk tos apmeklēt ir sestdienā, nevis svētdienā”, skaidro novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Komentāri 10

Radinieks

absolūtas muļķības un acīmredzams tādu cilvēku lēmums, kam nav ne mazākā sakara ar kapiem un tur dusošajiem piederīgajiem. Kapusvētki tradicionāli skaitās viņu svētku diena, cik nu vispār attiecībā uz mirušiem var runāt par svētkiem, bet tomēr. Sestdiena ir sestdiena - darbu apdarīšanas diena. Uzskatu, ka šajā jautājumā, pirms pieņemt lēmumu, nepieciešama iedzīvotāju aptauja. nevar tā vienkārši kabinetā izdomāt un tautu nolikt fakta priekšā.

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 15:08

thg

Tev konkrēts datums vai diena (darba vai brīvdiena) ietekmē šo lietu? Manuprāt aizgājēju atdusas vietu ir jāapmeklē ne tikai Kapu svētkos un jāsakopj to pirms, bet ik pa laikam tas jādara. Sevišķi mainoties gadalaikiem, kad daba mainās un ir visādi atkritumi no dabas. Puķītes nolikt, aizdegt svecīti un pabūt tur var pilnīgi jebkurā brīvā sev pieejamā laikā. Savukārt, ja svarīga loma ir paziņu, radu satikšanai, tad jāsaka, ka arī tas būtu jādara ikdienā, kad cilvēki vel ir dzīvi, nevis domāt par šo lietu, kad trīs saujas jau uzmestas.

pirms 6 gadiem, 2014.11.01 14:30

Alma

Uz kapiņiem pieminēt jādodas svētdienās,nevis sestdiena,kad visis vēl skrien savos darbos. Vai tiešām netiek cienīti sestdienās strādājošie cilvēki???/

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 17:07

piekrītu,

ka sestdienās tiešām daudzi strādā vai arī darbojas pa ģimenes saimniecībām. Tas taču visu laiku ir bijis tik tradicionāli, ka sestdienas vakarpusē sakopj kapus un svētdienā ir piemiņas brīdis. Kā tad tagad? Jākopj piektdienas vakarā? Jeb sestdienā tad pa dievvārdu laiku? Absolūti nepārdomāts lēmums. Jeb varbūt tiek lobēti mācītāji, lai viņiem nav svētdienā pa kaklu, pa galvu, ātrumu pārsniedzot, ar mašīnu jātraucas no viena pagasta uz otru paspēt novadīt pasākumu.

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 18:38

Almai

Jūs laikam ejiet tikai uz Valkas un Vijciema kapiem. Ļoti daudzās vietās kapusvētki notiek sestdienās un ir visi apmierināti. Man patīk, ka ir sestdien- aizbraucu uz Valku piektdienas vakarā, sestdien gan sakopsim, gan patērzēsim ar paziņām, gan vakarā graķīti ierausim un svētdien mierīgu sirdi brauksim savās darba gaitās. Ir vērts padomāt arī par tiem, kas brauc uz Valku uz kapusvētkiem, nevis dzīvo šeit uz vietas.

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 19:20

Puķīte

Bet man iznāk arī svētdienās strādāt , bet kā tad būt. Malači ,ka izmainījāt uz sestdienu,jo vajaga braukt uz Rūjienu kur notiek svētdienā , tagad nevajadzēs skriet pa galvu pa kaklu.Vent un pārējiem paldies par šo lēmumu.

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 19:39

?

Lūdzu uzvārdus, kas bija tie kompetentie specialist, kas izlēma mainīt laikus.

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 18:40

??

Beidzot vismaz Valkā kapusvētki tā notiks, lai uz tiem var tik. Un lopiņi mājās ir jākopj gan sestdienā, gan svētdienā un arī darba dienās. Atraduši darbu apdarīšanas dienu sestdienu. Vajag strādāt kā latviešiem pienākās.

pirms 6 gadiem, 2014.11.01 08:24

a

loti labs lemums un nekadas aptaujas nav vajadzigas

pirms 6 gadiem, 2014.11.01 20:10

Noderīgi