Tālākizglītība - mācītājiem 

Smiltenes pagasta Kalnamuiža un Smiltene aizvadītajā nedēļā uzņēma 40 mācītājus un viņu ģimenes no Latvijas evaņģēliski luteriskajām draudzēm.


Smiltenes novadā notika konference Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) mācītāju tālākizglītības programmā “Pastorālās vadības institūts” (PVI), informē šās starptautiskās programmas koordinators Latvijā Artis Eglītis, mācītājs Strenču un Rubenes draudzēs un LELB Latviešu draudzē Īrijā.Konferences lektoru vidū bija arī divi mācītāji no Amerikas Savienotajām Valstīm un mācītājs no Amerikas, kurš šobrīd dzīvo un kalpo Ķīnā.

 Latvija ir pirmā valsts, kur pakāpeniski mācību un treniņu vadīšanu uzņemas vietējie pasniedzēji -  mācītāji, kuri paši to ir apguvuši ASV pasniedzēju vadībā, informē LELB.Pastorālās vadības institūta apmācībās četru gadu garumā aicināti piedalīties luterāņu mācītāji ar ģimenēm. 

Katrs apmācību gads sastāv no izglītojošas konferences orientējoši vienas nedēļas garumā un sanāksmēm, kurās mācītāji aicināti cits ar citu dalīties misijas kalpošanas pieredzē.Programmas pamatā ir uzstādījums, ka mācītājs ir Kristus misijas iemiesotājs katrā vietējā draudzē un sabiedrībā, un programma palīdz šo atziņu apzināties un tai sagatavoties, skaidro A. Eglītis. Mācītāja ģimene ir viņa pirmie un tuvākie palīgi, tāpēc arī ģimenei ir nepieciešama sagatavošanās un atbalsts. 

Šobrīd PVI starptautiskās nodarbības notiek 11 valstīs.  Smiltenes novadā mācītājus piecas dienas uzņēma Smiltenes tehnikums. A. Eglītis pieļauj, ka, iespējams, arī nākamgad LELB mācītāju konference varētu notikt Smiltenes novadā.“Mums visiem ļoti patika Smiltenē! Īpaši vēlamies pateikties par garšīgo ēdināšanu tehnikuma ēdnīcas kolektīvam un sakām paldies arī visiem pārējiem, kuri mūs uzņēma,” teic A. Eglītis.Konferences dalībnieku vidū bija arī Smiltenes un Palsmanes luterāņu draudzes mācītājs Reinis Kulbergs. 

Viņš konferencē guvis jaunu stimulu un vērtīgu informāciju, kā  mācītājs var atklāt un apzināt savus talantus kalpošanai.“Šis ir laiks, kad cilvēki ne tik daudz apmeklē dievkalpojumus, jo viņiem nav pārāk daudz vajadzību iet baznīcā. Šīs piecas dienas ļāva ieraudzīt darbības virzienus, kur mācītāja kalpošanai jāsniedzas ārpus baznīcas un draudzes sienām,” saka R. Kulbergs.

Pielikumā PUBLICITĀTES FOTO NO PASĀKUMA!

Noderīgi